Tipp-kliimateadlaste suur uuring: globaalne soojenemine on liialdatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2023 kell 16:26Väited planeedi soojenemise kohta, millest on teatanud umbes 20 000 ilmajaama, on kehtetud, kuna andmed, millele kliimasoojenemise teooria on üles ehitatud, ei vasta tingimata tõele. Kaks tuntud atmosfääriteadlast, kes on uurinud ja mõõtnud inimese põhjustatud linnasoojuse mõju globaalsetele pinnatemperatuuri mõõtmistele, on avaldanud sensatsioonilise uudise, mis seavad globaalse kliimasoojenemise kahtluse alla.

 

Kuna globaalne temperatuur soojeneb viimase kahe aastakümne jooksul veidi üle 0,1 °C, muudab see väited 4 °C soojenemise kohta sajandi lõpuks veelgi ebausutavamaks.

Viimane leid tuleneb kliimateadlaste Roy Spenceri ja John Christy käimasolevast uurimistööst. Nad vaatlesid ülemaailmse ajaloolise kliimavõrgustiku (GHCN) 19 885 temperatuurijaama, mis olid jaotatud üle maailma laiuskraadidelt 20′ N kuni 82,5′ N. Nad leidsid, et viimase 40 aasta jooksul olid peaaegu kõik neist jaamadest läbi teinud inimasustusega seotud kasvu. Väidetavalt viitavad “väga esialgsed arvutused” sellele, et kõigi jaamade keskmine linnasoojus on umbes 10–20% GHCN-i suundumustest.

Spencer ja Christy kasutavad oma murrangulises töös linnastumise satelliitandmestikku nimega “Built Up”, et teha kindlaks linnastumise keskmine mõju pinnatemperatuurile. Linnastumise erinevusi võrreldi temperatuurimuutustega, mis tulenesid tihedalt paiknevatest ilmajaamadest. Varasemad leiud viitasid sellele, et viimase 50 aasta jooksul on Ameerika Ühendriikide idaosas täheldatud märkimisväärselt 50% vähem soojenemist.

NOAA teeb katse jälgida USA temperatuure mis tahes linna- või inimasustuste mõjudest eemal. 114 üleriigilisest jaamast koostatakse andmebaas, mille eesmärk on pakkuda pidevaid salvestisi linna soojusmoonutustest eemal. Mõõtmised algasid 2005. aastal ja näitavad siiani vaid väga vähest soojenemist. USA kliimamõjude võrgustiku uusim graafik on postitatud allpool.

 

 

Teadlased on märkinud, et linnade soojuse mõju on tugevalt mittelineaarne, näiteks asustuse 2% kasv maapiirkondades põhjustab palju rohkem soojenemist kui sarnane tõus linnas. “See tähendab, et kliimaseire andmestik, mis kasutab peamiselt maajaamu, ei ole immuunne “hiiliva asustumise” põhjustatud võltssoojenemise eest, välja arvatud juhul, kui kasv on olnud täiesti null,” kommenteerisid nad.

Üha rohkem on tõendeid selle kohta, et globaalset temperatuuri pakkuvad pinnaandmebaasid on liiga ebatäpsed, et neile tugineda. Ometi annavad nad laialt kasutatavaid alusandmeid väitmaks, et kliima on kokku varisemas ja ainult ühiskonna range poliitiline ümberkorraldamine päästab planeedi hävingust.

Satelliidinäitu kasutatakse kliimateaduses laialdaselt, kuid nende temperatuurileide ignoreeritakse suures osas kohandatud ja rikutud pinnamõõtmiste kasuks.

 

Allikas: dailysceptic.org

 

Toimetas Anneli RootsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt