Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”, 4. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2018 kell 9:37wallachJoel D. Wallach on USA-s väga populaarne arst, kelle teooriad toitumisest ja tervisest selgitavad, et nn loomulikku surma põhjustab enamasti vale toitumine. Avaldame 4-osalise järjejutuna kokkuvõtte Wallachi loengust “Surnud arstid ei valeta”. Viimases, neljandas osas räägitakse kaltsiumipuudusest tekkinud haigustest ja kolme tüüpi mineraalidest. Wallachi loengu esimest osa saad lugeda siit, teist osa siit ja kolmandat osa siit.

 

Hüpertooniatõbi (kõrge vererõhk)

Esimene asi, mida arstid sel puhul soovitavad, on soola koguse vähendamine. Seda on meile pidevalt pähe taotud. Mõtleme lehmadele: esimene asi, mida farmer loomasööta lisab, on tükk soola. Ükski farmer ei oleks majanduslikult elujõuline, kui ta ei annaks loomadele soola. Meil aga kästakse uskuda, et soolakogus, mida me saiast ja salatist saame, on piisav. Ärge uskuge seda! Kujutage ette, et arst, kes elas 58-aastaseks, räägib teile “Ärge sööge soola, ärge sööge võid”, aga samas inimesed, kes elasid 120 aastat, tarvitasid võid ja soola. Proovige teha valik.

Paar aastat tagasi kulutati 30 miljoni dollari ulatuses maksumaksja raha hüpertoonia uurimiseks. Peale 20. uuringut avaldati raport. Katsesse kaasati 5000 inimest, kellel oli kõrge vererõhk. Neile lõpetati ravimite manustamine ning pandi vähesoolasele dieedile. Nad kõik surid. Minule pole see üldse mingiks suureks üllatuseks, aga keegi sai uuringute eest Ph.D kraadi. Uuringutest kokkuvõtteid tehes tõdeti: “Niisiis, vaid 99,5% nendest inimestest ei saanud mingit tulemust sellest uuringust enne, kui nad surid”. 0,3% -l vererõhk langes väheke enne surma, peale seda, kui nad olid vähendanud soola söömist.” Need, kes tegelesid selle raporti hindamisega, ütlesid: “Neil patsientidel pole mingit vahet, kui soolast toitu nad söövad, nad võiksid kasvõi kogu oma toidu sisse soolata. Soola pärast muretsemine põhjustab rohkem stressi kui soola söömine.” Võrdlusrühm, kus olid ka kõrge vererõhuga patsiendid, sai aga kahekordse portsjoni kaltsiumit. Katse lõpetati kuue nädala pärast, sest 85%-l katsealustest ei olnud enam kõrget vererõhku. Kas keegi teist on saanud oma arstilt soovituskirja võtta kahekordne annus kaltsiumi, selleks, et vähendada kõrget vererõhku? Mitte keegi!

 

Insomnia (unetus)

Kui oled hommikul ärgates rohkem väsinud kui magama minnes kirjutab arst välja tabletid. Unerohtude liigne tarbimine tapab aastas 10 000 inimest. See on arstide viis meie eest hoolitseda… Kas mäletate, kui George Bush reisis Jaapanisse? Ta võttis ajavööndite erinevuse tõttu unerohtu. Üks kõrvalmõjudest on halb enesetunne ja oksendamine. Ma ei tea, mida öeldi Jaapanis, kuid meie nägime unerohtude kõrvalmõju tulemust TV-s – USA president oksendas põlvili Jaapani konsulaadis. Unetuse vältimiseks ning ravimiseks on vaja tarvitada kaltsiumi.

 

Krambid

Ärkate keset ööd ja ei saa oma jalga liigutada, vist kõik inimesed on seda kogenud. Tavaliselt on see tingitud organismi kaltsiumivaegusest. Kui olin teismeline, vaevas mind silmalaugude tõmblus. Näitasin seda emale, kes sattus paanikasse ja viis mu kohe arsti juurde. See oli varastel viiekümnendatel ja mäletan siiani selle arsti nime – Mary Jane Skepington. Ta käskis mul võtta aluspükste väele ja istuda vastuvõtutooli. Ta vaatas mu silma 15 minutit ega osanud öelda, milles probleem on. Sain aru, et ta on täielikus segaduses. Ütlesin, et kui vaja, amputeeri mu silmalaud, lihtsalt tee seda! Selle peale sai ta aru, et midagi on vaja lõpuks otsustada ning tõi mulle ripsmetuši ja peegli. Milleks need? Arst vastas, et ainus, mis ta välja suudab mõelda, on see, et mu ripsmed on tagurpidi läinud ja kõditavad silmamune, ripsmetuši harjaga saab ripsmed korda seada. Kas see on mingi nali või? Panin püksid jalga tagasi ja läksin kooli raamatukokku, kust otsisin välja terviseraamatu, mille olid kirjutanud kaks meditsiiniõde. Sealt lugesin, et silmalaugude tõmblust põhjustab kaltsiumipuudus organismis. Nii sain juba 14-aastaselt teada, et arstid ei tea toitumisest mitte midagi. Koju jõudes haarasin möödaminnes mõned kraanulid, mida loomasööta lisasime ja kolme päevaga oli probleem lahenenud.

 

PMS ehk premenstruaalne sündroom

Arstid eelistavad seda seisundit ravida hüsterektoomiaga ehk emakaoperatsiooniga, nii on tehtud juba sada aastat. Arstid sooritavad igal aastal 285 000 asjatut operatsiooni, sest nii on neil kergem oma uue mersu liisingut tasuda. Juba AMA (Ameerika Meditsiini Assotsiatsioon) on väljendanud arvamust, et need operatsioonid on asjatud, kuid sellegipoolest ei võeta nendelt arstidelt litsentsi ära. California ülikool San Diegos avaldas paar aastat tagasi raporti, kus tõdeti, et kui naine kahekordistab oma igapäevast kaltsiumiannust, siis ta pääseb 85% ulatuses kõikidest PMS-häiretest. Hommikul, peale seda, kui uudis avaldati, seisis loodustoodete poodide uste taga palju inimesi pikas järjekorras. Ja need kõik seal olid mehed. Nad olid seal oma tütarde, pruutide ja naiste pärast.

 

Alaseljavalu

85% ameeriklastest kannatab nimmevalude käes, hoolimata sellest, kas nad töötavad arvutiga, teevad talutöid või juhivad kaubaautosid. See on suur ameerikalik tragöödia. Tegelikult on nimmevalud lülisamba osteoporoos. Kui ketastel pole enam kohta, kuhu kinnituda, sest selgroolülidest on kaltsium kadunud, mis juhtub siis lülisambaketastega? Lisaks on sellistel inimestel veel vase puudus ja kudede nõrk vetruvus. Nad lähevad kaebustega ortopeedi või reumatoloogi juurde ning neile kirjutatakse välja lihaseid lõdvestavat rohtu või saadetakse hoopis selgroolülide operatsioonile. Muidugi jätavad arstid mainimata, et operatsiooni tulemusel ei saa 75% ulatuses oma endist tervist kunagi tagasi. Ja kõike seda vaid kaltsiumipuuduse pärast! Me maksame keskmiselt 25 000 – 250 000 dollarit aastas ja käime läbi 5–10 kirurgilist operastiooni ja seda ainult sellepärast, et organismis on kaltsiumipuudus.

 

Kolme tüüpi mineraalid

Metalsed mineraalid on sisuliselt kivid maapinnal, näiteks teokarbid, munakoor, dolomiit, lubjakivi, kaltsiumkarbonaat, mitmesugused savid jms. Need on ainult 8–12% ulatuses organismi imenduvad ja 35.–40. eluaastatesse jõudes langeb nende omastatavus ainult 3–5%-ni. Kohtusin kord ühe mehega Michiganis Grand Rapidsis. Tal oli firma, mis tegeles välitualettide rentimisega. See mees rääkis, et kui nad koguvad ja tühjendavad neid tünne, siis leiavad sadu sulamata vitamiini- ja mineraalitablette. Uurisin, kust ta teab, et need on vitamiinitabletid? Ta vastas, et see on nende peale kirjutatud ning viis mu poe taha ja näitas suurt tabletihunnikut. Inimene ei suuda omastada metalset mineraali!

Tabletid võivad sisaldada näiteks raudoksiidi. Mis see on? Rooste! Sama hästi võib roostet vanalt raudteerööpalt kraapida ja lakkuda. Sellist asja annavad arstid meile! Kui te tarvitate näiteks 1000 mg kaltsiumlaktaatglükonaati, mis on metalne kaltsium, siis kahte sellist tabletti manustades ei saa organism kätte 2000 mg kaltsiumi. Mulle räägitakse tihti: “Doktor, ma kuulasin raadiost teie juttu ja nüüd võtan hästi palju kaltsiumit.” Seepeale küsin: “Millist kaltsiumi te võtate?” Ja inimene vastab: “Kaltsiumlaktaati.” Noh, nendes tablettides on kokku ainult 250 mg kaltsiumit, mis on metalne ja sellest imendub organismi 10%, ülejäänu on laktoos ehk piimasuhkur. Nii et kui te võtate kaks tabletti, et saada 2000 mg kaltsiumit, saab sellest tegelikult kätte ainult 50 mg. Selleks, et organismi kaltsiumivajadus rahuldada, tuleb võtta 90 sellist tabletti päevas ehk 30 iga söögikorraga ja lisaks veel 59 vajalikku mineraali.

Paljud armastavad toitaineid omastada loomulikul moel. Vaatame, kas on võimalik saada midagi kasulikku viiest kilost spinatist, kas võiksime sellest saada 1000 mg magneesiumi? Valisin magneesiumi, sest rohelistes lehtedes on seda mineraali palju. Suurem osa spinatist on vesi (97%). Viies kilos spinatis on 450 mg magneesiumi. Selleks, et saada 1000 mg magneesiumi, peaks ära sööma 100 kg spinatit. Seda on üpris palju isegi suurekasvulisele inimesele. Kuigi olen üpris suur, eelistan siiski toidulisandeid.

Kelaatsed mineraalid. Põllumehed ei ole nii lollid, et annaksid loomadele sellist toodet, mis maksaks palju raha ja millest 99% tuleks sõnnikuga välja. 1960. aastatel hakati põllumajanduses kasutama kelateeritud mineraale. Kelateeritud mineraalidel on metalliaatom kaetud aminohapete, proteiinide ja ensüümidega. See suurendab nende imendumist 40% võrra. Kuna see oli suur samm edasi, siis toidulisandite tootjad hakkasid seda meetodit kasutama.

Kolloidmineraalid. Kolmas mineraalide grupp on kolloidmineraalid, need imenduvad 98% ulatuses, s.o 2,5 korda paremini kui kelateeritud mineraalid ja kümme korda efektiivsemalt kui metalsed mineraalid. Kolloidmineraalid on väga huvitavad, nende osakesed on väga väiksed, 7000 korda väiksemad kui punane verelible. Iga osake on negatiivselt laetud, soolestiku sisemine pind aga positiivselt ja seega toimub elektriline ehk magnetiline külgetõmme, mis suunab need osakesed sooleseintele. Seetõttu need imenduvadki 98% efektiivsusega.

Taimedel on seoses kolloidsete mineraalidega väga huvitav roll, kuigi nad kolloidseid mineraale ise toota ei suuda ja kui neid pinnases ei ole, siis taimed neid ka teha ei saa. Eespool oli juttu sellest, et USA põldude pinnases ei ole enam piisavalt mineraalaineid. Taimed võtavad iga mineraali nii palju, kui nad vajavad, juhul kui neid seal on, ja muudavad need kolloidseteks. Süües neid taimi, kogume oma organismi mineraale. Kuna aga meie pinnases ei ole mineraale, ei ole ka taimedes küllaldaselt mineraale.

 

Kõikidel pikaealistel, kes elavad 120–140 aastat, on palju ühist

Nad kõik elavad külades, mis asuvad kõrgmäestikus, 3000–4500 meetrit üle merepinna, kus on aastas alla 46 mm sademeid, need on väga kuivad piirkonnad. Kust saavad nad vett joogiks ja maade niisutamiseks? Liustikujää sulamisest. Kui võtta liustikujää sulavett klaasi, siis on näha, et see on kollane, valge või sinakasvalge. Selline vesi sisaldab 60 kuni 72 mineraali. Titicaca järve ääres ja Tiibetis nimetatakse seda vett jääpiimaks. Inimesed on joonud ja kastnud sellega oma taimi üle 5000 aasta. Neil ei ole diabeeti, südame- ja veresoonkonnahaigusi, kõrget vererõhku, artriiti, vähki, glaukoomi, sünnidefekte. Pole neil narkomaane ega kurjategijaid vanglates, pole arste, pole makse. Kuid siiski elavad nad tervetena 120–140-aastaseks.

Kas need kolloidsed mineraalid on tähtsad? Võid olla kindel, et need on elutähtsad. Iga kord, kui jätad mineraalid võtmata, lühendad oma elu mitme tunni võrra. Enamik meist ei reisi Hunza rahvaste juurde või Tiibetisse või Titicaca järvele, sest seal ei ole moodsaid köögiaparaate, TV-pulti, elektrit, keskkütet, konditsioneeri… Kuid neil on kolloidsed mineraalid.

Teadlased usuvad, et kõrgeima kvaliteediga kolloidmineraalid on pärit Lõuna-Utah’s Rocklandi orus asuvast kaevandusest. Seal kasvanud taimed võtsid pinnasest mineraalained ja muutsid need kolloidseteks mineraalideks. Umbes 75 miljonit aastat tagasi toimus vulkaanipurse, mis kattis oru tuha ja mudaga. Kuna piirkond on väga kuiv, ei muutunud taimed kivisöeks, vaid säilitasid oma taimse struktuuri. Kui nüüd need taimsed osad maa seest välja kaevata ja jahuks teha ning 3–4 nädalat filtreeritud allikavees leotada, saab sellest kolloidmineraaliderikka joogi, kus analüüside järgi on 60 kolloidset mineraali. Ja see töötab! Inimesed, kes on sellist jooki tarvitanud, on kui 12–15 aastat ajas tagasi rännanud, räägivad, et artriit on taandunud, diabeet andis järele, varajane silmakae kadus, hallid juuksed said oma värvi tagasi jne. Kadunud on kõik haigused, mida nad olid varem arstide poolt määratud kangete rohtudega tulutult ravinud!

 

Vaata loengut siit.

Loe dr Wallachi teooriaid erinevate haiguste kohta.

Fotod: www.bennyhinn.org, fivepointstance.com

 

Toimetas Kadri Vilba

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.