Tuhanded inimesed protestisid Leedus koroonameetmete vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. august 2020 kell 16:42Fotod: facebook

Leedu kehtestas mõned nädalad tagasi maskide kandmise kohustuse ning nagu arvata oli, sai sellest viimane piir, et rahvast protestima ajada. Eile, 29. augustil kogunesid tuhanded inimesed Vilniuses, et protestida kohustuslike maskide, planeeritava sundvaktsineerimise ja loodusest eraldumise vastu, mida Leedu valitsus oma rahva peal rakendada üritab. Kuigi kohalik peavoolumeedia väidab, et protestijaid oli kõigest paarsada, siis pealtvaatajate sõnul oli inimesi üle 2000.

 

Protestijad kandsid plakateid sõnumitega:

Maskid koolidest välja!

Suurim jõud on ühtsus!

Tõeline viirus on televisioon!

Lõpetage inimeste piinamine!

Leedu Vabariigi põhiseadus annab meile vaba valiku!

Ära ole perse (viidates näomähkmetele)!

See oli esimene kord elus, kui ma osalesin protestil, sest ma ei ole enam nõus pealt vaatama seda, kuidas valitsus meil käsib makse kanda. Samuti olen ma sundvaktsineerimise vastu. Igal ühel peab olema valikuvabadus, kas ta tahab ennast vaktsineerida või mitte. Mina seisan vabaduse eest,“ kommenteerib üks osaleja Facebookis.

Ta oli ka väga kriitiline Leedu TV3 suunal, kes otsis meeleavaldusel välja kõige asotsiaalsemad inimesed, et võtta nendelt intervjuu ja siis edastada see Leedu rahvale naeruvääristamise objektina: “Häbi TV3“!

Kohalike sõnul käitus politsei väga lugupidavalt ega karistanud protestijaid, kellest enamus ei kandnud maske.

PressJazz TV tegi ka video, kus kajastati 29. augusti koroonaproteste Berliini, Londonis ja Vilniuses.

 

Allikad: Kastutis Fedirka FB, Kauno Diena (BNS)

Fotod: Facebook

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt