Venemaa kuumad uudised 4.–17. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2013 kell 10:52 

Riigiduuma saadikud nõuavad palka juurde

Venemaal on Riigiduuma saadikud hakanud avaldama seisukohti, et 132 000 rubla (3300 eurot) kuus ei ole nende staatusele kohane ehk piisav. Üheks argumendiks tuuakse see, et kuigi duumasaadikul on ministriga võrdsustatud staatus, siis ministriga võrreldavat palka nad miskipärast ei saa. Link.

 

Venemaa on teismeliste enesetapuindeksi tipus

Viimastel aastatel on Venemaal laste ja teismeliste enesetappude arvu kasvutempo olnud 35–37%. Aastail 1990–2010 on registreeritud 800 000 teismelise enesetappu. 2011. aastal avaldatud ÜRO rapordi alusel on Venemaast maailmas sellise kurva näitaja osas eespool ainult Kasahstan ja Valgevene.

Vastav indeks – 19–20 enesetappu 100 000 teismelise kohta – on maailma keskmisest kolm korda kõrgem. Samas on teada, et ainult kümnendik nendest on sooritatud elust lahkumiseks eesmärgipäraselt ja ülejäänud on olnud mõeldud appikarjena. Link.

 

Käesoleva aasta eelarvest puudub Venemaal triljon rubla

Venemaal on rahandusministeerium äsja tunnistanud, et juba tänavuseks aastaks vastuvõetud eelarves on tegelikult tulude poolel triljoni rubla suurune „auk“, mis paneb küsimärgi alla samas mahus kuludega kaetud tegevused.

Puudujääk on tekkinud juba eelarveaasta kolmandal kuul kahes osas – esiteks on tuvastatud 500 miljardi rubla suuruse alalaekumise võimalikkus (–350 miljardit erastamisest ja –130 miljardit maksudest) ning 500 miljardi rubla mahus on juba esitatud erinevate riigiasutuste poolt kulueelarvet ületavaid rahastamistaotlusi. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt