Kuulsad vandenõuteooriad: Philadelphia eksperiment ühe osaleja silme läbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. aprill 2024 kell 9:02Foto: U.S. Navy / Wikimedia Commons / Public Domain

Philadelphia eksperiment oli väidetav USA mereväe salajane katse muuta suur sõjalaev USS Eldridge vaenlase radaritele nähtamatuks. Kuigi USA merevägi eitab, et selline katse eales aset oleks leidnud, liigub “vandenõude maailmas” palju materjali ja tunnistajaid, kes väidavad vastupidist – eksperiment olevat läbi viidud Philadelphias 1943. aastal.

 

Esialgsed kuuldused väidetavast katsest hakkasid liikuma 1950-ndatel ning ei tahtnud enam kuidagi vaibuda. Philadelphia eksperimenti on palju uuritud ning 1984. aastal vändati ka samanimeline Hollywoodi film. Tegemist on äärmiselt vastuolulise looga, mille kohaselt ebaõnnestus salajane laeva nähtamatuks muutmise katse. Enamus laeval olnuid said surma, kuid kaks meest, kes katses osalesid, hüppasid väidetavalt keset katset üle parda ja sattusid ajas 40 aastat edasi – aastasse 1983.

2003. aastal andis USA raadiosaatele Coast To Coast AM intervjuu mees nimega Al Bielek (1926-2011), kes väitis, et just tema oli üks katses osalenud meestest ning üks kahest, kes ellu jäi. Operatsiooni käigus hüppasid nad üle laevaparda ning maandusid kummalisel kombel mitte vette, vaid hoopis Montauki sõjaväebaasi New Yorgis, aastas 1983!

Paljud paranähtuste uurijad ei usu Bieleki juttu, sh ka tuntud tuumafüüsik ja ufoloog Stanton Friedman. Samas kattuvad Bieleki loos mitmed seigad teise vastuolulise vilepuhuja Andrew Basiago väidetega. Toome teieni kokkuvõtte 10 aastat tagasi eetris olnud raadiosaate Al Bielekiga.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt