Stockholmi politsei kutsus teistest linnadest lisavägesid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. mai 2013 kell 20:19 

Stockholmi politsei kutsus reedel lisajõude kogu Rootsist, et ohjeldada kuuendat õhtut kestvat märatsemist pealinna äärelinnades, ning USA ja Suurbritannia hoiatasid oma kodanikke nendesse piirkondadesse minemise eest. Ligi nädal aega kestnud igaöised rahutused on raputanud Rootsi kui rahusadama mainet. Samuti on toimuv algatanud rootslaste seas arutelu immigrantide integratsiooni üle, sest paljud saabusid riigi helde asüülipoliitika raames ning moodustavad nüüd umbes 15 protsenti elanikkonnast, vahendas BNS.

 

“Me saame täna õhtul Göteborgist ja Malmöst lisavägesid,” ütles politsei pressiesindaja Kjell Lindgren. Ta ei avalikustanud, kui palju lisapolitseinikke oodata on. BBC uudiste sõnul saadetakse kohale ka meelelavalduste puhuks eriväljaõppe saanud julgeolekujõud.

Rahutused said alguse pühapäeval Husby eeslinnas, kus on 80 protsenti elanikest sisserändajad. Vägivald on ilmselt seotud läinudnädalase vahejuhtumiga, kus politsei lasi Husbys maha 69-aastase mehe, kes avalikus kohas erinevate allikate järgi kas noa või matšeetega vehkis. Kohalike aktivistide sõnul tekitas tulistamine nördimust noortes, kes väidavad, et kannatavad politsei jõhkruse ja rassimi all.

Stockholmi lääni politseiülem Mats Löfving ütles reedel, et märatsejateks on kohalikud noored, kellest osadel on kuriteoregister ja osadel mitte. “Lisaks on selle kõige keskel väike rühm elukutselisi kurjategijaid, kes kasutavad olukorda ära, et õigusrikkumisi toime panna,” ütles ta Rootsi raadiole.

Rootsi uudisteportaalis The Local kirjutakse aga, et välismaine ajakirjadus on Rootsis toimuva suuremaks puhunud kui asi väärt.

 

Allikad: BNS, BBC, The Local

Foto: visitsweden.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt