Läti leevendab järk-järgult oma üle-võlli piiranguid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. veebruar 2022 kell 9:04Foto: Canva kollaaž

Läti valitsus kiitis pärast pikki vaidlusi heaks kolmeastmelise koroonapiirangute leevendamise kava, vahendab ERR.

 

Alates 16. veebruarist pääsevad lapsed kõikjale koroonatõendit esitamata (Eestis sama alates 14. veebruarist) ja kaubanduskeskused võivad töötada ajapiiranguteta.

1. märtsist avatakse kõik suletud meelelahutuskeskused, kaob kohustus külastajaid registreerida ja poed lõpetavad koroonatõendite kontrolli.

1. aprillist aga loodetakse Lätis vabaneda peaaegu kõigist piiranguist. Siiski jääb kehtima meditsiinilise maski või respiraatori kandmise nõue ja hajutamine.

Ehk siis, hea, et Eestis niigi hästi läks?

Siiski, ei saa unustada, et Leedus, kus on koroonaga suremuse ja haiglaravi vajajate arv suurem kui Eestis, loobuti vaktsiinipassinõudest juba 5. veebruaril.

Samuti tasuks kiigata Tšehhi poole, kus on Our World in Data andmetel vaktsineerituse tase täpselt sama kui Eestis. Sarnased on ka hospitaliseerimiste, surmade ja nakatumiste arvud. Seal on juba kaotatud koroonapassinõue ja testimisnõue koolides, valitsus plaanib kõik piirangud lõpetada 1. märtsiks.

 

Allikad: ERR, EuroNews, lingid artikli sees

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt