Toidutalongidest sõltujate arv USA-s kasvab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. aprill 2013 kell 15:06 

Paljud USA majanduse numbrid näitavad uusi rekordeid: samal ajal, kui börsiindeksid on saavutanud rekordiliselt kõrgeid tulemusi, on kulla väärtus langenud erakordselt madalale, ning uue rekordini on jõudnud ka nende majapidamiste hulk, kes USA-s sõltuvad oma igapäevases toimetulekus toidutalongidest.

 

23 087 886 majapidamist ehk 47 772 108 inimest üle terve USA said jaanuaris toiduabi, mis on peaaegu 15% USA rahvastikust. Samas, toetussumma suurus ühe majapidamise kohta aina langeb. Toidutalongid ei ole ameeriklaste jaoks enam kusagil eemal asuvate vaeste inimeste reaalsus, vaid aina suurema hulga perede igapäevaelu paratamatu osa.

Ent kahjuks ei kasutata neid tervisliku toidu soetamiseks, vaid hoopis vastupidi: Reuters kirjutab hiljuti tehtud uuringust, mille kohaselt 19% toiduabi programmis osalevatest lastest olid ülekaalulised ja 18% rasvunud. Lapsed tarbisid väga vähe puu- ja köögivilju ning täisteraviljatooteid, eelistades kõrge rasva- ja suhkrusisaldusega toitusid ja karastusjooke.

 

Allikad: FNS, Zero Hedge, Kcet.org, Reuters

Foto: Infowars

 

Toimetas Katrin Suik

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt