Video! Dr Samantha Bailey avab tõde koroonaviiruse isoleerimisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2021 kell 13:41Uus-Meremaalt pärit dr Samantha Bailey räägib selles videos viiruse isoleerimise väärkontseptsioonist, tehes puust ette ja punaseks selle teemaga seonduvad ebakõlad. Ta keskendub viiruse isoleerimise kaasaegsetele ja ajaloolistele aspektidele ning selgitab muu hulgas seda, mida terminid “isoleerimine” ja “eraldamine” tähendavad ning miks selle ümber niipalju segadust on.

 

Bailey ütleb, et üks meie ajastu valesti mõistetumaid kontseptsioone on viiruse isoleerimine ja iga nädal palub keegi tal selgitada, mis toimub. Segadus on arusaadav, sest isegi teaduskirjanduses pole seda teemat piisavalt selgelt lahti kirjutatud.

Probleem on tema sõnutsi selles, et kui viroloog ütleb “isoleerisime viiruse”, ei eeldata enam mingite lisaküsimuste esitamist. “Aga ma pole kindel, kas paljud viroloogid ja teadlased üldse teavad, mida nad teevad ning pole ka eriti kuulda olnud, et ajakirjanikud neilt selle kohta üksikasju päriksid,” tõdeb ta.

Bailey selgitab sissejuhatuseks, kuidas viirust defineeritakse ja viitab sellele, et viroloogide erialane keelekasutus on pehmelt öeldes segane. Kui 2020. aastal hakati viiruste teemat pidevalt käsitlema ning räägiti viroloogia terminitest ja tehnikatest, selgus, et viroloogias ei ole üheselt aktsepteeritud vasteid terminitele tüvi, teisend ja isolaat ning enamik virolooge lihtsalt kopeerib terminite kasutamist teistelt.

Sellest tekibki suur probleem: nimelt, eeldatakse, et teaduskeel on väga täpne. Ja kui viimasel aastal on mitmetes uuringutes teatatud, et isoleeriti üks või teine viirus, siis segadus algab juba termini “isolatsioon” kasutamisest.

2020. aastal ilmus uuendatud versioon raamatust “Virus Mania”, mis toob välja tõsiasja, et uuringute autorid tegelikult ei tea, kas nad on eraldanud viiruse puhastatud kujul: uuringutes räägitakse väga segaselt ja väga erinevatest asjadest, sest kellelgi ei ole puhast segamata proovi.


Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt