Dr Joller: inimestel on õigus meelt avaldada ja ükski meedik ei jäta hätta vaktsiinist keeldunut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2021 kell 12:09Laupäevane (20.03.2021) protest vabaduse poolt toimus ülemaailmselt rohkem kui 40 riigis. Eestlased olid pea ainsad, kes arvestasid kaaskodanike hirmudega suurte masside kogunemise ees ning avaldasid meelt autodes, mujal olid tänavad ja väljakud rahvast täis. Kuigi (sotsiaal)meedias on nii ajakirjanikud, arstid kui ka poliitikud kohalikke meeleavaldajaid halvustanud, leiab näiteks perearst Karmen Joller, et meeleavaldamine on demokraatlikus ühiskonnas igati normaalne nähtus.

 

Karmen Joller kommenteeris 20. märtsil Õhtulehele, et meeleavalduses ei ole midagi halba, kui jäädakse oma autosse. Arsti sõnul oleneb ka muidugi sellest, kas autos on ühe leibkonna inimesed, kas hoitakse distantsi. “Inimestel on õigus meelt avaldada,” ütles ta.

Joller ütles tegelikult juba 2020. aasta detsembris, et kui piirangud pole arusaadavad, on varsti tänavatel meelt avaldamas suur hulk inimesi.

Samas artiklis kommenteeris viroloog Irja Lutsar, et mõistab inimesi, kes tahavad koroonapiirangute vastu oma meelsust näidata. “Inimestel võivadki erinevad arvamused olla, aga selleks ei pea tänapäeval kokku tulema,” ütles Lutsar ja lisas, et internet pakub selleks mitmeid võimalusi protestimiseks.

Ilmselt ei ole Lutsar ise olnud ammu olukorras, kus olen internetis juba aasta aega sõna võtnud, aga tunne on ikka, et valitsuses ja teadusnõukojas mitte keegi sind ei kuula. Pigem on sinu arvamust maha tambitud ja viimasel ajal on sellele lisandunud üleskutsed, et “aga need vaktsiinivastased võiksid anda allkirja, et nad keelduvad edaspidi igasugusest arstiabist!”.

Sellise sõnumi jagajatele on dr Jolleri Facebooki seinal aga tasakaalustav sõnavõtt:

Armsad vaktsiinipooldajad!
Mitte ükski meedik ei jäta hätta vaktsiinist keeldunud inimest – samamoodi nagu me ei jäta hätta ülekaalulist või suitsetavat inimest.
Täitsa huvitav, kuidas selle arstiabist loobumise avalduse täitmist reaalelus ette kujutatakse?
Et mu juurde tuleb palavikust vankuv ja end hingetuks köhiv vaktsineerimata inimene ja ma ütlen lihtsalt, et minge ära, te pole vaktsineeritud? Ei-ei, nüüd on hilja avaldust tagasi võtta – minge minema, ise olete süüdi, kui oma pereliikmeid nakatate ja tagatipuks veel ära surete. Nii? Päriselt?
Nakkushaige peab saama kiiret ja adekvaatset abi, et ta võimalikult vähe haigust teistele edasi kannaks.
Seepärast on ka väga oluline, et nad saaksid arstiabi kõikide maksumaksjatega võrdsetel alustel.
Ärge tehke üleskutseid allkirjastada arstiabist loobumise avaldust!
Armsad vaktsiinist keeldujad (ja see käib ka mittekeeldujate kohta):
kui nakatute, püsige kogu määratud aja isolatsioonis – ka siis, kui sümptomeid pole!Telegram tänab Karmen Jollerit üksteiste mõistmist propageerimast!

 

Allikad: Õhtuleht, Karmen Jolleri Facebook

Foto: Margus Johanson

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt