Uudiseid Venemaalt: joomine muutub 30% kallimaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2013 kell 17:20Venemaal muutub joomine kallimaks ehk kurvemaks

Venemaal tõstetakse alkoholiaktsiisi pea 30%, mistõttu pooleliitrise viinapudeli ametlik miinimumhind, mis on praegu 170 rubla (3,80 eurot) hakkab 2014. aasta augustist alates olema 220 rubla (4,90 eurot). Praegu hinnatakse, et pooled alkoholitarbijad eelistavad Venemaal legaalset alkoholi, kuid toodetava  alkoholi kogusest võib mitteametliku toodangu osakaal olla lausa kuni 70%.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Immigrandid on Venemaal immigratsioonikeelus

Jätkamaks migratsioonipoliitika karmistamist, on Venemaa keelanud sissesõidu 380 000-le tänavu varem Venemaal seaduse vastu eksinud immigrandile, kuid aasta lõpuks see arv kindlasti veel kasvab. 2013. aasta näitajate hinnangul rikkus 13% Venemaale sissesõitnutest migratsioonirežiimi nõudeid. Kui 2013. aasta legaalseks koguimmigratsiooniks Venemaale hinnatakse 3 miljonit välismaalast, siis Moskva arvele läheb sellest umbes pool.

Allikas: Kommersant

 

Peterburi seksuaalvähemuste filmifestival löögi all

Kuuendat aastat korraldatav Peterburi seksuaalvähemuste filmifestival “Külg külje kõrval“ on korduvate pommiähvarduste ja nendega kaasnevate seansside ärajätmise tõttu löögi all.

Eriti tõsine oli olukord festivali avamisüritusele tehtud pommiähvardusega, kuna evakueeritute seas olid ka mitmete välisriikide diplomaatilised esindajad Venemaal ning samal ajal nähti toimumiskoha ümber liikumas seksuaalvähemusi vaenavaid äärmuslasi, kes üritasid ka üritusele sisse tungida.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Foto: mistertopten.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt