Tule ja jää teooria: kas kosmoses hõljuvad ookeanid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2016 kell 13:530Järgnevalt on teie ees teooria, mille erinevaid tahke on uurinud nii erinevad harrastus-uurijad kui ka teadlased, näiteks filmirežissöör James Cameroni meeskonnas töötanud ja ise dokumentaalfilme vändanud ookeanide uurija Mike deGruy. Artikkel ilmus algselt Telegrami neljandas paberajakirjas. Põnevat lugemist!

 

Füüsikaharidusega elukutseline insener Brian Mullin on Floridast pärit mees, kes kuulis lameda Maa teooriast esimest korda umbes poolteist aastat tagasi. „Ma olin juba aastaid kursis sellega, et Apollo Kuu-missioonid olid ilmselge lavastus ja et 11. septembri terrorirünnakud oli sisetöö ning pettus, aga lamedast Maast teadasaamine ületab need kõik. Kuigi lameda Maa teooria tundus mulle kohe väga põnev ja ma hakkasin seda uurima, tekkis mul ühel hetkel tõrge ning otsustasin seda teemat rohkem mitte uurida. Aga seda lihtsalt ei saa ära unustada. Pärast paarikuist pausi tundsin, et ma ei saa seda teemat jätta ning hakkasin uuesti meile õpetatud maailmapilti läbi töötama. Peagi taipasin, et peavooluteaduse poolt meile esitatud maailmamudel ei saa mitte kuidagi tõsi olla ning see murdis mu südame. Ma tean, et me ei ela pöörleva kera peal. Olin lapsena tohutu kosmosefänn ja unistasin saada astronaudiks, nüüd on aga minu kindel veendumus, et rahvusvahelised kosmoseagentuurid võltsivad üheskoos kosmost ja petavad rahvast, rahvusvahelist kosmosejaama (ISS) pole olemas ning inimesed ei saagi kosmosesse minna, see kõik on teater,” räägib Brian Mullin.

Brian Mullin

Brian Mullin

 

Möödunud aasta augustis hakkas Mullin avaldama Youtube’is videoloenguid, milles ta põhjendab, miks peavooluteaduse väljakäidud maailmamudel ei saa mitte kuidagi olla tõsi: lennukid ei saaks lennata ega maanduda pöörleva palli peal; kosmoselaevad ei saa vaakumis liikuda jne. Pikemalt teeb mees juttu ka gravitatsiooni müüdist ja gravitatsioonikonstandi pettusest, tsentripetaaljõust, ISS-st ja satelliitidest. Oma uusimas videos toob Mullin vaatajateni tule ja jää teooria, mis keskendub võimalikkusele, et kosmoses on veekogud.

Kokkuvõttes on see väga lihtne: kuum Päike, külm Kuu ja soe Maa. Brian Mullin räägib, et sellel teoorial on kolm aspekti: esmalt kindlasti teaduslik, teisalt vaimne (ilmselt kõige olulisem) ja vandenõu. Sest kui vastab tõele, et kosmoses on hoopis mingit sorti vedelik, siis on kahtlemata tegemist vandenõuga, sest seda ju varjatakse meie eest.

 

Alustame teaduslikust poolest

Siin on mudel sellest, kuidas kõik tule ja jää teooria kohaselt töötab. Kõik põhineb peavooluteaduse termodünaamikal, mille kohaselt soe õhk liigub külmale pinnale, mitte külm õhk soojale. Idee on selles, et Kuu on teatavasti külma valgusega ja Päike on kuum. Päike soojendab maad oma energiaga ja kui Päike loojub, tõuseb see kuumus maapinna kohalt üles mesosfääri ja sealt edasi lõpuks Kuuni välja. See tähendab, et soojusenergia liigub üles Kuule. Termodünaamika teine seadus ütleb, et soe õhk liigub alati külma õhu suunas. Kõrgenergia liigub alati madalaenergia peale. Kuumus liigub külma suunas – väga lihtne. Korduvalt on ära tõestatud, et Kuu valgusel on jahedaks tegev efekt. Kui mõõta lasertermomeetriga kuuvalgust mõnel pinnal, siis näeme, et see on jahedam kui täpselt selle kõrval varjus olev pind.

Tule ja jää mudel

Tule ja jää mudel

2014. aastal lasi Civilian Space eXploration Team (CSXT – kosmose uurimise tsiviilrühm) Nevada kõrbes üles GoFast amatöörraketi, mis tegi maailmarekordi kui kõige kõrgemale lennanud amatöörrakett ajaloos. Raketil oli peal kolm kaamerat, mis kõik jäädvustasid videomaterjali, mida järgmiseks uurime. Esiteks toonitame kohe, et kõik raketid, mis üles lastakse, filmivad mingil põhjusel suunaga Maa poole. Ju nad ei taha näidata, mis on üleval pool. Me näeme, et rakett tõuseb õhku ja hakkab kohe pöörlema nii, et isegi videot vaadates võib pea ringi käima hakata. Peale üht minutit, olles jõudnud 117 km kõrgusele, see rakett aga järsku peatub keset kosmost. Tiirlemine lõpeb samuti ja tundub, justkui oleks see rakett hetkeks õhku seisma jäänud. GoFast raketi projekti juht Ky Michaelson ütleb, et nad kasutasid yo-yo de-spin mehhanismi seadeldist, et stabiliseerida raketi tohutut pöörlemist ja see põhjustas ka raketi peatumise.

 

GoFast rakett lasti üles Nevada kõrbes

GoFast rakett lasti üles Nevada kõrbes

 

Mõned on välja pakkunud, et ehk sõitis see rakett vastu piiblis kirjeldatud kuplit ehk taevavõlvi, mis väidetavalt on meie kohal. Sellisel juhul aga oleks rakett pidanud silmapilkselt tükkideks lendama, kaamera samuti ja meil poleks ka seda videot olemas. Videos on näha, et peatselt pärast seiskumist tuleb raketil küljest ära alumine osa, mis hakkab Maa suunas tagasi kukkuma oluliselt kiiremini, kui ülemine. See on aga probleem, sest vaakumis või termosfääris, kus see väidetavalt kõik toimub, pole mateeriat ja need kaks raketi osa peaksid alla kukkuma ühe kiirusega. Küll aga saaks seda seletada kui nad oleksid mingisuguses taevalikus vedelikus.

 

Rakett peatus 117 km kõrgusel. Kosmost loetakse alates termosfäärist ehk alates 80 km kõrgusest ollakse tehniliselt öeldes avakosmoses.

Rakett peatus 117 km kõrgusel. Kosmost loetakse alates termosfäärist ehk alates 80 km kõrgusest ollakse tehniliselt öeldes avakosmoses.

Sellisel kõrgusel (117 km) pidanuks raketil olema Maa poole kiirendus 9,46 m/s². See on üpris lähedale sellele kiirendusele, mis on maapinna kohal ehk 9,81 m/s². Teisisõnu pidanuks see rakett kukkuma alla samamoodi, nagu me pillame pastaka käest maha – nii aga ei juhtu, rakett jääb taevasse hõljuma ja hakkab vaikselt alla tagasi vajuma, nagu oleks ta vee või mõne muu vedeliku sees. Peale selle, hetkel, mil rakett peatub, kostavad helid, nagu oleks see vee all. Kas seal üleval on mingisugune vedelik või tihe gaas või eeter? Piibel ja teised pühakirjad kirjeldavad, et taevas on vesi.

 

Esimeses Moosese raamatus on kirjas:

Ja Jumal ütles: „Saagu laotus vete vahele ja see lahutagu veed vetest!”

Ja nõnda sündis: Jumal tegi laotuse ja lahutas veed, mis olid laotuse all, vetest, mis olid laotuse peal. Mo 1: 6-7

4b 

Kuulaine ehk lunar wave

Kuulaine on nähtus, mille esmalt filmis Youtube’i kasutaja Crrow777 aastal 2012. Tänaseks on üle kümne inimese suutnud kuulaine oma kaameraga jäädvustada. Kuulaine on fenomen, kus me näeme, et Kuud filmides on videole jäänud laine, mis voolab üle Kuu, justkui ta oleks vees. Kirjuta Youtube’i lunar wave ja vaata ise.

Tule ja jää teooria kohaselt liigub kuumus läbi atmosfääri külma keskpunktini ehk Kuule. Sealt edasi aga annab Kuu selle energia tagasi Päikesele, luues justkui suletud süsteemi, nagu seda on patarei. Kuu on negatiivne nagu katood ja Päike positiivne nagu anood. See on energiasüsteem, kui toimub energia voolamine. Päike on justkui kineetiline energia ja Kuu selle lõputu potensiaal.

„Me elaksime nagu taevalikus süsteemis – tundub ju loogiline? Paljud inimesed on mulle öelnud, et see teooria tundub kuidagi õige. Ka minule tundub see loogiline, aga teaduses ei tohi tunnetusega tegeleda. Seega peame me veel katseid läbi viima. Ma näen selget seost vaimsusel ja teadusel. Kogu lameda Maa teema on enamikule inimestele liiga suur infokogus, et seda vastu võtta. Küll aga on palju lihtsam öelda, et kas sa teadsid, et Kuul on jahutav efekt? See on mõte, mida paljudel oleks lihtsam seedida ja edasi uurida. Öeldes, et heliotsentriline maailmamudel ei kehti ja on vale, on algatuseks liiga karm väide,” arvab Brian Mullin.

 

5

Kuulaine ehk lunar wave Kui laine läheb üle Kuu, siis kraatrid muudavad veidi oma asukohta. Vaata Youtube’ist „lunar wave”!

Kuulaine ehk lunar wave
Kui laine läheb üle Kuu, siis kraatrid muudavad veidi oma asukohta. Vaata Youtube’ist „lunar wave”!

 

Vaimne pool

Youtube’i kasutaja, iraanlanna Marmar Queen rääkis hiljuti, kuidas mees ja naine ning Päike ja Kuu on kuidagimoodi omavahel ühenduses (see artikkel ilmus Telegrami paberajakirja kolmandas numbris – toim). Päike on mees ja Kuu on naine, päike on andja ja kuu on võtja. Meie praegune ühiskond on liialt keskendunud meesenergiale, sellepärast oleme me ka tasakaalust väljas ja meie ümber on palju disharmooniat. Päike ja Kuu on ühesuurused, see tähendab, et nad on sama tähtsad.

Kui energia voolab Päikeselt läbi Maa Kuule, siis kas meie peaksime teadlikult osalema selles energiavoos? Enamikule meeldib päikese käes olla, aga kas me peaksime samamoodi vaatama ka Kuud ja andma mingit energiat talle tagasi? Paljud meist tunnetavad, et me oleme igavesed hinged ja me elame taevalikus masinas/keskkonnas. Teaduses ei tohi tunnetada, seega üritame seda kõike teadusega tõestada. Naiselikkus ja mehelikkus on mõlemad võrdväärsed jumalikkuse väljendused. Sama võib öelda ka Kuu ja Päikese kohta. Kui meie taevas on kuum põlev pall, siis kas ei tundu loogiline, et taevas oleks ka üks jääkülm pall vastukaaluks? Kui meile ei oleks ette söödetud kosmoseprogramme ja Koperniku printsiipe, siis ei tunduks see üldsegi ulmeline. Kui seda teooriat rääkida põlisrahvastele enne eurooplaste vallutamist, siis nad ilmselt ütleksid, et see tundub vägagi loogiline. Või ütleksid nad isegi, et nad juba teavad seda ammu ise ka.

 

Vandenõu pool

Ma ei usu, et inimesed on kunagi kosmoses käinud, ma arvan, et see on pettus. Siit jõuamegi teooria vandenõu-elemendini. Miks peaksid nad meie eest varjama seda energia liikumist? Kui vastab tõele, et see energia meist läbi voolab ja meie saame seda kuidagimoodi endale ammutada ja kasutada nagu viljasaaki, siis need tegelased, kellel on palju raha ja investeeringuid näiteks nafta- ja energiatööstusesse, ei tahaks, et massid sellest teada saaks, sest siis me ei vajaks enam nende tooteid. See on üks külg, aga ma arvan, et kogu see asi ulatub palju sügavamale. Üha enam inimesi mõistab, et kosmoseprogrammid on pettus, aga küsimus on, miks seda tehakse? Paljud arvavad, et selleks, et varjata meie eest Maa kuju. See võibki olla üks põhjuseid. Isiklikult arvan, et Maa kuju polegi hetkel esmatähtis selles kontekstis, vaid ennekõike peaksime mõistma, kuidas see energiasüsteem toimib, sest see mõjutab meid enim.

 

Kodeeritud sõnum NASA logos?

Kodeeritud sõnum NASA logos?

 

Me näeme, et Päike on palju suurem kui Kuu. Peavooluteaduse kohaselt on Päike 400 korda Kuust suurem. Siin logos näeme raketti, mis justkui lendaks ümber Päikese. See on ju NASA logo, seega loogiline. Aga põhjalikumalt uurides näeme, et see „rakett” meenutab seemet, mis tegelikult tuleb välja Päikese seest, mitte Päikese tagant. Ja ta liigub Kuu suunas. Kas see on juhus? Ja muidugi on logos ka punane vektor ehk kurikuulus sisaliku keel ja ka vari, mis meenutab sisaliku silma. See viitab vabamüürlusele. Päikese sümbol on kõikjal meie ümber, keegi ei vaidle, et siin maailmas domineerib meesenergia ja maskuliinsus. Sellepärast on siin ka tohutu kaos, palju sõdasid jne. Meie kollektiivne teadvus on praegu disharmoonias ja see mõjutab ka kindlasti selle energia liikumist.

Küsimus on ka selles, kas Tesla teadis seda süsteemi, sest väidetavalt tema ju suutis vabaenergiat genereerida ja peale teda pole see kellelgi enam õnnestunud. See võibki olla puuduv lüli vabaenergia ja elektrilise universumi mudelis. Kosmoseagentuuride ülesandeks on jätta mulje, et Kuu on lihtsalt üks suvaline kivitükk taevas, et me talle liigselt tähelepanu ei pööraks. „Näidakem Kuu vastu üles armastust – kuum Päike, külm Kuu, soe Maa – see on elu ringlus,” räägib Brian Mullin.

 

Ccrow777

Ccrow777 on aastaid uurinud võimsa teleskoobiga kosmost ja kuulaineid ning jõudnud järeldusele, et keegi ei käi Kuu peal ja et inimesed ei saa käia kõrgemal kui maalähedasel orbiidil (paarsada kilomeetrit) ja et kogu rahvusvaheline kosmoseprogramm on farss. 2014. aastal teatas Ccrow777, et tema hinnangul ei ole Kuu füüsiline keha taevas, vaid mingi muu asi, mida me ei oska seletada. Käesoleva aasta aprilli algul teatas mees, et tema hinnangul on vägagi tõenäoline, et kosmoses võib olla vesi või mingit muud sorti vedelik.

Kosmost kui vesist keskkonda on korduvalt kujutatud filmides, meedias, erinevates keeltes, numeroloogias, astroloogias jne. Seda ideed mainitakse ka mitmetes religioossetes traditsioonides. Kodeeritud kosmose/vee meemid hakkavad silma kõikjal, kui sa oskad neid otsida/vaadata ning mõistad, mida peavoolu informatsioon endast kujutab ja kuidas seda lahti mõtestada. See on väga vana idee, mis on kirjas ka piiblis ja teistes pühakirjades. Kristluse versioonis seisab, et taevavõlv eristab veed alt ja ülevalt, seesama mõtteavaldus peegeldub ka kõikides teistes pühakirjades.

„Olles aastaid uurinud kosmost ja filminud Kuud tuhandeid tunde, olen veendunud, et raketid ega inimesed ei pääse kuigi kõrgele Maa kohalt, maalähedase orbiidi kõrgusel paistab olevat mingi barjäär, kust edasi enam ei saa. Seda ideed toetab ka piiblis mainitud taevavõlv. Ma pole usklik ega kuulu mitte ühtegi religioossesse gruppi, vaid olen jõudnud sellisele järeldusele pelgalt isiklike katsetuste ja vaatluste tulemusena. See on paljude jaoks liig mis liig, aga tuletan meelde, et ainus viis uusi asju teada saada on olla nendele avatud. Minu hinnangul kõik, mis meile on räägitud kosmose kohta, on vale,” ütleb Ccrow777.

 

Ookeanide põhjas on uus ookean?

Režissöör James Cameroni meeskonnas töötanud ja ise dokumentaalfilme vändanud ookeanide uurija Mike deGruy (1951–2012) räägib, et kui ta filmis dokfilmi „The Blue Planet” („Sinine planeet“), siis avastasid nad Mehhiko lahes ookeani põhjas uue järve, mille ümber pesitsesid karpkalad. „See veekogu lainetas, kuigi me olime juba ookeani põhjas. Me laskusime madalamale ja üritasime minna selle „järve” sisse, aga see ei õnnestunud. Meie allveelaev lihtsalt põrkus tagasi selle vee pealt, see oli ülitugev. Üritasime korduvalt, aga meie laev ainult põrkus tagasi ja tekitas laineid, mis levisid kaldani, kus pesitsesid karpkalad. See on lausa hullumeelne, ma polnud kunagi varem midagi sellist näinud,” räägib Mike deGruy.

Professor Gerald Pollack on avaldanud raamatu „The Forth Phase Of Water” („Vee neljas olek“), mis nagu pealkirigi ütleb, kirjeldab vee neljandat olekut, milleks on viskoosne geeljas olek. Mõned on välja pakkunud, et lameda Maa all ja peal algab ühel hetkel uus keskkond ning me elame justkui erinevatel korrustel. Palju on räägitud erinevatest tihedustest ja dimensioonidest, kas kõlab liiga ulmelisena, et need dimensioonid asuvad üksteise peal, mida omavahel eristab vesi? Kui vaadata teleskoobiga tähti, siis me näeme, et need virvendavad samuti, justkui nad oleksid vees. Miks kostab GoFast raketi videost heli, nagu oleks see vees? Miks nimetatakse kosmoselaevu laevadeks? Mida peetakse silmas piiblis kirjeldatud veeuputusega? Kui Kuu ja Päike on seal üleval mingisuguse vedela meediumi sees, siis see räägib vastu meile teadaolevale teadusele, aga lameda Maa reaalsus tähendab just seda, et me ei saa asju vaadata enam meile seni teadaolnud teaduse vaatepunktist.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Telegram_nr4_esikasArtikkel ilmus algselt Telegrami 4. paberajakirjasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt