Vene kodanikud kaotavad Küprosele antava abi tõttu kuni 2 miljardit eurot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2013 kell 18:20Eurotsooni rahandusministrite ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) läbirääkimistel kokku lepitud 10 miljardi euro suurune abipakett Küprosele tabas sealsetes pankades raha hoiustajaid šokina, kui nad kuulsid, et peavad hoiuste pealt ühekordset maksu maksma, vahendab ERR.

Hoiustajad, kellel on pangas alla 100 000 euro, peavad oma hoiustelt maksma ühekordselt 6,75-protsendise maksu, ning need, kelle hoius on üle 100 000 euro, 9,9 protsenti. See on esimene kord, kui ka hoiustajad pandi vastutama pankade finantsraskuste eest.

 

Küprose hoiustajad nimetavad seda röövimiseks ja avaldavad sularahaautomaatide juures järjekorras seistes oma pahameelt. Inimesed proovivad oma raha välja võtta, kuid summad on juba külmutatud ning paljudes automaatides on ka juba raha otsa saanud.

 

Uudisteagentuuri Reuters andmeil on peaaegu pooled Küprose pankades raha hoiustanud inimestest Venemaa kodanikud, kes ise Küprosel ei ela. Mõnedel andmetel võivad nad kaotada umbes 2 miljardit eurot.

 

Euroopa Keskpanga direktorite nõukogu liige Jörg Asmussen peab hoiuste maksustamist Küprosel meetmeks, mis spetsiaalselt arvestab situatsiooni Küprose majanduses. Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble aga olevat meedia andmeil kutsunud üles hoiuseid kärpima palju rohkem – kuni 40 protsenti.

 

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt