20. märtsil toimub ülemaailme meeleavaldus vabaduse, rahu ja inimõiguste eest – ka Eestis!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2021 kell 11:24Foto: facebook

Laupäeval, 20. märtsil – ülemaailmsel õnnelikkuse päeval – toimub üle maailma vähemalt 40 riigis suur meeleavaldus vabaduse, rahu ja inimõiguste kaitseks (World Wide Rally For Freedom, #wewillALLbethere). Ka Eestis toimuvad selle raames autode rongkäigud alates kella 12:00 kõigis linnades ja asulates rahvaalgatusena.

 

Tegemist ei ole organiseeritud tegevusega, Eestis toimub kõik iseorganiseeerumise teel. Osalejatel soovitatakse võtta initsiatiiv enda kätte, näidata üles kodanikujulgust ja algatada oma linnas turvalist ja sõbralikku autosõitu ise.

Ühineda saab Facebooki lehel “Sõidame Eestimaa vabaks!“.
“Eestlased on ennast juba vabaks laulnud ja nüüd on aeg taas vabalt hingata! Kutsume kõiki inimesi ühinema läbi aegade suurimale autode rongkäigule, et sõidaksime kõik koos Eestimaa vabaks! Silme ees on ainus tee ja see on vabaduse tee,” seisab sündmuse tutvustuses.
Kõik, kelle põhiõiguseid on viimase aasta jooksul riivatud, saavad ühiselt seista viie olulise vabaduse eest:
* Sõnavabadus
* Liikumisvabadus
* Valikuvabadus
* Kogunemisvabadus
* Tervisevabadus
“Aeg tegutsemiseks on just nüüd! Ühtse ja rahumeelse kogukonnana astume vastu põhjendamatute vabaduste ja isikuõiguste piiramisele.
Eestimaa tulevikust hoolivaid inimesi kutsutakse üles heiskama 20. märtsil vabaduse sümbolina rahvuslipu või õhupallid (nt autole, rattale, majale või akendele).
Alates 2020. aasta algusest on tekkinud kohalikud kogukonnad, mis tänaseks on saanud osakesteks laiemast Vabadusliikumisest kogu maailmas. Oleme leidnud palju uusi sõpru ja avastanud, et me ei ole oma vabaduseihaluses üksi. Nüüd me tõuseme püsti! Ühel päeval! Kõik koos!
Meie poolt on meie liikumises taunitavad kõik vägivallaaktid, meie sees igasuguste erisuste väljatoomine ja igasugune diskrimineerimine.
Tahaksime julgustada ja kutsuda kõiki üles rahumeelselt ja avalikult sõitma tänavatele ning sõnumit levitama autoritaarsete koroonapiirangute vastu, mis on meie elu kahjustanud rohkem, kui seda ükski viirus ise on teinud.
Meil on hea meel teatada, et laupäeval 20.märtsil me ühineme kõik rahvusvaheliselt ühel päeval meie põhiliste inimõiguste, põhiseadusega kaitstud vabaduste ja ülemääraste piiramiste lõpetamiseks,” seisab üleskutses.

See puudutab kõiki:
– Kes on oma tööst ilma jäänud kuna tööandjal pole enam tööd anda.
– Kelle ettevõte on piirangute tõttu hingusele läinud.
– Kes on ilma jäänud plaanilisest arstiabist ning seetõttu kannatanud.
– Kes on pidanud oma kodust loobuma kuna ei suuda enam laenu tagasi maksta.
– Kes kannatavad tühja kõhtu kuna sissetulekud on oluliselt vähenenud.
– Kes on kaotanud igasuguse lootuse.
– Kelle lähedane ei pidanud kõigele sellele vastu ja tegi enesetapu.
– Keda on tööandja survestanud vaktsineerima või maski kandma.
– Kelle lapsed on jäänud ilma koolirõõmust, kvaliteetsest haridusest ning ei saa tegeleda oma huvialadega ja suhelda eakaaslastega.
– Kelle vaimne tervis on kannatanud.
– Kes ei saa oma lähedastel külas käia.
– Kes on kannatanud koduvägivalla all.
– Keda sunnitakse vaikima ja kes on kogenud tsensuuri.
– Kes on kogenud sildistamist ja diskrimineerimist.
– Kes saavad aru kui suur on ühekordsete maskidega tekitatud keskkonnareostus.

 

 

 

Uuri täpsemalt: Sõidame Eestimaa vabaks Facebook

Fotod: Facebook

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt