Venemaa taunis Uruguay otsust kanep legaliseerida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2013 kell 14:15Vene välisministeerium taunis Uruguays 24. detsembril jõustunud seadust, millega seadustati riigis kanepi omamine, tarbimine, kasvatamine ja vastava loa olemasolul ka sellega kauplemine, vahendas BNS.

 

“Venemaa jagab rahvusvahelise narkokontrollikomitee (INCB) seisukohta ja väljendab kahetsust Uruguay võimude otsuse üle,” kirjutas ministeerium oma veebilehel. Ministeerium tuletas meelde ka rahvusvaheliste uimastikontrolli konventsioonide täitmist kontrolliva ÜRO agentuuri INCB tugevalt negatiivset hoiakut Uruguay otsuse suhtes.

INCB hinnangul on marihuaana seadustamine vastuolus 1961. aastal sõlmitud konventsioonidega, mis lubavad kanepit kasutada vaid teadusuuringutes ning meditsiinilistel eesmärkidel. Sama seisukohta jagab ka ÜRO uimastite ja kuritegevuse vastu võitlev amet (UNODC). “Vene Föderatsioon kinnitab, et järgib 1961., 1971. ja 1988. aasta rahvusvahelisi uimastikontrolli aluskonventsioone ning toetab nende ranget täitmist,” kirjutas ministeerium.

Uruguay on esimene riik maailmas, kus valitsus on üritanud luua reguleeritud marihuaanaturgu. President José Mujica sõnul on uue seaduse eesmärgiks kurjategijad marihuaanaärist välja tõrjuda, mitte uimastikasutust propageerida.

 

Allikad: BNS, RIA Novosti

Foto: taringa.net

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt