USA õhujõud transportisid Miamisse 24 tonni kokaiini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2013 kell 17:50USA õhujõud transportisid juuli lõpus ülisalajase programmi käigus Costa Ricalt USA “narkopealinna“ Miamisse ligi 24 tonni kokaiini, vahendas Costa Rica Star.

 

Väljaande Costa Rica Star sõnul maandus laupäeval, 27. juulil Doveri õhujõudude baasist startinud Boeing C-17 Costa Rica Daniel Oduber Quirose rahvusvahelisel lennuväljal, laadis peale ligi 24 tonni kaubaalustele pakitud kokaiini ning suundus siis oma lõplikku sihtkohta Miamisse, tehes eelnevalt peatused ka Nicaraguas ja Hondurases. USA õhujõud transportisid hinnalist narkolaadungit pärast Costa Ricas toimunud narkoprogrammi, mille käigus pidi hävitatama 300 kilo kokaiini tunnis, ent põletusahi läks rikki.

Laadungi õhkutõusmist jälginud Costa Rica kohtulike uuringute amet (Costa Rica’s Organization of Judicial Investigations) teatas, et nemad enam kokaiini transpordiks Miamisse volitusi ei anna ning hoiavad seda edaspidi turvalistes ladudes kohapeal. Amet tsiteerib üht ajaleheartiklit, milles öeldakse, et “kahel asjakohasel kohtunikul ei olnud aimugi sellest, et USA õhujõud saabuvad Costa Ricale, et peale laadida suur kogus kokaiini“, viidates sellele, et pole ühtegi kirjalikku tõestust selle kohta, et USA õhujõududele oleks antud luba Costa Ricasse sisenemiseks ning ükski volitatud isik ei ole sellist luba oma silmaga näinud.

Lennuki maandumisel oleks Costa Rica saatkond Miamis pidanud kinnitama laadungi kohalejõudmist ja kokaiini hävitamist, kuid ühtki taolist avaldust ei tehtud, kuigi kohtulike uuringute amet väidab, et narkootikumid hävitati.

USA õhujõudude osalemine kokaiini transportimises paneb nii mõnegi kulmu kergitama, eriti CIA väidetava seotuse tõttu kokaiini transportimisega. Tähelepanuväärne on ka fakt, et lennuk tegi vahepeatuse Nicaraguas, sest juba Ronald Reagani valitsemise ajal kahtlustati, et CIA smugeldab kokaiini Ameerikasse selleks, et rahastada vastupanuliikumist Nicaraguas.

2011. aastal ütles Sinaloa narkokartelli „logistik“ Jesus Vicente Zambada Niebla, kes oli vastutav 2007. aastal alla kukkunud CIA lennuki eest, mille lastiks oli 4 tonni kokaiini, USA Illinoisi osariigi kohtule, et ta on töötanud USA valitsuse heaks juba aastaid.

Kohtu protokollidele toetudes lubati Nieblal USA-sse sisse viia tuhandeid tonne kokaiini tänu tema suhetele FBI, USA sisejulgeolekuministeeriumi, justiitsministeeriumi ja narkopolitseiga (Drug Enforcement Administration – DEA).

Niebla osalus narkokaubanduses Mehhiko ja USA vahel (samal ajal töötas ta USA valitsuse heaks) lisab kaalu juba praegu mahukatele tõenditele, mis väidavad, et CIA ja USA pangandusgigandid on globaalse narkokaubanduse põhiosalejad mängus, milles aastas käib läbi miljardeid dollareid.

Need paljastused tulid päevavalgele suuresti tänu Pulitzeri võitnud ajakirjaniku Gary Webbi sarjale “Dark Alliance“, mis avaldati osaliselt ka raamatuna. Ametlikel andmetel sooritas Webb 2004. aastal enesetapu, mis oli kaheldav väide, kuna ta leiti kahe kuulihaavaga peas. Samuti oli ta enne surma öelnud, et saab tapmisähvardusi ja väitis, et teda jälitavad “valitsuse agendid“.

 

Allikad: Infowars, Costa Rica Star, Prison Planet 1, Prison Planet 2

Foto: www.facebook.com/NewsCostaRica

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt