Tedrose toimikud: kas WHO kuritegelikust juhist saab maailmalava võimukaim mees?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. september 2023 kell 8:08Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: Wikimedia Commons

Kes tegelikult on Tedros Adhanom Ghebreyesus, praegune Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor, kes on ametis olnud alates 2017. aastast? Pidades silmas WHO plaanitavat laienemist ülemaailmseks tervisediktatuuriks, tekib küsimus selle mehe päritolu ja eesmärkide kohta, kelle käes on nii tohutud jõud. Šveitsi telekanal Kla.TV uuris tema poliitilist karjääri ja jõudis murettekitavatele järeldustele, mis tuleb ilmtingimata avalikkuse ette tuua. Seetõttu avaldame alloleva Kla.TV saate kirjaliku versiooni.

 

Kas koroonakriis koos kõigi vabaduse piirangutega võib korduda veelgi rängemal kujul? Täna vaatab Kla.tv lähemalt meest, kelle volitusi tahetakse tohutult laiendada ja kes saab seejärel väga hõlpsalt välja kuulutada uusi pandeemiaid kogu maailmas.

See mees on Tedros Adhanom Ghebreyesus, praegune Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) peadirektor. Ta on esimene aafriklane, kes seda ametit peab, ja ühtlasi esimene WHO juht, kes pole arst. 2020. aastal jõudis ta Time’i 100 mõjukaima inimese nimekirja.

Kuidas too 1965. aastal Asmaras, praeguse Eritrea aladel sündinud mees karjääri tegi, toob päevvalgele nn Tedrose toimik, millest selguvad šokeerivad faktid, mis on seni laiema avalikkuse eest varjatuks jäänud.

 

Fail 1: tõus WHO juhiks

Tedros Adhanom Ghebreyesus õppis Asmara ülikoolis ja sai 1986. aastal bioloogias bakalaureusekraadi. Seejärel liitus ta Etioopia tervishoiuministeeriumiga rahvatervise nooremeksperdina. 1992. aastal saavutas ta pärast täiendavate õpingute lõpetamist Londoni ülikoolis magistrikraadi nakkushaiguste immunoloogias.

Wikipedia andmetel ühines Tedros 1991. aastal kommunistliku Tigrayani Rahvavabastusrindega (lühidalt TPLF), mis koos teiste Etioopia vabastamisorganisatsioonidega 1991. aastal pärast pikaajalist relvakonflikti kukutas diktaator Mengistu Haile Mariami. Seejärel valitses TPLF kuni aastani 2018. TPLF erakonna liikmena tõusis Tedros samm-sammult ja määrati järgmistele kõrgetele ametikohtadele:

2001: Tigray piirkondliku tervisebüroo juhataja,

2003: Etioopia tervishoiuministri asetäitja,

2005–2012: Etioopia tervishoiuminister,

2012–2016: Etioopia välisminister,

2017: valiti WHO peasekretäriks.

Plahvatusohtlik on see, et TPLF on kommunistliku tegevuskavaga vägivaldne organisatsioon, mis on globaalsesse terrorismi andmebaasisi terroriorganisatsioonina kantud alates 1976. aastast, kuna on sageli olnud seotud inimröövide ja pantvangide võtmisega. TPLF on oma peaaegu 30-aastase valitsemisaja jooksul toime pannud tõsiseid inimõiguste rikkumisi. Poliitbüroo kõrge liikme ja TPLF-i kauaaegse ministrina tuleb Tedrosel nende kuritegude eest ühiselt vastutada!

Isegi pärast tema valimist WHO peadirektoriks 2017. aastal näivad tema vanad sidemed vägivaldse TPLF-iga endiselt hästi toimivat. Etioopia kindralstaabi ülem Birhanu Jula Gelalcha süüdistas Tedrost 19. novembril 2020 avalikult terroristliku rühmituse toetamises, nimelt püüdes hankida TPLF-ile relvi.

Järeldus: vägivaldsest terrorirühmitusest TPLF sai Tedrose hüppelaud! See heidab tema karjäärile varju.

 

Fail 2: Rasked inimõigustevastased kuriteod

Järgmised väljavõtted inimõigusorganisatsioonide Amnesty International ja Human Rights Watch (HRW) ametlikest aastaaruannetest aastatel 2005–2016 dokumenteerivad julmusi, mille Etioopia valitsus Tedrose ajal toime pani:

2006: 76 opositsioonipoliitiku ja ajakirjaniku vahistamine. Arvukad piinamised ja kinnipidamised – isegi koolilaste puhul – valitsusasutuste poolt.

2007: Valitsusväed põletasid maha terveid külasid, viies läbi avalikke hukkamisi, vägistasid naisi ja tüdrukuid, vahistasid meelevaldselt kahtlusaluseid ning paljudel juhtudel piinasid ja tapsid neid. Tuhanded inimesed olid sunnitud oma kodudest lahkuma. Naiste suguelundite moonutamine oli laialt levinud.

2008: valitsusväed viisid läbi massilisi vahistamisi, piinamisi, vägistamisi, kohtuväliseid tapmisi ja haarangud mošeesse, tappes 21 inimest, kellest seitsmel lõigati kõri läbi.

2009: Inimõiguste olukord halvenes jätkuvalt. Uued kodanikuühiskonna seadused on Human Rights Watchi andmetel “maailmas kõige rangemad võrreldavad seadused”.

2010: ajalehed suleti, toimetajad põgenesid, parlamendivalimised võitis võimupartei 99,6% häälega. Kas siin saab üldse rääkida vabadest valimistest?

2011: Amnesty Internationali delegatsioon saadeti Etioopiast välja.

2012: Isegi pärast valitseja Melese surma, kes juhtis Etioopia režiimi aastatel 1995–2012 ja määras ka Tedrose ministriks, ei paranenud inimõiguste olukord Etioopias märkimisväärselt.

2013: Aafrika aruanne märgib, et Tedros tõusis pärast Melesi surma üheks TPLF-i kolmest mõjukast poliitikust.

2014: Valitsus jälgis regulaarselt telefonikõnesid. Põhiteenuste parandamise ettekäändel kavatseti kuni 1,5 miljonit külaelanikku sunniviisiliselt ümber asustada;

2015: Amnesty teatas kohalikes politseijaoskondades ja piirkondlikes vanglates julmadest piinamismeetoditest nagu põletamine ja elektrišokk.

2016: Human Rights Watch teatas, et Etioopia julgeolekujõud tapsid Oromia ja Amhara piirkonnas enam kui 500 valdavalt rahumeelset meeleavaldajat.

Praegune Etioopia peaminister Abiy Ahmed, kes pälvis 2019. aastal Nobeli rahupreemia, kinnitas pärast rahumeelset võimu üleandmist 2018. aastal Etioopia parlamendi ees Human Rights Watchi ja Amnesty teateid. Ta kirjeldas oma eelmise valitsuse tegevust terrorismina.

Briti uudisteportaali The Expose raporti kohaselt oli aastatel 1991–2018 valitsenud TPLF “üks korrumpeerunumaid, jõhkramaid ja genotsiidsemaid režiime, mis sellel planeedil viimase 30 aasta jooksul võimust on võtnud.” Selle režiimi juhtiva liikmena oli Tedros kaasosaline!

Focus Online teatab, et Ameerika majandusteadlane David Steinmann, kes esitati 2019. aastal Nobeli rahupreemia kandidaadiks, esitas 2020. aasta lõpus Haagi Rahvusvahelises Kriminaalkohtus Tedrose vastu hagi. Ta süüdistas teda Etioopia genotsiidis, kuna Tedros oli üks kolmest peamisest “etnilise puhastuse” otsustajast. Seetõttu oli Tedros vastutav lugematute Amharase, Konsose, Oromose ja Somaalia hõimude vangistamise, piinamise ja mõrvade eest.

Kokkuvõttes väidab Briti uudisteportaal The Expose Tedrose valitsemise kohta Etioopias: „TPLF-i valitsus on […] korraldanud lugematuid tapatalguid. Dr. Tedros oli TPLF-i lahutamatu osa, mis säilitas oma võimu, tappes kõik, kes julgesid selle repressiivse taktika kahtluse alla seada.” Austraalia uudisteajakirja The Spectator andmetel ei kritiseerinud Tedros kunagi dokumenteeritud julmusi ega pole nende eest vabandanud.

Tedros nimetas pärast WHO juhina ametisse asumist Zimbabwe tollase presidendi Robert Mugabe WHO hea tahte saadikuks. Mugabe on toime pannud ka tõsiseid inimõiguste rikkumisi. See näitab, et Tedros ei paista olevat teadlik ebaõiglusest isegi kõige tõsisemate inimõiguste rikkumiste korral. Seetõttu pidi ta pärast vägivaldseid rahvusvahelisi proteste Mugabe ametissenimetamise kohe tagasi võtma.

Järeldus: Tedros Adhanom Ghebreyesuse vastutava ministrina tegutsemise ajal kõige jõhkramad kuriteod tsiviilelanikkonna vastu paljastavad tema südametunnistuse puudumise ja muudavad ta talumatuks.

 

Toimik 3: kuriteod tervishoiuministrina

WHO praegust juhti on süüdistatud epideemiate käsitlemise meetodites. Etioopia tervishoiuministri ametiajal on ta väidetavalt ignoreerinud mitmeid koolerapuhanguid aastatel 2006, 2009 ja 2011. Väidetavalt on Ghebreyesus survestanud kohalikke tervishoiutöötajaid kirjeldama juba tuvastatud koolerat kui “vesist kõhulahtisust”. Lekkinud e-kirjadest selgus, et ta oli Etioopia majandusele tekitatud kahju pärast rohkem mures kui nende inimeste pärast, kes tol ajal massiliselt hukkusid. USA tervishoiuõiguse professor Larry Gostin kommenteeris New York Timesile: “Dr. Tedrosel […] oli kohustus rääkida võimule tõtt ning ausalt tuvastada ja teatada tõestatud koolerapuhangutest pika aja jooksul.”

Mainekate USA arstide avaliku kirja kohaselt varjas Ghebreyesus taas 2017. aastal kooleraepideemiat Sudaanis, kui ta juba WHO peadirektori kohuseid täitis. Arstid kirjutasid: „Teie suutmatus tuua Sudaani ohvrite väljaheiteproove Genfi koolera ametlikuks kinnitamiseks teeb teist kohutavate kannatuste ja surma kaasosaliseks […]. Iga päev avaldatavad uued teated kinnitavad, et tegemist on tõepoolest kooleraepideemiaga.

Briti uudisteportaali The Expose andmetel ei varjanud Ghebreyesus mitte ainult kooleraepideemiaid, vaid vastutava tervishoiuministrina osales ta ka aastaid kestnud Ogadeni Somaalia elanike toidu ja ravimite blokaadis. Ta aitas Punase Risti ja Piirideta Arstid Ogadenist välja ajada mitmete koolerapuhangute ajal, põhjustades sellega ajalooliste näljahädade ja epideemiate ajal lugematute inimeste surma.

Lisaks on tema juhitud tervishoiuministeerium väidetavalt korraldanud rahvastiku kontrollimiseks massilisi steriliseerimiskampaaniaid Amhara etnilise rühma vastu. Kasutati vaktsiine, mis muutsid naised viljatuks.

Järeldus: Arvukad varjatud kooleraepideemiad ja teatud etnilistele hõimudele abi kohaletoimetamise blokeerimine teevad Ghebreyesuse tervishoiuministrina kõlbmatuks.

 

Fail 4: Ghebreyesuse sidemed ja suhted

Paljud sõltumatud reporterid on jõudnud järeldusele, et Tedros Adhanom Ghebreyesust poleks kunagi tohtinud valida WHO peadirektoriks. Teda oleks pidanud süüdistama Etioopia rahvavastastes kuritegudes, sest ta on tõestatult terrorist ja kurjategija.

Aga kuidas oli võimalik, et ta valiti ikkagi WHO juhiks?

Kõige olulisem on see, et Wikipedia teatab, et Ghebreyesus oli Etioopia tervishoiuministriks oleku ajal hõivatud suhete loomisega rahvusvaheliste kõrgete riigitegelastega.

Siin on mõned näited:

USA endine president Bill Clinton. Ghebreyesus kohtus Clintoniga isiklikult nii tema ministriaja alguses kui ka WHO peasekretärina. Clinton kirjeldas Tedrost kui üht võimekamat riigiteenistujat, kellega ta kunagi koos töötanud on. Ghebreyesus kutsuti esinema Clintoni ülemaailmse algatuse aastakoosolekul 2015. aastal. Ghebreyesus omakorda aitas Clintoni fondil saada 100 miljoni dollari suuruse annetuse väga kahtlasest Rootsi-Kanada kaevandusfirmast, mis ajas äri ka Aafrika diktaatorite ja marksistlike mässulistega ning kaevandas loodusvarasid inimõigusi eirates.

Bill Gates. Ghebreyesus tegi korduvalt avalikke postitusi isiklikest kohtumistest Gatesiga. Ghebreyesus asus juhtivatele ametikohtadele sellistes organisatsioonides nagu Global Fund ja Gavi Foundation, mis on Gatesile väga lähedal. Gates oli tema mentor ja toetas tugevalt Tedrose kandidatuuri WHO juhi kohale. See tõstatab küsimuse, kui sõltumatu Ghebreyesus tegelikult on võrreldes WHO suuruselt teise toetajaga. Näiteks väidetavalt mõjutas Gates WHO soovitust lapsi koroona vastu mitte vaktsineerida.

USA endine president Barack Obama. Tänu headele suhetele USA endise presidendi Obamaga õnnestus Ghebreyesusel panna USA määrama Etioopia 2010. aastal üheks USA Global Health Initiative Plus riigiks, mis andis riigile palju rahalisi vahendeid rahvatervise projektidele, mis analüütikute sõnul suunati sageli teistesse hämaratesse kanalitesse, mille kaudu raha haihtus.

Klaus Schwab. Ghebreyesuse säuts näitab teda koos WEF-i asutaja Klaus Schwabiga, selles säutsus kinnitab ta tihedamat koostööd WEF-iga. Kas see on vastutasuks tema WHO juhiks kandideerimise toetamise eest? See seos on kindlasti murettekitav, sest Klaus Schwab on Suure Lähtestamise peamine arhitekt.

Ilmselged on ka Ghebreyesuse tihedad sidemed Hiina kommunistliku ja totalitaarse režiimiga. Hiinast sai Ghebreyesuse ajal Etioopia suurim toetaja, kus annetused kasvasid 345 000 dollarilt 2000. aastal 44 miljonile 2017. aastal – näiliselt toidu- ja pagulasprogrammide jaoks.

Hiinast on Ghebreyesuse sidemete kaudu saanud ka Etioopia peamine relvatarnija ja suurim kaubanduspartner. Etioopiat nimetatakse nüüd Ida-Aafrika väikeseks Hiinaks, kuna see on tohutult Hiina poolt mõjutatud.

Nende arvukate sidemete kaudu avas Ghebreyesus kohe oma tõusu alguses väga tulusad rahaallikad, nii et Etioopiasse voolas tohutult raha, mis oleks pidanud kaasa tooma kogu Etioopia suure õitsengu. Arvukad raportid kinnitavad aga nende vahendite väärkasutamist valitsuse poolt – näiteks teatas Zeit Online 2010. aasta oktoobris, et arenguabi vahendeid kasutati valitsuse kriitikute mahasurumiseks.

Global Financial Intelligence (GFI) 2011. aastal avaldatud aruandest selgus, et 2009. aastal Etioopiast ebaseaduslikult väljaviidud rahasumma ulatus kokku 3,26 miljardi dollarini. See on kahekordne võrreldes eelmiste aastatega ja ületab tunduvalt Etioopia koguekspordi summat u 2 miljardit dollarit. Peamiste põhjustena tuuakse raportis välja plahvatuslikult kasvav korruptsioon valitsuses, sõjaväes ja finantssektoris.

Kuna valitsust mainitakse selgesõnaliselt esimesena, on põhjendatud kahtlus, et Ghebreyesus oli samuti tugevalt seotud korruptsiooni ja omastamisega.

Kas loetletud seosed ei selgita lõplikult küsimust, kuidas oli võimalik, et Tedros valiti WHO peadirektoriks hoolimata tema ilmselgelt äärmiselt küsitavast minevikust? Kas see oli ehk põhjus, miks mainitud võimsad globaalstrateegid tema kandidatuuri toetasid? Tema seotuse tõttu kõige raskemate kuritegudega saavad suured lähtestajad takistamatult oma mõju avaldada. Kuid see näitab ka seda, et neil pole kahtlusi isegi kõige hullemate kurjategijate kõrgeimasse ametisse valimise suhtes.

Järeldus: Ghebreyesusega tihedalt seotud globaalsed strateegid on teinud temast WHO juhi.

 

5. fail: tervisediktatuurist maailmavalitsemiseni

Koroonakriisi ajal oli Ghebreyesus oma pandeemiajuhistega juba massiliselt piiranud peaaegu kõigi vabadust. Avalikkusele suures osas märkamatuks jäädes kavandavad Tedros ja tema juhid järgmist riigipööret: tema võimu ulatuslikku laienemist kõigi WHO 194 liikmesriigi – ja seega peaaegu kogu maailma – üle.

Ta soovib selle eesmärgi saavutada kahe meetmega, millel oleks tõsine mõju kogu inimkonnale:

  1. WHO pandeemialeping

WHO pandeemialeping peaks oma lõplikus versioonis olema kättesaadav 2024. aasta maiks 77. Maailma Terviseassambleel ja seejärel peavad selle ratifitseerima 194 liikmesriiki. Selle lepingu kaudu saaks WHO-st koos oma peadirektori Ghebreyesusega rahvusvahelise tervishoiupoliitika absoluutne juhtiv võim. Ghebreyesus võiks kehtestada kaugeleulatuvaid uusi eeskirju, luues uued organid, mis koosneksid mittedemokraatlikult valitud liikmetest, ilma riikide parlamentide täiendava nõusolekuta. Ta võiks massiliselt tsenseerida ebapopulaarset teavet nn desinformatsioonina.

  1. Muudatused rahvusvahelistes terviseeeskirjades

Varem nõuandev WHO peaks saama õiguslikult siduvaks ülemaailmseks juhtorganiks. Lühidalt: soovitustest saavad korraldused! Lõik, et inimõigusi ja põhivabadusi tuleb arvestada, jäetakse välja.

Ghebreyesus saaks siis eelseisva võimaliku ohu korral välja kuulutada ülemaailmse tervisehädaolukorra ja seeläbi näiteks muuta ravi kohustuslikuks, kehtestada kohustuslikud vaktsineerimised, teha kohustuslikuks testitunnistused või isegi kehtestada reisipiirangud. Kõik vastuvõetud meetmed peavad olema kõigis liikmesriikides siduvalt rakendatud!

Rahvusvaheliste terviseeeskirjade muutmine toimub ilma rahvapoolse legitiimsuseta. Ükskõik, mida mittedemokraatlikult valitud delegaadid 2024. aasta mais toimuval 77. maailma tervisekonverentsil otsustavad, muutub see 10 kuu pärast automaatselt rahvusvaheliseks õiguseks. Ainult selge ja õigeaegne vastulause võib rahvast sellest lõksust päästa.

Ghebreyesus loetletud kahte projekti tuleb selgelt kirjeldada kui “võimaldavaid seadusi”. Wikipedia andmetel andis maineka meditsiiniajakirja The Lancet peatoimetaja Richard Horton Tedrosele tiitli “kindraldiktaator”.

Ghebreyesus tõestas end sellisena juba 23. juulil 2022: Tedros kuulutas kiiresti ahvirõugepuhangu rahvusvahelise murega rahvatervise hädaolukorraks, kuigi üheksa 15 eksperdist olid selle vastu hääletanud.

Sarnasel diktaatorlikul viisil võib Ghebreyesus välja anda oma „võimaldavatel seadustel” põhinevaid eeskirju, mis toovad kaasa suuri vabadusepiiranguid.

Järeldus: WHO peadirektori varjatult kavandatud tohutu võimu laiendamise eesmärk on anda ühele inimesele volitused, mis teevad temast tõenäoliselt maailma võimsaima mehe. Ghebreyesuse kuritegelik ja terroristlik minevik, mis nende dokumentidega paljastatakse, viib koos plaanitud võimuvolitustega paratamatult rahva orjastamiseni.

 

Rahvusvaheline äratuskõne kõikide rahvaste inimestele!

Head vaatajad (või lugejad)!

Rahvusvaheline rahvaste kogukond, kõik inimesed maa peal, on nüüd ristteel! Rahvaste orjastamine on nii salakavalalt välja töötatud, et näidatud rahvusvaheliste tervishoiueeskirjade muudatused jõustuvad automaatselt, kui nendega ei astuta selgesõnaliselt võitusesse.

Kõik, kes sellest vaikivad, nõustuvad automaatselt!

Kas me saame lubada sellele skandaalsele mehele selliseid volitusi anda? Seetõttu astuge samme ähvardava tervisediktatuuri vastu, mis toob kaasa inimeste orjastamise.

Teavitage oma valimisringkonna saadikuid. Kirjutage kiri või helistage, kutsuge üles vastutavaid isikuid tegutsema!

Aidake levitada filmi “Tedros Files” igal viisil!

Teavitage võimalikult paljusid oma sõpru e-posti või WhatsAppi kaudu.

Levitage teadet Tedrose failide kohta Facebookis ja TikTokis.

Vaata Youtube’is:

Allikad/lingid: time.com, www.kla.tv, fassadenkratzer.wordpress.com

 

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt