Religioonis tehti muudatus: Kuu asub nüüdsest Maa atmosfääris

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2019 kell 11:35Teadlased on teinud uskumatu avastuse: Maa atmosfäär ulatub 630 000 km kaugusele, see on umbes 50 Maa diameetrit ehk rohkem kui poolteist korda kaugemale kui Kuu. Igor Baliukin Venemaa Teaduste Akadeemia kosmoseuuringute instituudist koos kollegidega on uue pilguga üle vaadanud andmed, mille on enam kui kahekümne aasta eest kogunud Päikese ümber tiirutav kosmoseobservatoorium SOHO. Selline uudis (avastus) avaldati ajakirjas “Journal of Geophysical Research: Space Physics“.

 

Kuidas on võimalik, et nad (erinevad kosmoseagentuurid) on 60 aastat saatnud kosmosesse erinevaid rakette, sonde, satelliite jne, lisaks on nad väidetavalt käinud 6 korda ka koos inimestega Kuu peal ning siis aastal 2019 avastasid nad, et muide, Kuu asub Maa atmosfääris?

Ma ei ole küll teadlane, aga mina mäletan aega, kui teaduse järgi Kuu ei olnud Maa atmosfääris ning kõik toimis. Kas kosmoserakettide ja sondide liikumine mitte ei sõltu sellest, kas nad asuvad parajasti planeedi atmosfääris või hoopis vaakumis? Ja kuhu uue avastuse puhul sobitub Van Alleni kiirgusvöönd, mis on Maast on u 200 – 70 000 km kaugusel (vahemik varieerub erinevate hinnangute järgi) ja mille tõttu on väidetavalt raskendatud inimeste Marsile saatmine, kuigi 50 aastat tagasi käisid inimesed väidetavalt korduvalt läbi selle vööndi Kuul?

Mulle räägiti koolis, et Kuu ja Päike asuvad kaugel kosmoses, mitte Maa atmosfääris. Mina mäletan, et Maa atmosfäär ulatub kõigest sadade kilomeetrite kõrgusele ja Kuu asub Maast ca 400 000 km kaugusel. See on ca pooletuhande kordne vahe! Ning 60 aastat ja miljardeid-triljoneid dollareid hiljem tuleb välja, et Kuu asub Maa atmosfääris… No shit! : )

Kuidas on Maa gravitatsioon nüüd nii tugev, et mõnesaja kilomeetri asemel hoiab ta nüüd lausa 600 000 km kaugusel atmosfääri enda ümber? Ja kuidas see Kuu seal õhus püsib nüüd kui ta on Maa atmosfääris?

 

Wikipedia andmetel ulatub Maa atmosfäär kuni 1200 km kõrgusele

Kuna uudis religiooni muudatusest on suhteliselt värske, siis pole tõeministeerium Wikipedia selle kohta veel muudatust jõudnud teha ning täna seisab seal info, et Maa atmosfäär ulatub 1200 km kõrgusele.

“Atmosfääri mass on 5×1018 kg, millest kolmveerand asub maapinnalt kuni 11 km kõrguseni. Maa atmosfäär moodustab veidi vähem kui ühe miljondiku planeedi kogumassist. Atmosfäär muutub kõrguse kasvades hõredamaks, omamata kindlat piiri kosmose ehk maailmaruumi suhtes. Lähtudes vaadeldavatest mõjudest kosmosetehnikale, loetakse kokkuleppeliselt (FAI) kõrgust 100 km piiriks, millest algab kosmos. Kui aga lähtuda hämarikunähtustest ja kõrgetest virmalistest, siis võib pidada atmosfääri piiri paiknevat 1000–1200 km kõrgusel.“

Mälestuseks ekraanitõmmis kuupäevaga 17.03.2019 – ajal, mil tõeministeerium Wikipedia andmetel ulatus Maa atmosfäär 1200 km kõrgusele

“Ahaa, sellepärast siis lipp lehviski, et see asus meie atmosfääris…”

Minu meelest on veel eraldi naljakas see, et teadusringkond ei tee teist nägu sellest, et nende religiooni muudeti reaalajas. Ja lubage, ma veidi täpsustan, mida ma pean silmas kui ma nimetan teadust religiooniks – siin kontekstis ma räägin konkreetselt heliotsentrilisest kosmoloogiast. Kui sa oled tunnustatud teadlane või näiteks õppejõud, siis sa ei saa vähemasti avalikult kindlasti mitte võtta sõna teemadel, mis riivaks kokkulepitud dogmasid.

Ma toon mõne näite:

  • “Kuu ei asu Maa atmosfääris ning Kuul endal pole atmosfääri“ – no problem!
  • Kunagi ammu, 50 aastat tagasi, käis NASA koos inimestega Kuu peal, mis asub ca 400 000 km kaugusel, kasutades selleks arvuteid, mis olid nõrgemad, kui suvalised mobiiltelefonid, mille saab täna osta bussipeatusest 15€-ga. Aga 50 aastat hiljem nad Kuu peal enam ei käi, sest selleks pole ei raha, pole vajadust ja pole ka huvi“ – no problem!
  • “Kuu asub nüüdsest Maa atmosfääris“ – endiselt no problem!
  • Maa pöörleb 1600 km/h“ – no problem!

Aga kui nad ütleksid, et Maa pöörleb 1 000 000 km/h, peaksid nad ka siis ütlema “no problem“!

Sajandeid tagasi räägiti, et Päike asub Maast 5 miljoni km kaugusel, kuid aja jooksul on “teadus arenenud“ ning vaikselt on Päikese kaugus nihutatud edasi ning täna asub Päike 150 miljoni km kaugusel Maast – no problem!
Kui mingi hetk tehakse avaldus, et nüüd asub Päike hoopis 400 miljoni km kaugusel – ka siis on no problem!

Siin pole vahet, milline on peavoolu teaduse lugu või väide – sa pead seda uskuma, kui oled ise teadus inimene. Sa ei saa nii, et sa usud heliotsnetrilist kosmoloogiat aga sa ei usu näiteks, et Apollo Kuu-missioonid olid lavastatud. Sa kas usud kogu kompotti või oled sa rumal ullikene, kes ei mõista teadust. Nii lihtne see ongi. See oleks piltlikult öeldes enesetapp kui mõni teadlane astuks oma religiooni vastu välja. Ta jääks ilma oma tööst, kolleegidest, rahastusest, pensionist, austusest jne.

Mis järgmiseks? Kas te olete valmis teateks, et ka Päike asub Maa atmosfääris?

 

Allikad: Novaator, NewsWeekJournal of Geophysical Research: Space Physics

Fotod: ESA, internet

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt