Kahtlusalune nr 2: 9/11 oli sisetöö

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2013 kell 11:22



status-image

USA politsei vahistas Bostoni terrorirünnaku kahtlusaluse, teatasid laupäeva varahommikul meediakanalid ja korrakaitseametnikud. “Kahtlusalune on vahistatud. Politseinikud kammivad veel igaks juhuks piirkonda läbi, kuid oht on nüüdseks möödas. Olge valmis edasiseks infoks,” kirjutas Bostoni politsei suhtlusvõrgustikku Twitter, vahendab BNS. Kuid lisaks poiste isale, kes arvab, et tema pojad on süüdi lavastatud, on samal seisukohal ka vendade sõbrad. Džohhar Tsarnajev ise tundub täiesti tavalise poisina, kes lisaks muusika- ja armastuseteemalistele postitustele on oma Twitteri kontol teada andnud ka, et 9/11 on tema arvates USA sisetöö.

 

Ametlik versioon laupäeva hommikust

“Saime ta kätte,” kinnitas Twitteris ka Bostoni linnapea Thomas Menino. Politsei piiras 19-aastase Džohhar Tsarnajevi ümber Watertowni linnakeses, kus nooruk varjas ennast ühes majahoovis seisvas paadis. Meedia andmetel oli põgenik haavata saanud juba varasemas tulevahetuses politseiga, mille käigus tapeti tema vend, 26-aastane Tamerlan Tsarnajev.

Politseiülema sõnul teatas korrakaitsjatele end paadis peitvast noorukist kohalik elanik, kes haavatud meest nägi. Viimastel andmetel on Tsarnajev toimetatud haiglasse ja tema vigastused on tõsised. USA president Barack Obama tänas Bostoni korrakaitsjaid kiire ja tõhusa tegutsemise eest. “Terroristid on juba ette kaotanud. Seda näitasid Bostoni elanikud, kes ühte hoides tõestasid, et neid ei anna hirmutada ega allaandmisele sundida,” ütles president.

Uudisteagentuur Reuters vahendas tundmatuks jääda soovinud riigiametlikule viidates, et Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) küsitles Tamerlani juba 2011. aastal. Ülekuulamine leidis aset ühe välisriigi palvel. Allika sõnul ei avastatud tollase küsitluse käigus midagi kahtlast. Reutersi andmetel on Massachusettsi osariigis asuvas New Bedfordi linnas seoses Bostoni terrorirünnakutega üle kuulatud veel kolm inimest.

 

Vendade ema: minu vanem poeg oli FBI mõju all

Kahtlusaluste ema Zubeidat K. Tsarnajeva andis Russian Todayle intervjuu, kus räägib, et tema vanem poeg Tamerlan, kes juba surma sai, oli viimased 3-5 aastat FBI kontrolli all. Ema usub oma poegade süütust.

“Nad olid minu poja tegemistega kursis, nad teadsid, kus ta käib ja milliseid veebilehti külastab. Nad ütlesid mulle, et ta on tõsiseltvõetav juht ja nad kardavad teda. Kuidas sai see juhtuda? Nad kontrollisid igat tema sammu ja nüüd öeldakse, et see on terrorismirünnak?” ei saa ema toimunust aru.

 

Business Insider võttis pärast selle intervjuu nägemist Föderaalse Juurdlusbürooga (FBI) ühendust ning sealt öeldi, et FBI väljastab peagi ametliku pressiteate, kus kommenteeritakse vendade varasemat seotust FBI-ga. Juurdlusbüroo esindaja keeldus esialgu kinnitamast või ümber lükkamast väidet, et Tamerlan Tsarnajev võis olla FBI-ga seotud.

 

Vendade onu: poisid olid luuserid 

Vendade väidetav onu arvab aga, et poisid võivad tõesti terroristid olla, kuna tema arvates on tegu luuseritega.  “Me oleme moslemid, me oleme tšetšeenid, me oleme rahvuselt tšetšeenid,” kinnitas poiste onu Ruslan Tsarni USA meediale. “Keegi on nad äärmuslasteks muutnud,” ütles ta. “Mitte minu vend.”

Tsarni sõnul tulid tema vennapojad Ühendriikidesse 2003. aastal Kõrgõzstanist ja neile anti asüüli. Tema sõnul olid poisid aga “luuserid”, kes ei suutnud ameerika eluga kohaneda. Onu arvates võis poistest terroristid teha viha nende vastu, kes oma eluga paremini toime tulid.

Internetis Tamerlani tegemisi jälgides jõuab mitmete islamiäärmuslastega seotud videoteni. Islamile ja Tšetšeeniale viitavad ka noorema venna Džohhari jäljed internetis. Telegram mainib siinkohal, et erinevaid teooriaid uurides oleme ka meie viimaste kuude jooksul mitmete äärmuslaste videote otsa komistanud. Kas fakt, et Tamerlan mingeid videoid uuris, teeb temast automaatselt terroristi?

 

Vendade isa ja sõbrad: nad on süüdi lavastatud

Reedel ütles  Tsarnajevite isa Anzor Tsarnajev Vene uudisteagentuurile Interfax, et tema arvates lavastas salateenistus lapsed süüdi, sest nad on praktiseerivad moslemid. USA uudistekanal ABC vahendas, et isa oli poegadega telefonis rääkinud pärast pommitamist ja pojad olid talle kinnitanud, et nendega on kõik korras. Samuti iseloomustas ta oma poegi kui “häid lapsi”, kellel polnud tema teada mingit tegemist relvade ega lõhkeainetega.

“Kui nad tapavad ka mu teise poja, siis ma tean, et tegemist on sisetööga, tellimusmõrvaga. Siis on süüdi politsei. Keegi, mingi organisatsioon tahab neid kätte saada,” ütles mees.

Džohhari sõbrad avaldavad Twitteri vahendusel samuti uskumatust. “Kes iganes usub seda PASKA, mida Jahari kohta kirjutatakse, on peast soe. Ta on viimane inimene, kes teeks kellelegi liiga,” kirjutab üks neist.

 

Džohhar Tsarnajev: 9/11 oli USA sisetöö

Tundub kummaline, et inimene, kes postitab 2001. aasta 11. septembri kohta nn vandenõuteooriaid ning sõnumeid armastusest ja headusest, võiks tahta süütutel inimestel jalgu otsast lasta, aga ju Bostoni ametivõimudel on andmeid, mida teised ei tea.

twitter

twitter3

Pärast pommitamist postitas ta, et linnas ei ole enam armastust ja soovis inimestele head.

twitter 2

 

Inimeste tähelepanu Bostoni plahvatustel, esindajatekoda võtab vastu CISPA

Telegrami lugeja teab juba, et maratoniga samal ajal toimusid politseiõppused, mille käigus pandi ajalehe Boston Globe sõnul toime kontrollitud plahvatusi samal tänaval, kus hiljem pommid plahvatasid. Samuti olid juba maratoni stardis enne jooksu algust kohal pommikoerad ja inimestel paluti jääda rahulikuks, kuna tegu olevat vaid õppustega. Politsei ja FBI ei ole millegipärast tahtnud neid teemasid kommenteerida, nagu ei ole kommenteeritud ka mereväe eriüksuslaste viibimist maratonil.

Paljud küsivad nüüd, et juhul, kui vennad süüdi lavastati, siis miks? Mõnikord korraldatakse selliseid kohutavaid sündmusi tähelepanu kõrvalejuhtimiseks ja toome teieni ühe võimaliku teooria. Selleks peame vaatama ka teisi nädala jooksul toimunud sündmusi. Tavaliselt ei pea selleks vaatama kaugemale Washingtonist: 19. aprillil võttis USA esindajatekoda vastu küberturvalisuse seaduse CISPA, mis on põhimõtteliselt ACTA Ühendriikide vaste. CISPA on varem inimeste suure vastuseisu tõttu alati tagasi lükatud, kuid seekord oli rahva tähelepanu mujal. CISPA seadus võeti vastu ja saadeti senatisse. Obama on küll andnud mõista, et ta võib sellele senatis veto peale panna, kuid USA president ei ole just tuntud oma lubaduste pidamise poolest.

 

Allikad: BNS, CNN, Infowars, Infowars 2BBC, Guardian

Fotod: Twitter, FBI

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt