Monsanto-vastane protest toimub ka Tallinnas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2013 kell 13:32 

Sellel laupäeval, 25. mail kell 14.00 on kõik inimesed, kes hoolivad sellest, mida nad söövad, oodatud Vabaduse väljakule, kus toimub avalik koosolek biotehnoloogiahiiu Monsanto vastu. See on päev, mil vähemalt 36 riigis toimuvad kogunemised, kus aktivistid näitavad üles muret seoses geenmuundatud taimede suurfirmaga Monsanto ja selle mõjuga põllumajandusele.

 

Kuigi geenmuundatud taimede kohta tehtud uuringud pole piisavalt veenvad, on Monsanto teinud kõva lobitööd üle terve maailma, et jätkata n-ö laboritoitude tootmist ilma korraliku järelevalveta.

Märtsis võttis USA kongress vastu seaduse, mis ristiti “Monsanto kaitse aktiks” ja mis lubab ettevõtetel istutada ja müüa geneetiliselt muundatud toitu ilma, et neil oleks selleks vaja eraldi luba taotleda. Monsanto-vastased protestid on pärast seda üha häälekamaks läinud ja kampaaniasse, mis nõuab GMO-toodete sildistamist, on kaasatud ka USA tuntud meelelahutajad nagu Dave Matthews, Bill Maher, Danny DeVito jpt.

 

 

 

Eelmisel aastal tehtud võrdlus lähestikku kasvava GMO- ja tavalise maisi vahel annab aga selge signaali, et GMO-teraviljast on targem eemale hoida. Analüüsist nähtub, et lisaks sellele, et geenmuundatud maisis on oluliselt vähem erinevaid kasulikke aineid, on seal ka potentsiaalselt mürgiseid ühendeid, mida tavamaisist üldse ei leia. Nendeks on kloriidid, formaldehüüd ja glüfosaat. Monsanto GMO-nimistusse kuulub teisigi põllumajandustooteid nagu raps, nisu, puuvill, sojaoad, hirss ja suhkruroog.

 

Üritusele kutsutakse kaasa võtma head tuju (!) ja plakatid loosungitega, mõned näited: “Ei GMO-toitudele”, “Monsanto amps – kurjajuur…vili”…

Kogunemine on vägivallavaba ja me peame käituma nagu täiskasvanud, et meid kuulda võetaks. Seega, tule heatujulisena 25. mail kell 14 Vabaduse väljakule.

 

Meeleavaldust korraldab Laur Raudsoo, kontakt: monsantoprotest@outlook.com

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt