ERR: Lätis pole oluliselt karmimad piirangud haiglakoormusele leevendust toonud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. detsember 2020 kell 14:59Kuigi täna teatati, et Eesti valitsuse teadusnõukogu soovitab meditsiinisüsteemi koormuse tõttu valitsusel piiranguid karmistada (ent ei soovita täielikku lockdown´i), vahendab ERR, et Lätis pole oluliselt karmimad piirangud haiglakoormusele leevendust toonud. Ometi on seal arutluse all eriolukorra pikendamine.

 

Lätis kestab juba mõnda aega erakorraline olukord ja Eestiga võrreldes on piirangud oluliselt karmimad. Haiglate koormuse osas pole piirangud leevendust toonud ja valitsus plaanib teisipäeval pikendada eriolukorda 11. jaanuarini.

Eesti ja Läti kahe nädala nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta on üsna võrdne. Läti haiglate võimekus patsiente vastu võtta on aga piiri peal ja kohati ka üle selle, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Läti võib kehtestada COVID-19 meetmete eiramise eest kriminaalvastutuse, nende täitmise kontrollimisse kaasatakse kaitseministeeriumi ressursid, ütles teisipäeval Läti raadios seimi kaitse-, sise- ja korruptsioonikomisjoni esimees Juris Rancāns. “Pean võimalikuks, et võidakse töötada välja erinorm, mitte parandada huligaansuse sätet. Mina läheksin isegi kaugemale ja töötaks välja uue normi selliselt, et see näeks välja samasuguse vastutuse kui genotsiidiüleskutse eest. Nimelt näeks uus norm vastutuse ette pelgalt üleskutse eest, arvestamata, oli sel tagajärgi või mitte,” ütles Rancāns.

Samas vajab Rancansi sõnul see mõte laia arutelu ja hinnangut, kas olukord on tõesti nii hull, et vajab erinormi.

Tema hinnangul on olukord piirangutest kinnipidamisega halb ja on tulnud aeg paluda abi kaitseministeeriumilt. “Võimalik, et on aeg patrullid tänavale saata. Politseil napib patrullimiseks inimesi isegi suurlinnades,” kurtis ta.

 

Allikad: ERR, ERR2

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt