Uudiseid Soomest: inimesed tajuvad ühiskonna killustumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 15:42Killustunud Soome

Kindlamat kinnitust, et Soome ühiskonna killustumisest on saanud kogu sealset kogukonda kõnetav teema, on raske leida – Soome rahvusringhääling YLE on oma uudisteportaalis avanud uudiste eraldi alateemana “Killustunud Soome“. Sinna kogutud uudised räägivad Soome ühiskonna klassisüsteemist ja selle muutumisest, ühiskonna väärtustest, rootsi keele rollist ja positsioonist, suhtumisest geidesse, rahvusuhkusest, üksteisest hoolimisest, vastastikusest austamisest, sotsiaalsest turvatundest, rikastest ja vaestest, seadusest ja moraalist, jne.

Allikas: YLE

 

Pooled laste seksuaalse ahistamise kahtlused saavad Soomes kinnituse

Soomes värskelt avaldatud uuringu tulemustel pooled laste seksuaalse ahistamise kahtlused saavad seal riigis kinnituse, mis tähendab, et pooled kahtlustused seega paika ei pea. Huvitaval kombel oskasid vastava uudise erinevast vaatenurgast pealkirjastada ka erinevad meediadiilerid – Turun Sanomate algupärase uudise pealkiri teatas, et pooled kahtlused ei pea paika, aga MTV3 avaldas eelmainitud TS uudisele viitava nupu pealkirjaga, mille järgi pooled kahtlused peavad paika.

Uuringu andmetel on laste seksuaalne ahistamine Soomes vähenemas.

Allikad: Turun Sanomat, MTV

 

Wahlroos on Soome majanduse suhtes pessimistlik

Nordea, Sampo ja UPM-i nõukogu esimees Björn Wahlroos on mures Soome majanduse praeguse seisu ja selle arengusuuna üle. Wahlroos kutsus üles mitte liiga hoogu minema pikemat perioodi mõõtvate erinevate edetabelite edu osas juubeldamisega nentides, et praeguses Soomes on liiga kallis midagi ekspordiks toota.

Peamised pidurid tema sõnul Soome majanduse arengus on liiga kõrged palgad, struktuuriprobleemid ehk liiga ühekülgne ekspordivalik ja vananev elanikkond ning liiga kallis euro.

Allikad: Taloussanomat

 

Soome valmistub teemaksudeks

Soomes valmistutakse teemaksudeks võttes vastu selliseid seadusemuudatusi, mis lubavad hakata teatud kohtades teed kasutavaid autosid elektrooniliselt registreerima (kasutades autodesse vastavalt installeeritavaid vahendeid) teekasutamise maksustamise eesmärgil. Selline areng on ajendatud ka euroliidu pürgimisega kehtestada kogu oma territooriumil ühtne teemaksusüsteem.

Allikas: Taloussanomat

 

Helsingi roheliste aasta linnavolikogus võeti kokku

Helsingi rohelised avaldasid City veebilehes asjaliku nimekirja eelmisel aastal linnavolikogus kordasaadetust. Valdkonniti loetleti äratehtut kliima, perede, kergliikluse ja jalakäijate, ühiskondliku transpordi, loodus, kultuuri ja raamatukogude ning demokraatia ja solidaarsuse osas.

Allikas: City

 

Foto: bigthink.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt