Martin Kadai: Kui täna minna üksikisikut liialt palju survestama, siis see võib tekitada trotsi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2020 kell 10:37Foto: Sander Ilvest / Postimees (Scanpix)

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna endine juhataja Martin Kadai ütles 23. novembril ERR-ile, et ei pea õigeks suunda, et riik võtab prioriteediks reguleerida õigusnormidega üksikisiku tervisekäitumist ja teha selle üle järelevalvet.

 

Kadai märkis, et kui täna minna üksikisikut liialt palju survestama, siis see võib tekitada trotsi. “See ei ole praegu ühiskonnale vajalik. Ühiskond peaks hoidma kokku ja riik peaks reguleerima asju seal, kus riigi vaade on lihtsalt teostatav ja ka lihtsalt järelevalvatav. Üksisiku tervisekäitumine avalikus ruumis ei ole järelevalvatav ega hästi reguleeritav, seal tekib palju subjektiivsust,” rõhutas Kadai.

“Kes on selle haiguse kas ise läbi põdenud või teab kedagi haiget, see tajub kriisi ühtmoodi, see aga, kes kannatab majanduslikult, tajub seda kriisi hoopis teise nurga alt,” rääkis Kadai. “Me tajume seda kriisi erinevalt, üldist seisukohta ei saagi ühiskonnas olema,” lisas ta.

“Siin peab üksikisik võtma ise kriisis vastutuse. See ongi üksikisiku vastutus,” leidis Kadai.

Telegram nõustub, et iga inimene peab ise võtma vastutuse oma tervise eest!

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Sander Ilvest / Postimees (Scanpix)

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt