Skandaal: vaktsiinikahjustuste eest ei vastuta mitte keegi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2021 kell 19:03Kuidas on võimalik, et terve maailm pannakse lukku olematu pandeemia ettekäändel ning arstid ja “eksperdid” kogu selle jamaga kaasa lähevad? Kuidas on võimalik, et Eesti arstid ja “eksperdid” pole siiani aru saanud, et PCR-testiga ei saa tuvastada, kas inimene on haige või nakatunud, kui sellise avalduse on teinud WHO, PCR-testi leiutaja ja sajad tuhanded arstid üle maailma? Lisaks on see info kirjas ka PCR-testi tootelehel.

 

Las ma vastan sellele küsimusele: sellepärast, et Eesti tervishoiusüsteemis valitseb täielik kaos ning enamik arste ja “eksperte” lasevad ringi nagu peata kanad.

Toon ühe näite.

Eile kuulsin ühelt tuttavalt, et tema oli lasknud ennast pahaaimamatult töö juures vaktsineerida. Uurisin temalt, kas ta viis end üldse kurssi, mis on selle vaktsiini sees ja/või millised on võimalikud kõrvalmõjud ning kas vaktsineerimisega kaasnes ka mingisugune dokument, millele ta pidi alla kirjutama.

Ta vastas, et mingit dokumenti talle näidati, aga allkirja ei küsinud keegi. Vaktsiin tehti nagu muuseas ära.

Seega hakkasin ma huvi tundma, millist infot vaktsiini saajatele jagatakse ning kas tõesti on nii, et mitte mingit allkirja ei küsita.

Läksin Kriis.ee lehele ja valisin sealt info lühinumbri 1247. Tervitustekstis teatati, et kõne salvestatakse ning teenust pakub Häirekeskus. Minuga suhtles inimene, kellel polnud õrna aimugi, kas vaktsineeritavad saavad mingi infolehe ja/või kas nad peavad ka kuhugi allkirja andma. Tema suunas mind Terviseametisse, kus minuga suhtles järgmine täiesti teadmatuses olev inimene, kes omakorda soovitas mul uurida selliseid küsimusi Qvalitas Arstikeskusest.

Qvalitases vastas telefonile järjekordne inimene, kellele tundusid minu küsimused segasevõitu ning seetõttu ühendas ta mind mingi “eksperdiga”. See “ekspert” omakorda suunas mind edasi järgmise “eksperdini” (plokiahelas viies lüli), kes lõpuks ometi oskas öelda, et “tema teada on olemas dokument, millega saab vaktsineeritav tutvuda”.

Kui ma küsisin, kus ma saaksin selle dokumendiga tutvust teha, siis soovitas ta helistada minu perearstile!

– Kuidas palun? Kas minu perearst teeb mulle vaktsiini?
– Ei, meie teeme.
– Miks ma pean siis helistama oma perearstile, et teada saada, mis on vaktsiini sees ja millised on võimalikud kõrvalmõjud?
– Oodake palun.

Peagi teatati mulle, et vaktsiinide sisu kohta saab infot Ravimiameti lehelt või “kirjutage Google’isse koroonavaktsiini sisaldus”.

– Kas teil kui teenusepakkujal endal pole seda infolehte käepärast?
– Hetkel ei leia, meil on see olemas paberi peal.
– Kas vaktsineeritav peab sinna oma allkirja ka panema?
– Jah.
– Aga kes vastutab, kui vaktsineerimise tagajärjel tekivad kõrvalnähud või inimene sureb lausa ära?
– (Pikk vaikus). Palun helistage oma perearstile. Vaktsineerimine on vabatahtlik, te ei pea muretsema.
– Paljud inimesed on kaevanud, et nende firma survestab neid vaktsineerima ning mulle ei tundu see sugugi vabatahtlik.
– Palun helistage oma perearstile.
– Aga kes vastutab, kui inimene peaks peale vaktsiini saamist ära surema?
– Ma kahjuks ei oska vastata sellistele küsimustele.

Pean tunnistama, et sellised telefonikõned ei jäta tervishoiusüsteemist ega ekspertidest head muljet kui professionaalidest, kes teavad, millega nad tegelevad. Sootuks vastupidi.

Mulle tundub, et ma võisin olla esimene inimene, kes selliseid küsimusi meie “abilistelt” küsis ning sain vastuseks, et Eesti tervishoiusüsteemis valitseb täielik kaos:

  • Minu tuttav sai vaktsiini nii, et temalt ei küsitud allkirja
  • Viiest tervishoiusüsteemi inimesest teadis ainult üks, et “peaks olema dokument”, millega vaktsineeritav saab tutvuda ja kuhu “peaks” minema ka allkiri
  • Kui küsimus on liiga segane, siis helista perearstile, kes pole vaktsineerimisega üldse seotud
  • Vaktsiinikahjustuste eest ei vastuta keegi (sest Eestis puudub riigipoolne vastutus vaktsineerimiskahjustuste osas ja teatavasti ei vastuta ka ravimifirmad ise)

Tundub, nagu ostaks poest aspiriini, vist tuleb kaasa mingisugune infoleht, kus ilmselt on midagi kirjas, konsulteeri perearstiga igaks juhuks.

Me ei räägi siin ju aspiriini ostmisest, vaid käimas on põhiseaduse vastane inimkatsete läbiviimine ning mitte keegi ei vastuta millegi eest ja mitte kuhugi alla kirjutama ei pea.

Keegi ei tea mitte midagi, aga minge kõik julgelt vaktsineerima!

Infolehed leitavad siin:

https://ravimiamet.ee/sites/default/files/moderna_infolehtvaktsineeritavale.pdf

https://ravimiamet.ee/sites/default/files/astrazeneca-23-32.pdf

https://ravimiamet.ee/sites/default/files/comirnaty_infoleht_est.pdf

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, Kriis.ee infoliin 1247, Terviseameti infotelefon, Qvalitase infotelefonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt