Tsarnajevile esitati süüdistus massihävitusrelvade kasutamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. aprill 2013 kell 22:26 

USA võimud esitasid Bostoni pommirünnakus kahtlustatavale Džohhar Tsarnajevile esmaspäeval haiglas süüdistuse massihävitusrelvade kasutamises, süüdimõistmise korral võib teda ees oodata surmanuhtlus, teatas justiitsministeerium.

 

BNS kirjutab, et lisaks esitati Tsarnajevile süüdistus kuritahtlikus vara hävitamises surmavate lõhkekehade abil, seisis justiitsministeeriumi avalduses. “Oleme taas kord näidanud, et need, kes ründavad süütuid ameeriklasi ning teevad katset meie linnu terroriseerida, ei pääse õigusemõistmise eest,” lausus USA justiitsminister Eric Holder.

Valge Maja teatel ei käsitleta kahest kahtlusalusest ainsana ellu jäänud 19-aastast meest “vaenlase võitlejana”, vaid tuuakse USA-s tsiviilkohtu ette. Valge Maja esindaja Jay Carney ütles, et seadused keelavad USA kodaniku üle sõjaväekohtus õigust mõista. “Tsiviilkohtu süsteem on korduvalt tõestanud, et suudab edukalt tegeleda ohuga, millega me jätkuvalt silmitsi seisame.”

Vabariiklased on öelnud, et Tsarnajev peaks läbima sarnase õigusliku protseduuri kinnipeetavatega Kuubal asuvas Guantánamo vangilaagris. Tsarnajevit peetakse koos oma 26-aastase vanema venna Tamerlan Tsarnajeviga eelmisel nädalal Bostoni maratonil toimunud plahvatuste korraldajaks. Tamerlan Tsarnajev sai politsei haarangus surma, noorem vend Džohhar haavata ja on haiglas vahi all. Pole teada, kas Džohhar Tsarnajev haavas ennast ise või sai haavata tulevahetuses politseiga.

Eelmisel esmaspäeval maineka Bostoni maratoni finišipaigas toimunud kahes järjestikuses plahvatuses hukkus kolm ja sai vigastada rohkem kui 180 inimest. Umbes kümme aastat Ühendriikides elanud tšetšeenidest vendade võimalikud motiivid on seni selgusetud.

 

Aga kui Tsarnajevid on süütud?

Vendade süütust vannuvad nii sugulased kui sõbrad. USA saatejuht Glenn Beck tuli täna välja avaldusega, et Tsarnajevid on süüdi lavastatud ja tegelik süüdlane on araabia päritolu Abdul Rahman Ali Al-Harbi, kes salajasel kokkuleppel USA ja Saudi juhtide vahel peagi riigist välja saadetakse.

Alternatiivsed meediakanalid on samuti kindlad Tsarnajevite süütuses, kuid peavad terrorirünnakut libaoperatsiooiks ja USA sisetööks, mida aitas läbi viia palgaline julgeolekuteenistus Craft International. Näiteks 21st Century Wire on seisukohal, et Tsarnajeveid maratonil kujutav video on võltsing.

 

Allikad: BNS, Glenn Beck Show, Infowars

Foto: FBI

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt