Inspireerivad Eesti inimesed: uue maailmakorra ja vandenõude uurija Peeter Proos

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2014 kell 12:09proosSeekordne inspireeriv Eesti inimene on Sindist pärit Peeter Proos (30), kes tegeleb hobi korras ekstreemspordi ja muusikaga ning veab üht Eesti esimest vandenõusid uurivat veebilehte Vanglaplaneet. 2011. aastal tegi ta dokfilmi  “Eesti uus kord”, mis räägib Pronksiöö telgitagustest ning hetkel on koostamisel uus põhjalik dokumentaal vaktsineerimisest.

 

Kuidas, miks ja millal sa hakkasid oma saiti Vanglaplaneet tegema?

Hakkasin seda tegema nüüd juba seitse aastat tagasi peale seda, kui nägin Youtube’ist esimest korda dokumentaalfilmi 2001. aasta 11. septembri sündmustest nimega “Loose Change”. Ma olin täiesti segaduses ja pahviks löödud. Kuna mu inglise keel ei olnud tol ajal kuigi hea, siis vaatasin filmi mitu korda uuesti läbi, et veenduda, kas ma saan kõigest ikka õigesti aru. Hakkasin oma sõpradele-tuttavatele rääkima, et tead, mida ma nägin, ja sain enamuselt kommentaariks, et “ah, see on mingi vandenõuteooria”. Ma polnud varem sellist sõna nagu “vandenõuteooria” kuulnudki.

Olin hämmingus ja arvasin esialgu, et 9/11 on ainus false-flag ehk libaoperatsioon. Peagi avastasin Jüri Lina raamatud ja sain selgeks, et selliseid sündmusi leiame läbi ajaloo veel ja veel. Peagi avastasin Alex Jonesi filmid ja raadiosaated ning pilt läks juba selgemaks, et miks seda kõike tehakse, kes on vabamüürlased, bilderberglased jne. Mul tekkis kõhutunne, et mu missiooniks on sedasorti info jagamine teistele inimestele. Olin vahepeal ka rokkbändis, kuhu proovisin uue maailmakorra teemalisi laulusõnu kirjutada. Hakkasin tegema siis Vanglaplaneedi veebisaiti ja tänaseks on sinna väga palju infot kogunenud.

 

Kas sa oled uurinud ka Eesti poliitikute seost uue maailmakorraga? Mis on nende roll?

Eesti on väga kavalalt siia lõksu kinni püütud. Meil on euro ja seega oleme ametlikult Euroopa Keskpanga osa. Kuid tegelikult oleme me Euroopa Keskpanga osa juba 1990-ndate algusest, kui Eesti vabaks sai. Eesti võttis IMF-i poliitika üle ja Eesti Panga seaduses on konkreetselt selline lõik, milles seisab, et Eesti Pank ei või kelleltki teiselt juhiseid võtta kui ainult Euroopa Keskpangalt. See tähendab, et Eesti rahvas ei saa mitte kuidagi Eesti Panka suunata. Kui me teeksime rahvahääletuse ja rahvas otsustaks, et Eesti Pank tuleks kinni panna, siis me ei saaks seda teha, sest see pole meie pädevuses. Majanduslikult ütleb Euroopa Keskpank meile, millist poliitikat võib Eesti Pank ajada.

Meie presidendist pole mõtet üldse rääkida, kas ta on Bilderbergi kohtumisel käinud või mitte, sellel pole mitte mingit vahet, sest ta on olnud Kolmepoolse Komisjoni (Trilateraalne Komisjon) täidesaatva komisjoni liige. Ja kui nüüd arvata, et ta töötab Eesti riigi hüvanguks, on see täielik nali.

 

Mis asi see Kolmepoolne Komisjon on?

Ametlikult ütlevad nad, et nad proovivad arendada koostööd Põhja-Ameerika, Euroopa ja Jaapani vahel. Selle komisjoni asutaja on David Rockefeller isiklikult ja teades, mida see mees on avalikult kirjutanud oma elulooraamatus, siis millest me üldse räägime?

Oma elulooraamatus “Memoires” (“Memuaarid”) tunnistas Rockefeller: “Mõned isegi usuvad, et me oleme osa mingisugusest salasepitsusest, mis töötab USA huvide vastu, luues minust ja mu perest pildi kui “internatsionaalidest”, kes konspireerivad koos teistega üle maailma selle nimel, et luua rohkem integreeritud globaalne poliitiline ja majanduslik struktuur – n-ö üks maailm, kui soovite. Kui see on süüdistus, siis ma võtan selle omaks ja olen selle üle uhke.”

 

Miks on nende jaoks oluline, et kõik riigid oleksid nende pangandussüsteemis sees?

See on kõige lihtsam viis, kuidas riike tsentraliseerida ja kontrollida. On väga raske inimestele selgeks teha, et “tule ja tööta meie alluvuses”. Palju lihtsam on seda teha panganduse kaudu ja see süsteem nii kavalalt üles ehitada, et inimesed ise ei saa arugi, kelle jaoks nad töötavad. Kompartmentalisatsioon – inimesed teevadki seda tööd, mis neile ette on antud, kuid neile ei selgitada põhjalikult ära, millega nad tegelikult tegelevad.

Üks väga hea raamat, mida ma soovitan inimestel lugeda, on John Perkinsi “Majandusmõrvari pihtimus”, mis on ka eesti keeles ilmunud. Oma raamatus Perkins kirjutab, kuidas ta oma räpast tööd tegi ning erinevaid riike põhja lasi. Kuigi tal olid suured süümepiinad, maksti ta rahaga kinni. Tema alluvuses töötas kümme inimest, kes tegid oma tööd üliheameelega, teadmata, millega nad tegelesid.

 

Kui rääkida maailma salavalitsusest, kes omab võimu riikide üle, siis kui palju on sinu arvates seal tegelasi ja kes nad täpsemalt on?

Neid ringe ja salaorganisatsioone on niivõrd palju, et kes üldse seda tõde teab? Räägitakse sellest viieteistkümnest perekonnast, Rockefellerid, Rothchildid jne. Eks nemad kindlasti ole sellega seotud. Aga kui sealt ringidest allapoole tulla, siis ma olen üpris kindel, et paljud inimesed ei tea ise üldse, millega nad tegelikult tegelevad ja kelle heaks töötavad. Need perekonnad on vereliini pidi pärandanud kõiki neid teadmisi ja eesmärke, kuidas masse valitseda. Kui vaadata, kuidas tuhandeid aastaid tagasi Egiptuses inimesi valitseti, siis näeme, et vorm oli küll teine, aga sisu sama mis täna.

 

Mida arvad uurijate nagu David Icke jt teooriatest, et see kõik ulatub välja tulnukateni, kes inimestega manipuleerivad?

Ma sugugi ei välistaks seda varianti. Oma lehte olen hoidnud ainult dokumenteeritava informatsiooni sfäärilisena, mida annab tõestada. Mul endal on vägagi müstilised ettekujutused sellest, kuidas me siia sattunud oleme. Ma ei saa seda tõestada, aga mulle tundub täiesti loogiline Zecharia Sitcheni avaldatud “Enki kadunud raamat: maavälise jumala memuaarid ja ettekuulutused“, mis põhineb Sumeri savitahvlitelt välja loetud informatsioonil inimese päritolu kohta. See sama jutt, mis on kirjas Enki raamatus, on teatud mõttes kirjas ka piiblis. Evolutsiooniteooria kui selline võib toimida teatud määral, et mingid liigid kohanevad keskkonnaga jne, aga see, et lampi nüüd tuli mõistuslik elu meile siia, see on sama hea, kui leida liiva seest Šveitsi kell ja arvata, et see iseenesest tekkis sinna.

Tundub, et inimesi rünnatakse igast suunast. Need ülirikkad perekonnad omavad kontrolli valitsuste, sõjatööstuse, panganduse, meedia, meditsiini ja maavarade üle ning siis on ka teada kurikuulus “Ameerika Stonehenge”, kus on muu hulgas kirjas, et inimrassi tuleks hoida alla 500 miljoni. Kui nad on niivõrd võimsad, siis miks nad pole juba ammu varem seda täielikku kontrolli suutnud inimeste üle tekitada?

Aga võib-olla nad pole ka kõikvõimsad. Võtame hiljutise Süüria näite: neile taheti konkreetselt kallale minna, aga see ei õnnestunud neil. Nad ei saa päris põhjuseta riike sodiks lasta, vaid nad peavad selle kuidagimoodi nii organiseerima, et rahvale jääks mulje, et nemad on head ja teised pahad.

 

Kuidas sa selgitad skeptikutele näiteks seda, et vaktsiinid on mürgised või et Euroopa Liidus mängitakse räpast mängu?

Kui vaadata ajalugu, siis me näeme, et alati on kõik superjõud või impeeriumid väiksematele riikidele justkui appi tõtanud ja lubanud paremat elu ja stabiilsust. Euroopa Liit tuli ja ütles, et me teeme koos ühe ja suure mõnusa pere, kus kõigil on hea elu. Aga kui jälgi ajada, siis näeme, et see kõik on fabritseeritud. Kõigepealt on tekitatud mingisugune probleem ja siis on välja pakutud lahendus. Kui nad ei saaks sellest mingisugust kasu, siis nad ei punnitaks nii kõvasti. Nende endi dokumentidest saame välja lugeda, et tegelik eesmärk on inimesed vaeseks teha ja saada nende üle täielik kontroll.

Vaktsiinidega on samamoodi: on juba ammu teada, et need samad Rockefellerid jt on meditsiiniteadusega manipuleerinud, et pärssida looduslikke ravimeetodeid ja müüa inimestele rohkem ravimeid. Tuleb loogiliselt mõelda: inimese keha ei vaja farmaatsiatehaste laborites kokku segatud kemikaale, vaid looduses vabalt leiduvaid vitamiine. See ei ole enam kellelegi uudis, et farmaatsiatööstus on ennekõike äri.

 

Kui vaadata Eesti poliitikuid, siis tundub, et nad on kas kõik täielikud debiilikud või siis lihtsalt kinni makstud lobitöötajad, mis sina arvad, kui paljud Eesti poliitikutest teavad, mis siin ilmas tegelikult toimub?

Nad lihtsalt mängivad seal oma ülesannet. Ja ülesandeks on see, et vaenlast on vaja. Kui valitsuses oleks lihtsalt üks inimene, näiteks kuningas, siis teda oleks lihtne kukutada ja välja vahetada, kui vaja. Tegelikult on aga nii, et kuskil tagatubades on tööl veel eraldi inimesed, kellest rahvas ei tea midagi. Nemad saavad oma ülesanded ja direktiivid selle kohta, mida tegema peab, näiteks Euroopa Liidust või mõnest muust organisatsioonist, ja see pannakse näiliselt riigikogus hääletusele. Aga riigikogu ongi tööl sellepärast, et kõik need seadused vastu võtta ja rahva viha oma kaela võtta.

 

Kas need poliitikud ise on teadlikud, et nende ülesanne on rahva viha oma kaela võtta ja räpast mängu mängida?

See on äärmusest äärmusesse. Ma tean mitmeid endisi poliitikuid, kes on poliitikast eemale läinud, sest nad ei saanud mitte midagi seal muuta ja neile ei meeldinud see mäng. Kõikjal on seinad ees ja midagi konkreetset riigi heaks teha ei saa. Teine variant on, et poliitikud kuhjatakse täiesti mõttetu paberimajandusega üle, et neil praktiliselt ei jäägi aega mitte millekski muuks. See süsteem on ülevalt poolt niimoodi loodud, et isegi kui sa tahad, siis sa ei saa midagi teha.

Sul on lihtsam võtta see palk vastu ning hääletada kõikide seaduste ja keeldude poolt. Ja kuna enamikul inimestel on suured eluasemelaenud kaelas, siis on poliitika hea koht, kus neid laene tagasi maksta, sest kusagil mujal nii head palka niisama lihtsalt ei saada. Alles ilmus uudis, et meie uuel peaministril on tohutud laenud endal kaelas, loomulikult ta teeb oma lolli tööd niiviisi. Sa kannatad ära selle viha, mis rahva poolt tuleb, samas oled sa ka kindlustatud, keegi sind maha ei võta, kui sa seal õigesti hääletad või pukis õiget möla ajad. See ongi nende töö lihtsalt, nagu klounid tsirkuses. Narri üle ka kunagi naerdi, aga ta sai head palka selle eest.

 

Aga kas inimesed peaksid minema valima?

See on nii suhteline. Kui nüüd olid riigikogu valimised, olid või?

 

Ma ei tee neil eriti vahetki…

Ma ka mitte (kõik naeravad). No viimati ma vaatasin küll, et ei ole mitte kedagi valida.

 

Mina ei näe küll mitte mingit mõtet kedagi valida…

No aga Helmed näiteks, meil on valida kas halva või veel halvema vahel. Kui vaadata Mart ja Martin Helmet, siis nad vähemalt räägivad õigemat juttu kui need teised.

 

Aga kui vaadata nüüd seda juttu, mida meie sinuga omavahel räägime, siis see on ju palju retsim.

Seda muidugi, aga poliitikas peabki minema tibusammul tagasi. Sest kui näiteks sina kandideeriksid europarlamenti lausega, et “valige mind ja ma paljastan kõik UFO-baasid”, siis inimesed vaatavad, et niimoodi need asjad ikka ei käi. Point on selles, et kuna keegi läheb sinna Euroopa Parlamenti niikuinii, siis parem oleks, kui sinna läheks keegi, kes natukenegi julgeb asjadest rääkida.

 

Aga kui Helme sinna näiteks pääseks, siis kui palju ta saaks reaalselt seal midagi teha?

Ega ei saagi, peale juturääkimise ei saaks ta mitte midagi teha. Inglismaalt on Nigel Farage ehe näide, ta käib seal ringi ja ütleb kõik välja ning isegi sõimab seal teisi. Kuigi sellest mitte midagi ei muutu, siis ehk mõnele jääb ta siiski silma ja kõrva. Me ei saa paugupealt mitte midagi muuta.

 

Muutustest rääkides, milline peaks olema maailma majandussüsteem, poliitika jne? Kas riigipiirid peaksid olema?

Mina arvan, et ikkagi peaks, sest me oleme kõik niivõrd erinevad. Sulle ka ei meeldiks, kui naaber tuleks sulle tuppa. Meil peaks kindlasti olema mingi koostöö, aga samas ka mingi teatud eraldatus. See on niivõrd raske küsimus, sest sa ei suuda kõikidele inimestele panna pähe mõistlikku mõistust, et nad oleksid võimelised läbi nägema manipulatsioonidest. Niikuinii tuleb mingi hetk keegi, kes organiseerib järgmise sõja ja kerib konflikte üles, see on inimloomuses. Minu vastus oleks detsentraliseerimine. Et oleksid grupid, mille vahele küll jääks teatud korruptsioon nagunii. Peaks olema nii, et võim on reaalselt rahva käes. Rahvas teeb hääletuse ja otsustab, et nüüd on nii ja nii jääb.

 

Kui sa ütled, et alati jääb korruptsioon, siis me oleme nagu surnud ringis ikkagi ju.

No vähemasti peaks olema nii, et see raha, mis maksumaksja kogub, et see raha jääb kõik kogukonna sisse, mitte ei käi suure ringiga valitsuses ja Euroopa Liidus ära ning siis kunagi tuleb mingi osa sealt tagasi. Et kui miskit on korrast ära, siis lähed ja ütled kogukonna sees õigele inimesele, et “kuule, nii need asjad ei käi”. Täna me ei saa minna Toompeale midagi ütlema, sest seinad on kõikjal ees.

 

Kas poliitikuid oleks üldse vaja?

No keegi seal ees ilmselt peaks olema, keegi, kes esindaks riiki, sest riikidevaheline koostöö peaks kuidagimoodi käima ikkagi. See peaks olema nii, et keegi ei saaks panna mingit maksu teisele kogukonnale peale.

 

Kas sa usud maavälist elu?

Jah, muidugi.

 

Kas sa arvad, et meist kõrgemalt arenenud tsivilisatsioon kasutab omavahel kauplemiseks mingit raha või krediiti?

No me ei tea seda, neil võib midagi palju võimsamat olla välja mõeldud. Kas nad üldse eksisteerivad nagu meie, võib-olla eksisteerivad nad hoopis kuskil kübermaailmas või teistes sagedustes.

 

Mida sa arvad Zeitgeist-liikumise ettepanekust viia kogu planeet ressurssidel baseeruvale majandusmudelile, kus puudub raha?

Rahavaba ühiskond, kus kasutada oleks vaba energia ja kõik teevad seda tööd, milles nad on kõige andekamad, on iseenesest väga hea idee, aga mingid reeglid peaksid ikka olema ka. Inimloomus tuleb mängu, me ei saa kõigile selgeks teha, et ära tee halba.

Sellise harmoonilise maailma suunas tuleb meil vaikselt liikuda, aga see ei saa juhtuma üleöö. Praegu on probleem selles, et inimesed on oma materialismis kinni. Me peaksime kõigepealt jõudma sinnamaani, et üheskoos seda harmoonias maailma looma hakkaksime.

 

Mis sa arvad kogu chemtrail’i teemast?

Ma olen kursis enamiku infoga, mis netis leidub. Ma ei tea, kuidas seda tehakse, kas reisilennukid on ka mängus või mitte, aga siin pole mingit kahtlust, et pritsimine käib. Võta ükskõik milline vanem foto või film ja sa ei näe neid triipe taevas. Nüüd on nii, et vahet pole, kus sa pilte teed, ikka jääb mõni triip peale, see on täiesti õudne.

 

Kuhu me siit edasi liigume? Vähemasti Eestis on enamik inimesi teadlikud, et tõde 9/11 sündmustest varjatakse, kas varsti käib mingi laks, kus kogu seda valet ei suudeta enam kinni hoida?

Ma arvan, et false-flag operatsioonidega midagi nii suurt enam korraldada pole võimalik. Enne peab rahvas aru saama, et 9/11 ei olnud kindlasti esimene ega ka viimane false-flag rünnak. Aga selline üleüldine ärkamine käib juba ammu. Ükskõik, millisesse riiki lähed, kuuled rahvalt, et valitsusega ei olda rahul. Nüüd tuleb kõvasti tööd teha, et rahvas hakkaks aru saama, miks kogu süsteem nii perses on ja mis on kogu süsteemi tegelik eesmärk. Samas, väga paljud inimesed saavad sellest juba aru. Mina olen täiesti kindel, et mingil hetkel kukub kogu süsteem kokku, neil ei ole võimalik seda samade nippidega enam edasi ajada. Eliit ise ei arene edasi, nad on ühe koha peal, kasutavad samu nippe, aga erinevaid variatsioone, mille sisu on kogu aeg sama. Nad on jäänud loorberitele puhkama ja tänu sellele on nad nagu taandarengus, kus käib üksteise mustamine.

 

Aga sama on ka inimestega, erinevad grupid on hakanud üksteist sõimama ja vihkama. Ühed on homode vastased, teised on naisõiguslased, kolmandad vihkavad venelasi, neljandad vihakavad taimetoitlasi jne. Samal ajal kõik justkui võitleksid ühe ja sama asja eest.

Seda on tõesti kurb vaadata. Nad on nagu lambad, kes on üksteisega jagelema läinud, samal ajal see hunt vaatab kõike kõrvalt pealt. Seal võib vabalt olla ka nii, et nendesse gruppidesse on tahtlikult sisse saadetud provokaatoreid. See on esimene samm, mis inimesed peavad tegema, et liikuda harmoonilisemasse ühiskonda – omavaheline koostöö ja läbisaamine. Me kõik tahame ju seda sama: vabadust, kus pole mingit ülivalitsust, kes meile kõike ette dikteerib; kus kõik oleks läbinähtav ja me näeks, kuhu kogu raha pannakse, mida meie käest pidevalt röövitakse. Seega, kokkuvõttes pole vahet, kas mingi mees seksib nüüd mehe või naisega, sest see ei mõjuta kedagi teist.

 

Sa oled teinud dokfilmi “Eesti uus kord”, mis räägib Pronksiöö telgitagustest, mis siis tegelikult Pronksiööl toimus?

See oli valitsuse provokatsioon inimestele politseiriiki peale suruda. Sisuliselt on tegu minu teooriaga, aga mingitpidi ma suudan selle ka ära tõestada. Ma hakkasin uurima Pronksiööd kajastavaid artikleid ja avastasin, et need ei lähe üldse omavahel kokku. Üks allikas rääkis, et see kõik tuli valitsusele üllatusena, samas teine artikkel rääkis, et valitsus oli ette valmistunud ja isegi varustust hankinud, et tulevast mässu maha suruda ja ka Pronksmehe äraviimiskava oli ammu paigas.

Valitsus kasutas sarnast taktikat ka Seattle’is, kus inimesed protestisid Maailma Toiduorganisatsiooni vastu. Sinna saadeti sisse provokaatorid, kes mässu üles tõstaks ja kõige lõpuks suruti inimestele uued seadused ja keelud peale.

pronksioo_eestiuuskord_pilt

 

Mis seadus Eestis vastu võeti peale Pronksiöö mässu?

Pronksiöö seadus, mis lubab inimesi piiramatult kinni võtta, piiramatu liikumiskeeld, suuremad volitused kaitseväele ja politsei varustusse tulid taserid. See oli esimene samm, aga sinna kindlasti lisatakse kõikvõimalikke punkte veelgi.

Peale Pronksiööd nägin, kuidas minu kodulinnas viidi läbi mingit sorti kaitseväeõppused. Tulin bussi pealt maha ja näen, et kraavis mingid laigulised tüübid sihivad ja pärast tegid nad tänaval dokumentide kontrolli, et harjutada chekpoint’ide ülesseadmist. Tartus viidi läbi isegi selline õppus, kus sillad pandi kinni ja stsenaarium nägi ette, et terroristid on pannud pommi sillale. Möödunud aastal peeti Lõuna-Eestis õppused rahvamässu mahasurumiseks. Seega, seda terroristide teemat määritakse meile samuti pähe nagu mujal maailmas. Olen korduvalt kuulnud, kuidas miskit tehakse Pronksiöö näite ettekäändel, see on Eesti 9/11.

 

Kui rääkida veel 9/11-st, siis mida sa ütled inimesele, kes ei ole nende teemadega kursis? Mis on need kõige selgemad punktid, mis ametlikus teoorias paika ei pea?

No see sõltub inimesest. Kui inimene on insener, siis ma ütleksin, et vaadaku WTC hoone nr 7 videot, kuidas hoone kokku kukutatakse. Ühele saksa insenerile näidati seda videot ja talle ei öeldud, mis hoonega on tegu. Kui ta seda videot vaatas, siis ta ei suutnud uskuda, et see juhtus 11. septembril. Ta ütles, et mida te ajate, see on ilmselgelt lõhkelaengutega kokku kukutatud hoone. Tavainimesele ma ütleks, et uurigu sündmusi Pentagonis – kuidas saab olla, et kaaperdatud lennuk sõidab rahulikult sisse riigi kõige enim turvatud alasse ja sellest pole mitte ühtegi videot? Kuhu see lennuk siis nõnda kaduda sai? Samamoodi Pennsylvanias, oli lennuk ja enam pole. Ja kaksiktornid samamoodi, kuidas nad ikkagi said kokku kukkuda vabalanguse kiirusel? Kuidas said kaaperdajad lennata üle tunni nii, et mitte ükski hävitaja ei sekkunud nende marsruuti. Tegemist on Ameerika Ühendriikidega ehk riigiga, mis kulutab sõja- ja kaitsejõududele kõige rohkem raha maailmas. Ja Osama bin Laden ise oli endine CIA palgaline. Kes ajalugu on uurinud, teab, et Al Qaeda oli Zbigniew Brzezinski juhtimisel ja CIA rahastatud organisatsioon. Zbigniew Brzezinski oli ka Kolmepoolse Komisjoni esimene direktor aastatel 1973–1976 ja USA president Jimmy Carteri julgeolekunõunik.

Mis on su enda edasised plaanid?

Üritan aasta lõpuks valmis saada oma uue dokumentaal filmiga, mis räägib vaktsiinidest. Mul on seal intervjuu inimesega, kelle kahekuune laps sai vaktsiinide tõttu ajuinsuldi. Seda materjali on mul juba praegu üle kahe tunni, pean leidma aja, et see kõik ilusti kokku monteerida.

 

Miks on nii, et mõned inimesed nagu näiteks sina ja mina, kui me midagi jahmatavat teada saame, siis tahame seda teistega jagada, aga mõned teised inimesed ei taha sellest mitte midagi teada ega kuulda?

See on vist igavikuline küsimus. Mõned on kindlasti sellised, et nad on terve elu õppinud, neil on mitu majanduskraadi ja siis tuleb keegi, kes ütleb, et “kuule, ärka üles, pangandus on üles ehitatud pettusele!”. Siis juhtub nii, et ta ei suuda seda omaks võtta, sest ta on materiaalselt nii palju raha oma õpingutele kulutanud ja kui nüüd selgub, et see on vale, siis ta ei suuda seda endale lihtsalt tunnistada. Neil tuleb mentaalne blokk ette.

 

Kuidas see pangandus siis töötab?

Inimene, kes läheb panka ja tahab laenu saada, tekitab endale ise panga abiga näilise raha arvutiekraanil, mille ta peab pangale millegipärast tagasi maksma. Pank loob sisuliselt tühjast õhust müstilist raha ja hiljem öeldakse, et inflatsioon on 3%. Mida? See ei lähe kuidagi kokku ju, kui raha luuakse lambist juurde. Lisaks pead sa intressi ka juurde maksma. Kui sa lähed panka ja võtad sealt füüsiliselt näiteks 10 eurot, siis sa pead selle tagasi maksma koos intressiga ehk 11 eurot. Aga kustkohast see 1 euro tuleb? Mina ei saa seda ju ise luua, mul pole kodus rahatrükkimise masinat. Hea küll, ma lähen võtan siis teisest pangast selle 1 euro, aga ma pean sinna tagasi maksma 1,1 eurot. Kust ma selle 0,1 eurot nüüd saama peaksin? Seda raha ei olegi võimalik ära maksta, sest igavene võlg on juba algvalemisse sisse kirjutatud.

Samuti ei ole võimalik ka riikidel seda võlga ära maksta. Kui võtta kõik riigid ette, siis me näeme, et nad kõik on võlgu, aga kellele? Igavikuline küsimus, aga me kõik teame ju, kellele. See on kontroll! Üks väga oluline asi, millest inimesed peaksid aru saama, on see, et see raha, mis me kõik võlgu oleme, see, kellele me selle võlgu oleme, temal on täiesti poogen sellest. Seda raha lihtsalt kasutatakse inimeste, riikide ja kõige muu kontrollimiseks. Kuhu vaja on, sinna seda liigutatakse ja kust vaja, tõmmatakse vähemaks. See on geniaalne, kuid samas väga lihtne süsteem, kuidas terve maailm on tööle pandud mingisuguse olematu asja toel. Tänane süsteem on hukule määratud ja plaanitult.

 

Mida sa arvad kanepi legaliseerimisest ja dekriminaliseerimisest?

Selle kriminaliseerimine oli juba algusest peale suur viga. Looduses kasvav taim, mis ei ole teadaolevalt põhjustanud mitte ühtegi surmajuhtumit. Kas ta tekitab sõltuvust või mitte, ei ole isegi argument, sest sama hästi tuleks sellisel juhul ära keelata alkohol, sigaretid, kohv, šokolaad jne. Kanep võiks samamoodi poes saadaval olla nagu kõik muu.

 

Mis juhtuks, kui Eesti dekriminaliseeriks kanepi ja see oleks nüüd kõigile mugavalt saadav?

Ma arvan, et korraks tekiks tohutu eufooria, sest kõik tahaksid kohe proovida, aga ma ei leia, et see tekitaks sellist olukorda, et järgmine päev keegi tööle ei jõuaks. Inimesed peaksid ennast kurssi viima, millega on üldse tegu. Paljud arvavad, et kanep on narkootikum ja et niipea, kui kanepit suitsetad, siis järgmiseks torkad endale süstla veeni. Noored küll nii ei arva, aga enamik vanematest inimestest kahjuks küll.

Oletame, et kui tuleb rahvahääletus “kas kanep tuleks legaliseerida”, siis tuleks inimestele saata näiteks mingi voldik, kus on kirjas, mis on kanepi plussid ja miinused. Ma ei tea, kas miinuseid üldse on, alkoholi müük kindlasti langeks ja see oleks teatud huvigruppidele kindlasti miinus. Inimesi tuleks informeerida ausalt, mitte nii, nagu tehti meil eurole ülemineku ajal, kus propagandavõtetega räägiti ainult, kui palju head see meile toob: euroga tulevad mõisnikud (välisinvestorid), kõigi elu läheb paremaks jne, aga välja jäeti kõik miinuskohad.

 

Peeter Proosi tegemistega saad end kursis hoida Vanglaplaneedis ja VP Facebookis

 

Küsis ja toimetas Hando Tõnumaa

 

Fotod: erakogu, vanglaplaneet.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt