CIA teeb ettevalmistusi Süüria kodusõtta sekkumiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. märts 2013 kell 10:51 

USA luure keskagentuur (CIA) on endiste ja praeguste ametnike sõnul hakanud Süürias tegutsevate islamiäärmuslaste kohta koguma luureandmeid, mida oleks võimalik kasutada droonide rünnakuks.

 

President Obama ei ole veel (vähemalt avalikult) ühtegi mehitamata rünnakut Süürias heaks kiitnud, kuid CIA terrorismivastane keskus on määranud Pakistani ja Jeemeni droonirünnakuid ettevalmistanud ametnikud Süüria mässuliste jälgimisele. Rühmale lisati ka inimesed, kelle ülesandeks oli jälgida Al Qaeda juhte ja võitlejaid Iraagis.

Andmebaasi loomine tähendab, et Valge Maja on valmis igal hetkel Süüria kaks aastat kestnud ja hinnanguliselt 70 000 inimese surma põhjustanud kodusõtta sekkuma. Siiani on USA ametlikult andnud mässulistele toidu- ja arstiabi, tema liitlased ka relvi ja laskemoona.

 

Kuid ekstremistide grupid (eriti Al Nusra) on need, tänu kellele vastupanu president Assadile ikka veel kestab. USA on huvitatud Assadi kukutamisest, kuid seda on ilma terroristide abita raske teha. Ekstremistid lähevad aga üha kontrollimatuks ning hakkavad kujutama ohtu ka Süüriast väljapoole.

Droonirünnak tähendaks aga täiesti uut taset USA sekkumises teiste riikide siseasjadesse ning rajaks teed ka teiste USA-le sobimatute gruppide ründamisele selles regioonis. Suure terrorismiga võitlemise varjus käib aga USA-s usinalt politseiriigi loomine.

 

Allikad: Infowars, LA Times, Russia Today

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt