Lätis on euro vastu andnud allkirja 10 000 inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2013 kell 18:32latvia

Lätis on 10 001 kodanikku portaalis www.manabalss.lv andnud oma allkirja euro kasutuselevõtu vastu, teatas portaali esindaja kolmapäeval.

 

BNS kirjutab, et Läti seaduste kohaselt on vaja koguda kümme tuhat allkirja, et parlament võtaks teema kodanikualgatuse korras arutusele. Algatuse eestvedajate sõnul peaks Läti eurole ülemineku edasi lükkama, kuni euroga liitumine on majanduslikult põhjendatud ja ühiskond võtab Euroopa ühisraha omaks.

Läti plaanib eurole üle minna 2014. aasta 1. jaanuaril. See, kas Läti sel kuupäeval eurole üle läheb, selgub lõplikult 6. juulil.

 

New York Times kirjutas eile, et Läti rahval on olemas internetilehekülg, kus inimeste ideed võivad saada seadusteks. ManaBalss avati 2011. aastal ning üsna pea võttis parlament vastu seaduse, et kõik kodanikualgatused, millele on kogutud vähemalt 10 000 allkirja 16-aastastelt või vanematelt kodanikelt, peavad jõudma parlamendis arutlusele.

Kaks populaarset ManaBalssi ideed – et parlament peab toetama ManaBalssi-suguseid digiallkirjadega kodanikualgatusi ja et riigil peab olema ülevaade offshore-ettevõtete tulusaajatest – on parlamendi poolt seadustena vastu võetud. Veel kaks ideed, üks seoses liiklusseadusega ja teine teemal “kes peaks maksma C-hepatiidi ravi eest”, on parlamendis arutlusel.

 

Allikad: BNS, New York Times

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt