Süüria on internetiühenduseta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2013 kell 12:04Mitmed internetiliiklust jälgivad firmad teatasid eile õhtul, et kodusõjast räsitud Süüria on internetiühendusest ära lõigatud. Põhjuseid võib olla mitmeid ja see pole esimene kord, kui internet seal riigis pea täielikult maas on. Sama juhtus eelmise aasta novembris. Kahtlustatakse, et tegemist võib olla valitsuse katsega aktiviste vaigistada ning nendevahelist suhtlemist takistada.

 

Kui internet novembris kadus, süüdistasid valitsus ja mässulised selles teineteist, mis on iseloomulik peaaegu kõikidele Süüriast tulevatele teadetele.

Internetiliiklus Süüria ja muu maailma vahel on pea olematu, kuid pole kindel, kas ja kui suur pääs neil ikkagi võrgule on, sest ei ole teada, mis täpselt juhtus. Tegemist võib olla nii voolukatkestuse, kaablite läbilõikamise, sõjakahjustuste või tahtliku väljalülitamisega. Täna andis Süüria riigimeedia teada, et tegu on kaablirikkega ja rivist on väljas ka maasse kaevatud kaablit kasutavad telefonid.

Ulatuslik internetikatkestus teeb veelgi raskemaks Süürias toimuva jälgimise, mis on niigi raske tänu vastukäivatele väidetele ja tugevale propagandasõjale. Süüria on organisatsiooni Piirideta reporterid andmetel ajakirjandusvabaduselt 179 riigi hulgas 176. kohal.

 

Allikad: Guardian, Intellihub, BNS

Vaata ka: ERR

Foto: blondeink.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt