Mis toimub Terviseametis? Üllar Lanno tegi politseile alusetu kuriteokaebuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2021 kell 10:32Foto: Siim Lõvi/ERR

Möödunud reedel ilmus Postimehes vandeadvokaat Tambet Toomela arvamuslugu “Simmo Saare vallandamine on ohtlik pretsedent”, millest saab piltlikult välja lugeda, et Terviseametis valitseb kaos. Mäletatavasti vallandas Terviseamet detsembri lõpus oma kommunikatsioonijuhi Simmo Saare, kuna mees julges avaldada oma arvamust riikliku vaktsineerimiskava ja selle menetlusega seotud puudujääkide teemal.

 

Vandeadvokaadi hinnangul on demokraatlikus ühiskonnas kõigil õigus kritiseerida valitsust ja valitsusasutuste tööd: “Simmo Saar oma tegevusega aga segas ametlikult valitud eduraporteerimise illusiooni, makstes selle eest töökoha kaotamisega. Selline vallandamine, seda enam, et avaliku sektori organisatsiooni poolt kujutab endast ohtu demokraatiale ja sõnavabadusele”. Siit tekibki küsimus, kas õigusriigis on normaalne saada tõe rääkimise eest taunida ja karistada?

Kõigele lisaks tegi Üllar Lanno politseisse alusetu kuriteokaebuse Simmo Saare suhtes ja süüdistas teda riigile kuuluva tööarvuti varastamises. Tegelikult ei olnud Saar veel jõudnud arvutist ära kopeerida oma isiklikke faile ja fotosid ning kustutada muud isiklikku informatsiooni. See, et Lanno tegi selle peale politseile kuriteokaebuse, on minu hinnangul selge näide, et Terviseametis valitseb kaos ja suured pinged.

Ka vandeadvokaat Tambet Toomela taunib sellist käitumist, sest sisuliselt raisati tarbetult avalikke ressursse ja tekitati Simmo Saarele mõttetuid emotsionaalseid pingeid.

Jääb vägisi mulje, et meditsiinitürannia on välja tulemas ja kaardimaja kokku kukkumas – minu meelest nad püüavad päästa mitte rahva, vaid endi elusid. Mingit pandeemiat (ehk liigset suremust ja haiglate ülekoormust) ei ole ja olegi olnud ning seda kinnitab Terviseameti ja Tervise Arengu Instituudi statistika. Eesti koroonaeksperdid on korduvalt jäänud vahele sulaselge valetamisega ning rahvas saab sellest aru.

Loomulikult on Terviseametis pinged täis tuuridel, kui isegi meditsiinitöötajad üle maailma, sh ka Eestis keelduvad vaktsiinidest ning isegi tädi Maali on kuulnud koroonapettusest.

Washington Times kirjutas juba möödunud kevadel, et “Koroonakriis on ajaloo suurim poliitiline pettus”. Kogu asi on üles ehitatud sisuliselt mitte midagi ütlevate PCR-testide kampaaniale, mis on viinud riigi majanduse kokku kukkumise äärele. The Guardiangi kirjutas äsja sellest, et covidit kasutatakse ettekäändena kodanikuõiguste piiramiseks kogu maailmas ning Angela Merkel möönis, et koroonameetmete kehtestamisel on lähtutud poliitilistest kaalutlustest.

Sellisele pingele ei pea keegi kaua vastu ning Üllar Lanno puhul on selgelt näha, et see inimene ei suuda kontrollida oma ütlusi ja tegevusi. Kui sinu ülesandeks on rahvale pähe määrida mingi vale, siis sõltumata sellest, kui palju sulle selle eest makstakse, on valel ikkagi lühikesed jalad.

Iroonilisel kombel kommenteeris Terviseamet Simmo Saare vallandamist nii:

“Küll aga rõhutame, et igalt teenistujalt eeldatakse ausat ja väärikat tegutsemist riigi ning ühiskonna hüvanguks”.

Sellisel juhul peaks Üllar Lanno oma ametikoha koheselt vabastama!

Kui toimus mõni nädal tagasi petitsiooni “Koroonameetmed ei ole põhjendatud” arutelu, siis Üllar Lanno ainus kaitse oli: “Kas teie olete hariduselt arstid”?

Napoleon Hill: “Haritud inimene on see, kes on oma mõistuse võimed nii välja arendanud, et ta on võimeline saavutama mida iganes ta tahab või sellega võrdväärset ilma, et ta rikuks teiste inimeste õigusi.”

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Siim Lõvi/ERRKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt