Vene rulett: USA soovib trombiohu tõttu peatada vaktsineerimise Johnson & Johnsoniga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2021 kell 11:17Mitmed USA tervishoiuametkonnad soovivad esialgu peatada Johnsoni & Johnsoni vaktsiiniga vaktsineerimise. New York Timesi sõnul on sellise soovituse põhjuseks trombide esinemine pärast vaktsiini manustamist. Siiani on teada antud kuuest juhtumist.

 

Johnson & Johnsoni koroonavaktsiini ei tohi USA-s praegu veel manustada. New York Timesi andmetel soovitavad seda kaks USA tervishoiuametit. Varem oli teatatud verehüüviste tekkest pärast vaktsineerimist kuue juhtumi korral.

Kõikide juhtumite korral on tegemist naistega vanuses 18–48 aastat. Nebraska haiglas on üks naine surnud ja teine on kriitilises seisundis.

 

Johnson & Johnsoniga vaktsineeritud seitse miljonit ameeriklast

New York Timesi andmetel on USA-s Johnson & Johnsoni vaktsiini süsti siiamaani saanud umbes seitse miljonit inimest. Haiguste kontrolli ja ennetamise keskuste (Centers for Disease Control and Prevention) andmetel on osariikidesse juba saadetud üheksa miljonit vaktsiiniannust.

Ehkki USA tervishoiu ametikondade etteheide on sõnastatud soovitusena, oodatakse üldiselt, et USA valitsus peatab vaktsiini edasise manustamise riiklikes vaktsineerimiskabinettides ja muudes vaktsineerimiskohtades. Asjaga kursis olevad föderaalametnikud ütlesid, et osariikide piirkondlikud tervishoiuametid järgivad seda eeskuju.

Siiani on ebaselge, millisel kujul vaktsineerimise katkestamine mõjutab USA presidendi Joe Bideni ambitsioonikat plaani, mille järgi kõik USA kodanikud peaksid mai lõpuks olema vaktsineeritud koroonaviiruse vastu.

 

Allikad: nytimes.com, rnd.de

Tõlkinud: ATCG Tõlkebüroo

 

Foto: PexelsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt