Šveitsi tervishoiutöötate uuring: ühel 35-st Cov-vaktsineeritutest avaldus kerge südamekahjustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. august 2023 kell 16:48Foto: Pixabay / geralt + Canva

Ajakirjas European Journal of Heart Failure avaldatud uus uuring leidis, et mRNA vaktsiinide põhjustatud subkliiniline (nõrgalt väljendunud nähtudega) südamekahjustus ei ole lihtsalt mõni haruldane või kerge kõrvaltoime. Viimased uuringud näitavad, et COVID-19 vaktsiinide põhjustatud südamekahjustused on rohkem levinud, kui siiani tunnistati. Uuringus „Soospetsiifilised erinevused müokardivigastuse esinemissageduses pärast COVID-19 mRNA-1273 revaktsineerimist“ väideti, et ühel 35-st Šveitsi haiglates töötavast tervishoiutöötajast ilmnes mRNA-1273 Moderna vaktsiiniga seotud südameprobleem.

 

Uuringu autorid kirjutasid: “MRNA-1273 revaktsineerimisega seotud müokardikahjustuse markerite tõus tekkis umbes ühel inimesel 35-st (2,8%), mis on suurem esinemissagedus kui müokardiidi haiglaravi juhtude metaanalüüsides (hinnanguline esinemissagedus 0,0035%) pärast teist vaktsineerimist.

Uuringus jälgiti isikuid, kellel tekkis vaktsiini tõttu südamekahjustus, 30 päeva jooksul. Kuu aja pärast oli umbes pooltel vaktsiinikahjustusega inimeste rühmast kõrge tundlikkusega südame troponiini T tase ebatavaliselt kõrge, mis viitab subkliinilisele südamekahjustusele. Kõrge tundlikkusega südame troponiini T järsk tõus algas kolmandal päeval pärast vaktsineerimist.

40 patsiendist, kellel oli kõrgenenud südame troponiini tase, 22 kannatas “vaktsiiniga seotud müokardikahjustuse all”. 20 kahjustusi saanud patsienti olid naised ja nende keskmine vanus oli 46 aastat. Ühelgi patsiendil ei esinenud enne südameprobleeme. Vähemalt kaks patsienti kannatasid esimese 30 päeva jooksul valu rinnus ja veel kahel patsiendil diagnoositi müokardiit.

 

Pfizeri ja Moderna tõhustusdoosid kahjustasid südamelihase rakke

Kui need meditsiinilised tähelepanekud ekstrapoleerida tervete täiskasvanute üldpopulatsioonile, oletavad teadlased, et 1% vaktsineeritud isikutest on kannatanud mingi südamekahjustuse all ja selle pikaajaline mõju pole teada.

“Praeguste teadmiste kohaselt ei saa südamelihas taastuda või parimal juhul väga piiratud ulatuses. Seega on võimalik, et korduvad revaktsineerimised igal aastal võivad südamelihase rakke mõõdukalt kahjustada,” ütleb Baseli ülikooli haigla kardioloog ja juhtivteadur Christian Muller.

Uuringu ajal soovitati vaktsiiniga vigastatutel vältida rasket treeningut. Õnneks ei esinenud ühelgi vaktsiini kõrvaltoimet kogenud patsiendil 30-päevase jälgimisperioodi jooksul rasket südamega seotud kahjustust. Seda tulemust segab uuringu ülesehitus, mis välistas kõik, kes hiljuti kogesid südamehaigust või kellele tehti südameoperatsioon 30 päeva jooksul pärast vaktsineerimist.

Ent pärast 30-päevast jälgimisperioodi ei uuritud vaktsiiniga vigastatud patsiente müokardiidi suhtes, mis on üks tõsisemaid COVID-19 vaktsiinidest põhjustatud probleeme. Dr Andrew Bostom, kes uuringus ei osalenud, ütles väljaandele The Epoch Times, et järelkontroll oleks paljastanud südamepõletiku ja potentsiaalse armkoe või ebaregulaarsete südamelöökide esinemise.

Seda uuringut kinnitab 2022. aastal Tais läbiviidud uuring, milles leiti, et pärast Pfizeri mRNA vaktsiini teist annust sai 29% noorukitest südame-veresoonkonna vigastusi. 301-st uuritud noorukist koges peaaegu kolmandik pärast vaktsineerimist valu rinnus ja seitsmel diagnoositi hiljem südamepõletik.

 

Allikad: onlinelibrary.wiley.com, naturalnews.com

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt