Tuumarelvade propaganda 20. sajandil

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. mai 2017 kell 11:510Üks suuremaid pettusi ajaloos on tuumarelvade pettus. See vandenõu on suudetud pahaaimamatutele massidele ülikavalalt pähe määrida ning selle varjus käib tohutu rahade kantimine ja rahva hirmutamine. Peale Teist maailmasõda hoiti tervet maailma aastakümneid tuumasõja hirmus. Hirm tuumasõja ees istutati pähe ennekõike lastele ja lapsevanematele – just seetõttu kasutati riigi rahastatud tuumasõja ohutusfilmides ohtralt lapsi, see garanteeris veel suurema hirmutunde ka lapsevanemates.

 

Paar aastat tagasi olin ühes seltskonnas, kus vanemas eas ameeriklane rääkis, et kui tema käis 1950-ndatel koolis, siis tehti lastele regulaarselt tuumasõja häireõppusi. „Koolis lasti häirekella ja kõik pidid ronima laua alla varju, sest stsenaarium nägi ette, et peatselt ründab Nõukogude Liit USA-d tuumapommiga,” rääkis hallipäine vanahärra. Selle peale vastas samas seltskonnas olnud vanemas eas venelane, et kui tema käis 1950-ndatel lapsena koolis NSVL-s, siis tehti neile samasuguseid tuumasõja häireid ja öeldi, et kohe, kohe ründab hoopis USA Nõukogude Liitu tuumapommidega. Terve põlvkond rahvast halvati ideega potentsiaalsest tuumasõjast.

1960-ndatel oli narratiiviks, et kui üks tuumapomm plahvatab, siis võivad plahvatada ka kõik teised ja terve planeet hävineb. Kümmekond aastat varem niivõrd õudsest maailmalõpu stsenaariumist veel ei räägitud, sest väidetavalt polnud tuumapomme tol ajal veel nii palju, et terve planeet hävitada. Siis räägiti tuumapommide kasutamisest kui taktikalistest ründerelvadest. Internetist on leida USA kongresmeni James E. Van Zandti ülesastumine 1950-ndate

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt