”Politsei seisab vabaduse eest” – Hispaania korravalvurite protest riigi sulgemise ja maskikohustuse vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. detsember 2020 kell 10:1728. novembril korraldas Hispaania korrakaitseametnike rühmitus ”Politsei seisab vabaduse eest” meeleavalduse Hispaanias, Valencia kesklinna tänavatel. Politseiametnikud protestisid valitsuse koroonaviiruse meetmete, isikuvabaduste piiramise ja maskikohustuse vastu.

 

Protestil kanti loosungeid nagu, ”Aitab valetamisest”, ”Aitab inimõiguste rikkumisest”, ”Politsei tahab hingata” ja ”Ei vaktsiinidele”.

”Politsei seisab vabaduse eest” on hiljuti koostatud grupp, mis toob kokku riiklike julgeolekujõudude ja eraviisiliste jälitusgruppide liikmeid, et kaitsta Hispaania kodanike õiguseid. Sama grupp korraldas ka suure protesti Madridis, 7. novembril.

Grupi pressiesindaja, Sonia Vescovacci, riiklik puhkusel viibiv politseinik, kutsus üles austama kodanikevabadusi. Vescovacci on julgustanud oma kolleege mitte täitma valitsuse korraldusi karistada inimesi, kes maske ei kanna või kes ei tunnista pandeemia tõsidust.

Kuigi grupp soovitas osalejatel maske kanda, suur osa neist siiski eiras soovitust. Valencia kohalik valitsus süüdistas politseid, ürituse korraldajaid ja osalejaid koroonaviiruse meetmete eiramises. 90 politseinikku on saanud rahalise trahvi, sest ei kandnud maskikohustuse vastu protesteerides maski.Üks meeleavaldust filminu ülistab meeleavaldusel osalenuid ning julgustab kõiki seda infot jagama, et näidata milline Hispaania politsei on: “Vaadake, millised õiged politseinikud on – nad marsivad oma riigi, oma õdede ja vendade, oma laste nimel, kaitstes tõelist inimlikkust.”

 

Allikad: Anti Empire, ABCPolicias Por la libertad, videod artikli sees

Foto: vozpopuli.com

 

Tõlkis Harli Marten

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt