Homöopaatiline massaaž: Mis on keha arukus ja kuidas see töötab?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2018 kell 20:37



Kindlasti oled kuulnud, et keha on arukas ja oskab end ise tervendada. Miks ta seda siis alati ei tee? Ju me ei ole temaga heaperemehelikult käitunud. Kuigi keha näib suur ja tugev, vajab ta aeg-ajalt mahedat taaskäivitamist. Paraku puudub meil selleks üks kindel nupp, millele vajutada, kuid õnneks olemas erinevaid viise, mis selliseid “nuppe” üles leida aitavaid, kirjutab Boweni tehnika praktik Lilian Hankewitz.

 

Keha taaskäivitusnupu asemel on meil fastsia ehk sidekirme, tihke kude, mis ümbritseb, eraldab ja seob kehas kõike: organeid, veresooni, närve, lihaseid ja lihaskiude, luid, ning loob keha toestava võrgustiku, milles on palju närve. Võib väita, et sidekirme on kui antenn, mis pidevalt reageerib sellele, mis meis toimub ja mis seisundis oleme. See on ka rakuväline mehhaaniline ja keemiline suhtluslüli keha erinevate osade vahel.

Dr A. T. Still on öelnud sidekirme kohta: “See ühendav aines peab kogu kehas olema vaba, et vedelikke vastu võtta ja eemaldada ja neid elu ülalhoidmiseks kasutada ning kõike ebapuhast väljutada, et surnud ja mürgised vedelikud meie keha ei rikuks.”
Sidekirme üks oluline ülesanne on tagada sundasendist väljudes algasendi taastamine. Sidekirme annab keha erinevatele struktuuridele, nagu lihased ja veresooned, võime üksteisega kokku puutudes vabalt liikuda.

Selleks, et iga eraldiolev struktuur teisega kokku puutudes pehmelt libiseks, peab sidekirmes olema piisavalt vett. Vee molekulid on kollageeni kiududega ühenduses:

  • vesi on seotud kollageeni molekulide kolmekordse heeliksiga;
  • vee molekulid on seotud kolmekordse heeliksi pinnaga;
  • vaba vesi on kiudude vahelises ruumis.

Pikaajaline põletik kahjustab keha struktuuri ja mehhanisme ning võib tuleneda paljudest põhjustest – näiteks vanadest vigastustest või operatsioonidest. Teada tõde on ka, et igemepõletik või lõualuu pärast hambajuure kanali täitmist võib mõjutada südant ja põhjustada liigese- ja lihasevalu. Sageli me ei tunne põletikku põhjustavas piirkonnas mingeid sümptomeid, need avalduvad kehas hoopis mujal.

Suurt mõju põletikunäitajatele avaldab ka toit, mida tarbime. Pikaajaline põletik ja koekahjustus mõjutavad sümpaatilist närvisüsteemi, viies meid selliste sümptomiteni nagu paanikahood, ärevus, südame löögisageduse kiirenemine.

Kehas ilmneva probleemi põhjus võib olla füüsiline (ja ilmselgelt mitte seotud sümptomitega), emotsionaalne või miski, mida igapäeva tegevusega süvendame. See võib olla seotud millegi nii lihtsa, nagu näiteks rahatasku või telefoni tagataskus hoidmisega (on lausa üllatav, kui paljud kurdavad ishiase valu ja ei oska selles põhjust näha).

Just seepärast on tähtis, et keha kudedes oleks küllalt vett. Paraku üksnes vee joomisest ei piisa. Kui sidekirme erinevad kihid on tugevalt üksteise vastu pressitud, siis vajab keha nende eraldamiseks mahedat impulssi.

 

Tehnika, mis kasutab keha enda arukust

Boweni tehnika, mida ka homöopaatiliseks massaažiks nimetatakse, mõjutab otseselt sidekirmet, turgutades vee jõudmist selle erinevate kihtide vahele. Sidekirme võtab kuulekalt vastu vajalikud impulsid ja samas laseb kehal endal otsustada, mida nendega peale hakata ja kuhu suunata. Nihutuste vahelised pausid on väga tähtsad just vee liikumise tagamiseks.

Nihutusi tehakse enamasti lihastel (kuigi ka kõõlustel, sidemetel, liigestel ja närvidel). Kuna kõiki kudesid ümbritseb sidekirme võrgustik siis, mis iganes struktuuri me ka ei aktiveeri, ümbritseb seda sidekirme (on sellega üks tervik).

See mahe tehnika turgutab närve ja vereringet, tuues rohkem vedelikke ümbritsevasse sidekoesse ning aitab lõõgastuda ja üle minna parasümpateetilise närvisüsteemi talitlusele, mis viib keha tasakaalu.

See tehnika on omapärane selle poolest, et me anname kehale igati aega. Alustades juba seansist endast: teeme mõned rullivad liigutused ja jätame kliendi paariks minutiks üksi. Nende minutite jooksul võtab keha saadud impulsi teatavaks ja alustab taastumist, seejärel teeme järgmised nihutused ja anname kehale taas aega. Nii pausidega 20-30 minutit. Pärast seanssi, kodus tuleb ennast ise aitama hakata: juua piisavalt vett ja iga poole tunni järel pisut kõndida. Nii läheb joodud vesi lõõgastunud sidekirme kihtide vahele ja taastab algse korra. Tegelikult reageerib keha Boweni nihutustele seansi järgselt nädal aega.

Boweni tehnka mõjub väga tõhusalt valude korral. Mul on kogemus, kus proua tuli valutavate jalgadega Boweni tehnika seansile ja valu kadus pea kohe, tuli küll hiljem nõrgemal kujul tagasi, kuid tänu mitmele seansile muutus käimine märksa ladusamaks ja pisaraid silmi toov valu kadus.

Ja autoavarii üle elanud härral, kelle pahkluu oli kildudeks ja mitu õmblust jalal, muutus liikumine märksa lahedamaks.

Ja mina ise. Mul oli arusaamatu (diagnoosi ei õnnestunudki, vaatamata korduvatele uuringutele saada) valu põlveõndlas. See kadus pärast kolmandat seanssi. Nüüd pean selle seisundi säilitamiseks paari kuu tagant sellele piirkonnale Boweni tehnikat tegema ja elan valuvabalt.

Näiteid on palju ja kõige huvitavam on see, et mingil ajal pärast seanssi ütleb inimene, et valu või probleem kadus iseenesest – see on lihtne tehnika, mis kasutab keha enda arukust!

Boweni tehnikale pani alguse mees nimega Tom Bowen (1916-1982). Teraapiat arendades (1950-1960) paelus Bowenit seos inimese rühi ja sellega seotud haiguslike kaebuste, sümptomite, lihasevalu jne. vahel. Boweni tehnika läheneb tervenemisele tõeliselt holistiliselt. See ei ole suunatud üksnes kindlale seisundile ega sümptomitele, vaid ergutab patsiendi elu iga aspekti loomulikku tervendamisvõimet.

 

Lilian Hankewitz

diplomeeritud Boweni tehnika praktik

 

Vaata lisaks: Boweni tehnika algõpe 26.-29. mai 2018 Tallinnas, Bowen Academy

Fotod: bowen-academy.com, baytheraphycentre.com



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt