Game over? NASA jäi vahele suurima apsakaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2018 kell 10:46Ilmselt pole enam kellelegi üllatuseks, et NASA usaldusväärsuses on palju kahtlejaid. Juba aastaid liiguvad jutud, et Rahvusvahelise kosmosejaama (International Space Station, ISS) videod salvestatakse telestuudiotes üheskoos eriefektide, greenscreeni ja liitreaalsuse (augmented reality, AR) programmide abil, kus professionaalsed näitlejad mängivad astronaute.

 

3. jaanuaril 2018 toimunud teatraalne otseülekanne ISS-i ja NASA vahel lõppes sellega, et vahetult enne ülekande lõppu leidis aset „glitch” ning astronaudid justkui sulasid telepildist välja, andes nõnda kahtletajele kinnitust, et Rahvusvahelise kosmosejaama videoid võltsitakse. Huvitaval kombel on see video üleval ka vähemalt ühel NASA Youtube’i kanalil, mis tähendab, et NASA ei näe vaeva, et see apsakas kinni mätsida. Kuna üks „astronotidest” (astro not – sõnamäng: astro-EI) videos oli Jaapani kosmoseagentuuri JAXA astronot, siis võimalik, et ka skeptikud said kinnitust, et kõik kosmoseagentuurid on tegelikult üks ja sama kamp.

 

 

 

 

Originaalvideo NASA Youtube’i kanalis (piisab kui vaadata video viimased 40 sekundit):

Vaata ka seda videot, kus selgitatakse, kuidas liitreaalsusega selliseid videoid lavastatakse:

 

Allikas: Youtube´i videod, sama video on üleval ka NASA ametlikul kodulehel

Fotod: ekraanikuva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt