Ülemaailmsed meeleavaldused koguvad tuure – rahval on küllalt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. november 2020 kell 10:31



Foto: John Lamparski / SOPA Images via ZUMA Wire (Scabpix) – meeleavaldus New Yorgis, 29.11.2020

Kas tõsta häält ja võidelda vabaduse eest või lasta lahti ning minna vooluga kaasa? Pulitzeri auhinnale nomineeritud uuriv ajakirjanik Jon Rappoport kirjutab, et põhiseadusest ei tohi kunagi üle astuda – inimesed peavad üheskoos tegutsema, et türanniast pääseda. Avaldame kokkuvõte tema kahest viimasest motiveerivamast artiklist, mis toob näiteid ülemaailmsetest sündmustest.  

 

Kaasaegne ilmalik võltskirik räägib meile, et viha ja nördimus on vale; me peame taotlema aktsepteerimist hüpnootilises unes. Kummarduge “sujuvate üleminekute” ees. Kui on lahkarvamusi, neelake oma sapp alla, andke järele, tehke türanniaga rahu. Valu on vaid ajutine. Seejärel jõuate kõrgema mõistmiseni.

Lõplik sõna on ametiasutustel ja nende palgatud ajakirjanikel. Meie ülesanne on sobitada end nende skeemi. Meie peame olema paindlikud. Nemad võivad olla paindumatud. Kui reeglid tunduvad olevat tagurpidi, on see meie, mitte nende probleem.

 

Ükski hädaolukord ei saa tühistada põhiseadust 

On piir, mida ei tohi ühelgi põhjusel ületada. Vastasel juhul võib ametnik, seadusandja või kohus ettekäände korral põhiseaduse tühistada.

Täpselt nii on juhtunud. COVID on kuradima kaval, sest ametnikud ütlevad: „Te ei saa valida, kuidas te oma elu elate, sest teie tegevus mõjutab teisi inimesi. Kui kannate viirust ja elate vabas õhus, nakatate ümbritsevaid inimesi. Seetõttu peate täitma meie käske…”

Kui valitsus seda nõuab, peate nõustuma koduarestiga. Te ei saa käia kirikus. Teie lapsed ei saa käia koolis. Peate oma äri sulgema. Te ei saa elatist teenida. Peate taotlema töötu abiraha. 

Kui lubate põhiseaduslikku piiri ületada, on vabadus paratamatult kadunud.

 

Tõuskem üles!

Olen viimase üheksa kuu jooksul tõestanud, et COVID on meditsiiniline ja teaduslik pettus. Meil ei ole hädaolukorda. Kuid isegi kui oleks, ei saa murda joont, mis eristab vabadust ja orjust. Vastasel korral langeme kõik. 

Selle asemel peame üles tõusma. Peame elama, töötama, edasi liikuma. Me peame majanduse avama igal võimalusel, sõltumata valitsuste korraldustest.

Protestid? Jah. Kuid lisaks peame minema tagasi tööle ning toetuma oma põhiseaduslikele vabadustele. 

Meie valitsus põhineb valitsetavate nõusolekul. Me ei ole riigi omand. Me ei sündinud selleks, et olla patsiendid. MEIE otsustame. 

Keegi ei öelnud, et see saab lihtne olema. Need ei ole kerged ajad. Aga pole kasu, kui keerutame lihtsalt rattaid ning kaebame selle üle, mis peaks olema.

Taaskord: Avame majanduse igal võimalusel! Vajadusel vahetame ja kaupleme. 1930. aastate depressiooni ajal lõid Ameerika kohalikud 3000 uut rahavormi.

Kui inimesed mõtlevad ja planeerivad, on palju võimalusi. Praegu on kogu maailmas kohti, kus majandus on laialt avatud, inimesed eiravad valitsuse korraldusi ega kanna maske.

Riigi tugevus on illusioon, sest kui piisav osa meist keeldub – miljonid meist – me võidame. Riiki ja tema mahhinatsioone paljastatakse kui järjekordset türanniat pikas ebaõnnestunud türanniate nimekirjas.

Ole vaba. Ela vabalt. Kui on olemas kõrgemad jõud, mis suudavad meid ülalt päästa, kas pole võimalik, et päästja kõigepealt ootab, kas näitame üles julgust, kinnitamaks, et seda abi kasutame?

 

Ülemaailmne vastupanu

Suured koroonapiirangute vastased meeleavaldused levivad kogu Euroopas. Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Suurbritannia, Poola, Hispaania, Eesti. Meedia üritab nende oluliste sündmuste kajastamisele kaant peale tõmmata.

Lõuna-Californias keelduvad viis šerifi jõustamast kuberner Newsomi uut komandanditundi. Petitsioon kuberneri tagasikutsumiseks kogub populaarsust.

New Yorgis pidasid hasidistide sünagoogi liikmed pulmi, kus osales mitu tuhat inimest, istudes tihedalt ilma maskideta.

Buffalo osariigis asuvad jõusaali liikmed ja omanikud kutsusid korrale politseinikke ja rahvatervise ametnikku, kes olid jõusaali sisenenud, kuna kogunemine ületas ettenähtud piiri. Spordisaali töötajad ajasid politsei välja ja veendusid, et nad kinnistult lahkusid.

Buffalos kogunesid protestijad Erie maakonna juhi Mark Poloncarzi maja ette, et väljendada oma pettumust uute sulgemispiirangute suhtes. Protest oli suunatud ka New Yorgi kubernerile.

Fultoni ja Erie maakondade šerifid keeldusid jõustamast tänupühade piiranguid, mis vähendavad eramajades viibivate inimeste arvu.

Erinevates Inglismaa piirkondades on politsei hoiatanud riigiametnikke, et nad „istuvad ajapommil“, kuna reeglite kohaselt on jõulude ajal kahe või enama perekonna kogunemine ebaseaduslik – ja õiguskaitseametnikel on lubatud tungida kodudesse, kus toimuvad rikkumised. Ajapommiks on muidugi tohutu hulk nördinud kodanikke.

Austraalias teatas Qantase lennufirma tegevjuht Alan Joyce, et reisijad tohivad lennata alles pärast COVID-vaktsiini saamist. Varsti pärast seda pidas Joyce ühel üritusel kõnet ja ärritunud austraallane surus talle piruka näkku.

New Jersey osariigis asuva Howelli aleviku politseiülem Andrew Kudrick ütles, et ta ei hakka tänupühadel jõustama kuberneri “drakoonilist” piirangut, mis lubab maksimaalselt 10 inimesel koos viibida. 

CDC palus ameeriklastel tänupühade ajaks koju jääda. Eelmisel nädalavahetusel läks lendama kaks miljonit ameeriklast.

Vaikiva protesti vormis on pärast koroonapiirangute algust New Yorgi linnast lahkunud 300 000 elanikku.

Stop The Steal meeleavaldusel kogunenud mitmesaja tuhande (või enama) Trumpi pooldaja seas kandsid vähesed inimesed maske. Keegi ei pööranud tähelepanu sotsiaalse distantseerumise eeskirjadele.

Kogu Ameerikas on kohti, kus on majandus pärani lahti – pole maske ega distantseerumist, keegi ei pööra tähelepanu valitsuse määrustele.

Fašismi seinad on mõranemas nii suures kui ka väikeses plaanis. Tegelikult pole väikest tegu olemas. Iga vabadusest inspireeritud tegu loeb.

 

Jon Rappoport

 

Allikad: NoMoreFakeNews, lingid artikli sees

Foto: John Lamparski / SOPA Images via ZUMA Wire (Scabpix) – meeleavaldus New Yorgis, 29.11.2020

 

Tõlkis ja toimetas Madis Mark

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt