Itaalia kohus otsustas: telekomi töötaja ajukasvaja oli tingitud mobiiltelefonist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2017 kell 11:50Brain-TumorTelecom Italia pikaajalisele töötajale Roberto Romeole määrati kohtu poolt igakuine pension, kuna töötajal esinenud ajukasvaja oli tingitud mobiiltelefoni ebaõigest kasutamisest – otsustas Itaalia kohus, kirjutab oma ajaveebis TTÜ lektor Tarmo Koppel.

 

Töötaja advokaadi sõnul oli oluliseks asjaoluks kohtuprotsessis, et kohtu ekspert keeldus arvesse võtmast neid teadusuuringuid, mis olid rahastatud telekomi tööstuse poolt.

Töötaja kasutas tööülesannetes aktiivselt mobiiltelefoni, 3 t päevas, mille tulemusel arenes ajukasvaja ning sellest tingituna kuulmislangus ühes kõrvas. Tööandja ei informeerinud töötajat mobiiltelefoni aktiivse kasutamisega kaasnevatest elektromagnetväljadest, nendega seotud riskidest ega kuidas neid riske vähendada.

Viimastel aastatel on lisandunud mitmeid olulisi teadusuuringuid, mis demonstreerivad elektromagnetväljade, sh mobiiltelefoni riske tervisele. Ka uues tööalaste elektromagnetväljade määruses (kehtiv al. 1.07.2016) pööratakse senisest oluliselt rohkem tähelepanu ohutushoiu korraldamisele ning töötaja kaitsmisele nende väljade eest.

Tallinna Tehnikaülikoolis koostatud õpetlik küsimustik aitab selgitada, kuidas on lood sinu töökohal – kas elektromagnetväljade riske on vaja arvesse võtta ning kas neid on arvesse võetud.
Küsimustiku leiad siit (5 min): http://envirohealth.info/questionnaire/index.php/564776/lang-et

 

Tarmo Koppel

 

Allikas: Tarmo Koppeli ajaveeb, Associated Press

Foto: electromagnetichealth.orgKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt