Video! Läti medõe nägemus haiglates toimuvast (eestikeelsete subtiitritega)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2021 kell 16:27Ülemöödunud nädalal avaldas uudisteportaal Vanglaplaneet loo Eesti haiglatöötajast, kelle sõnul pole haiglates mingit ülekoormust, koroonakriis on täielikult ülepaisutatud ning mõned arstid teevad otsusega patsiendid hingamisaparaatide alla panna pigem kahju kui kasu. Sellega seoses otsustasime avaldada eestikeelsete subtiitritega detsembris 2020 viraalseks läinud 22-minutilise video Läti medõest, kelle sõnul pole ka Lätis mingit haiglate ülekoormust.

 

Ida-Riia kliinilise ülikoolihaigla parameedik  pommvideo kogus erinevatel platvormidel möödunud aastal kiiresti üle 2 miljoni vaatamise, videod eemaldati Facebookist ja Youtube’ist peatselt ning Läti politsei vahistas vilepuhuja 48 tunniks “valeinfo levitamise eest”.

Postimees teatas, et “Muu hulgas väidab parameedik, et koroonaviirus on välja mõeldud nakkus, haigeid puudutav info võltsitud, patsientidest tulvil haiglad müüt, koroonavaktsiinid eluohtlikud ning et arstid kahjustavad tahtlikult haiglates pneumooniaga inimeste tervist”.

Uurisime lisa meie Läti kolleegilt ja koroonameetmete vastase liikumise ühelt vedajalt Rudolfs Bremaniselt, kes kinnitab medõe Marina Kornatovska sõnu:

Vastab tõele, et Marina Kornatovska töötas Riia suurimas haiglas koroonapatsientidega, peale skandaalset videot läks ta tagasi haiglasse tööle üheks päevaks, kuid siis ta arreteeriti. Pärast vabastamist tal keelati rääkida haiglas toimuvast, sest tal oli selline klausel töölepingus kirjas. Nüüd keelati tal ära suhelda ka ajakirjanikega ja ta ei tohi osaleda meeleavaldustel. Temaga tehti uus kokkulepe, kuhu ta pidi alla kirjutama.

Marina Kornatovska rääkis asjadest nii nagu on, kuid valitsuse ja haigla reageering oli liiga karm, seetõttu on tema jutt rahva seas veel rohkem kõlapinda leidnud ning inimesed haakuvad selle infoga. Paljud peavad teda sangariks.

Meile on teatanud mitmed arstid ja õed anonüümselt, et Marina Kornatovska väidetel on tõsi taga: haiglates pole mitte mingit ülekoormust, arstid teevad tööd nagu ikka ning numbrid on üle täielikult üle paisutatud.

Peale tema vallandamist tegi haigla pressiavalduse, et nemad ei nõustu õe avaldustega, nad eemalduvad temast ja esitavad süüdistuse. Tavaliselt, kui keegi peaks valetama, siis seda on lihtne tõestada. Haigla oleks võind ju öelda, et ehk oli inimene ületöötanud ja stressis aga ei, nad võtsid kasutusele kõige karmimad meetmed.

Nüüd on välja tulnud ka see, et Läti koroona-arstid saavad topelt palka ja nad on rõõmsad, sest nad tunnevad, et lõpuks ometi saavad väärilist palka. Teised arstid, kes ei tööta koroonapatsientidega, tahavad ka saada topelt palka ja seega on avaldanud soovi minna üle koroona-osakondadesse, sest see töö ei ole keeruline. Aga neile ei anta seda võimalust, sest pole vajadust, kuna mitte mingit ülekoormust pole. Samuti ei võeta tööle ka vabatahtlikke. Kuid on teateid, et hakatud on rajama uusi haiglaid, mida ilmselt hakatakse kasutama vaktsineerimiskeskustena.”

Vaata ka Marina videot eestikeelsete subtiitritega:

 

Allikad: Marina Kornatovska Youtube kanal, intervjuu Rudolfs Bremanisega

Foto: Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt