Ajatu. 21. sajandi suurim religioon teadusism: Gravitatsioonilainete pettus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2019 kell 10:560

Foto: Science History Images / Alamy Stock Photo

2016. aasta veebruaris tegi teoreetiliste füüsikute meeskond Laserinterferomeetri-Gravitatsioonilainete Observatooriumist (LIGO) hulljulge avalduse, et nemad on avastanud Albert Einsteini poolt teoretiseeritud gravitatsioonilained ja selle tõestuseks näitasid nad meile arvutigraafikat. LIGO tegevdirektor David Reitze ütles pressikonverentsil: „Muide, see ei ole Hollywoodi produktsioon vaid ehtne arvutisimulatsioon”.

 

Selles artiklis demonstreerime, kuidas gravitatsioonilainete eksperiment on kõige ehedam näide teadusismist (teadus kui religiooneesti k. ka saientism või stsientism – toim.). Me toome välja tõsiasjad, et selles katses eiratakse teaduslikku meetodit ja näitame, mis võiks olla gravitatsioonilainete võltsimise motivatsioonideks ja kuivõrd lihtne oleks seda kõike lavastada. Info allikas: avalik info. Lisaks leiad artikli lõpust viited teadlaste ütlustele ja teadustöödele, kes/mis kahtlevad gravitatsioonilainete eksperimendi teaduslikkuses ja tõelisuses.

0b

Fotokollaaž: LIGO + ekraanikuva

Mis on gravitatsioonilained?

Gravitatsioonilained on Einsteini poolt sada aastat tagasi teoretiseeritud relatiivsusteooria üks komponente. Meile räägitakse, et gravitatsioon hoiab inimesi ja pilvelõhkujaid pöörleva palli küljes kinni, aga kas sina teadsid, et gravitatsioon on tegelikult ainult teooria, mida pole mitte kunagi suudetud tõestada? Gravitatsiooni saab kirjeldada ainult matemaatiliselt, Newtoni 1687. aastal avaldatud gravitatsiooniseadus ei maini ühtegi sõna selle kohta, mis asi gravitatsioon tegelikult on, seda ei maini ka Einsteini 1916. aastal avaldatud relatiivsusteooria. Mõlemad teooriad on ainult matemaatilised kirjeldused gravitatsiooni mõju kohta, kusjuures nad pole siiamaani suutnud selgeks teha, kas gravitatsioon on jõud ja mis seda põhjustab.

Kui gravitatsiooni pole olemas, siis mis hoiab meid Maa pealt ära lendamast?

Asjad, mis on kerged, tõusevad õhku ja rasked kukuvad maha – võtmesõnaks on tihedus. Õun kukub puu otsast alla, sest ta on tihedam kui õhk, mitte gravitatsiooni tõttu. Suits ja pilved tõusevad õhku, sest nad on hõredamad kui õhk. Kui gravitatsioon oleks olemas, siis tõmbaks ta ka pilved ja suitsu maa peale. Kui gravitatsioon oleks reaalselt mingisugune

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt