Kas satelliidid on olemas? Telegram käis Kuu peal! (osa 1/3)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2019 kell 11:10



Foto: NASA + montaaž

“Viimaste aastate üks põnevamaid teemasid üle maailma on kahtlemata olnud “lameda Maa teooria“. Heliotsentrilise maailmamudeli skeptikuid leidub ennekõike noorema põlvkonna seas, ühe uuringu põhjal koguni kolmandik Ameerika noortest on kahtlema hakanud Maa kujus. Et asjale rohkem selgust saada võtsin ühendust Tartu Observatooriumi juhtivinseneri ja satellidispetsialist Viljo Allikuga, kes võttis mind lahkelt vastu oma kodus ning demonstreeris oma muljetavaldavat amatöörraadiojaama,” kirjutab Hando Tõnumaa.

 

Meie kohtumise ajal võttis aset ka üleeuroopaline Kuu-põrgatuse võistlus (European Earth-Moon-Earth Contest 2019), mille käigus saatsime Kuule ja tagasi ka sõnumi Telegram.ee-lt.

Olen Viljo Allikuga kirjavahetuses olnud juba paar aastat ning alljärgnev on kokkuvõte minu kui skeptiku küsimustest ning hr Alliku kui oma ala professionaali vastustest. Märgin veel ära, et Viljo Allik on seotud ka EstCube´i projektidega ning varasemalt on ta töötanud Rootsis mobiiltelefonide arendamisega tegelevas ettevõttes.

Viljo Allik (Foto: Tartu Observatooriumi koduleht)

Mida tähendab Kuu-põrgatus ehk Moon bounce?

Raadiolaine põrgatamine Kuu pinnalt ehk Earth-Moon-Earth bounce (EME) tähendab seda, et suure paraboolantenniga (näeb välja nagu hiiglaslik sat-tv taldrik) saadetakse Kuu pinnale raadiolaine ning sealt peegeldub see tagasi Maale, ja püütakse kinni teise raadiojaama sarnase antenniga. Selleks peab ainult Kuu olema jaama asukohas piisavalt kõrgel, et puud ja teised antenni ümbruses asuvad obj

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt