Uudiseid Venemaalt: valitsus koondab riigimeediat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 17:16Venemaal koondab valitsus riigimeediat

President Putini määrusega kaob Venemaa suurim uudisteagentuur Ria Novosti (asutati 1941 ja olles üks maailma suurimaid tegutses 45 riigis ja jagas uudiseid 14-s keeles) ja selle asemele luuakse Rossija Sevodnja/Russia Today, mis hakkab mitmes keeles jagama välismaale uudiseid Venemaalt. Ka riigiraadio Voice of Russia lõpetab tegevuse ja muutub uue koosluse osaks.

Uue riikliku meediakontserni etteotsa pannakse aga Dmitri Kiseljov, kes on tuntud oma homode, opositsiooni ja Ühendriikide-vastaste avalike kommentaaride poolest.

Venemaal olevat seda uudist alguses peetud ühe opositsiooni esindaja sõnul naljaks.

Allikas: YLE

Samal teemal: National Post

 

Venemaal hakatakse maksma nädalapalka

Kui seni oli Venemaal kombeks maksta palka kaks korda kuus, siis nüüd menetleb duuma muudatust, mille alusel hakataks maksma nädalapalka. Sellise muudatuse eesmärgiks olevat vähendada tööandjate võlgnevust töötajatele. Näiteks olid 2011. aastal tööandjad töövõtjatele võlgu 2389 miljonit rubla.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

Venemaal valitsevad ettevõtetes omad tavad

Ülemaailmses uuringus selgus, et Venemaal valitsevad ettevõtetes omad tavad ja töökultuur, mis erineb mõnes aspektis muust maailmast oluliselt.

  • Kui üheksa kümnest maailma edukaimate firmade töötajatest saavad tuge ja kiitust oma töö efektiivsuse tõstmiseks, siis Venemaal on vastav osakaal alla poole ehk 44%.
  • Kui kolmveerand maailma tipp-20 ettevõtetest annab töötajatele efektiivse töö eest boonuseid, siis Venemaal on see osakaal ainult 15%.
  • Kui maailma tipp-20 ettevõtetest 68% võimaldab töötajatel nende innovatiivseid ideid ellu viia, siis Venemaal on vastav osakaal ainult 39%.
  • Kui maailma top-20 ettevõtetest kolmveerand seab oma töötajatele väljakutsuvaid ja agressiivseid tööeesmärke, siis Venemaal on vastav osakaal ainult 28%.

Allikas: St. Petersburg Times

 

 

Foto: wallpapersis.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt