Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”, 4. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2023 kell 11:22



wallach

Fotod: bennyhinn.org, fivepointstance.com

Joel D. Wallach on USA-s väga populaarne arst, kelle teooriad toitumisest ja tervisest selgitavad, et nn loomulikku surma põhjustab enamasti vale toitumine. Avaldame 4-osalise järjejutuna kokkuvõtte Wallachi loengust “Surnud arstid ei valeta”. Viimases, neljandas osas räägitakse kaltsiumipuudusest tekkinud haigustest ja kolme tüüpi mineraalidest. Wallachi loengu esimest osa saad lugeda siit, teist osa siit ja kolmandat osa siit.

 

Hüpertooniatõbi (kõrge vererõhk)

Esimene asi, mida arstid sel puhul soovitavad, on soola koguse vähendamine. Seda on meile pidevalt pähe taotud. Mõtleme lehmadele: esimene asi, mida farmer loomasööta lisab, on tükk soola. Ükski farmer ei oleks majanduslikult elujõuline, kui ta ei annaks loomadele soola. Meil aga kästakse uskuda, et soolakogus, mida me saiast ja salatist saame, on piisav. Ärge uskuge seda! Kujutage ette, et arst, kes elas 58-aastaseks, räägib teile “Ärge sööge soola, ärge sööge võid”, aga samas inimesed, kes elasid 120 aastat, tarvitasid võid ja soola. Proovige teha valik.

Paar aastat tagasi kulutati 30 miljoni dollari ulatuses maksumaksja raha hüpertoonia uurimiseks. Peale 20. uuringut avaldati raport. Katsesse kaasati 5000 inimest, kellel oli kõrge vererõhk. Neile lõpetati ravimite manustamine ning pandi vähesoolasele dieedile. Nad kõik surid. Minule pole see üldse mingiks suureks üllatuseks, aga keegi sai uuringute eest Ph.D kraadi. Uuringutest kokkuvõtteid tehes tõdeti: “Niisiis, vaid 99,5% nendest inimestest ei saanud mingit tulemust sellest uuringust enne, kui nad surid”. 0,3% -l vererõhk langes väheke enne surma, peale seda, kui nad olid vähendanud soola söömist.” Need, kes tegelesid selle raporti hindamisega, ütlesid: “Neil patsientidel pole mingit vahet, kui soolast toitu nad söövad, nad võiksid kasvõi kogu oma toidu sisse soolata. Soola pärast muretsemine põhjustab rohkem stressi kui soola söömine.” Võrdlusrühm, kus olid ka kõrge vererõhuga patsiendid, sai aga kahekordse portsjoni kaltsiumit. Katse lõpetati kuue nädala pärast, sest 85%-l katsealustest ei olnud enam kõrget vererõhku. Kas keegi teist on saanud oma arstilt soovituskirja võtta kahekordne annus kaltsiumi, selleks, et vähendada kõrget vererõhku? Mitte keegi!

Insomnia (unetus)

Kui oled hommikul ärgates rohkem väsinud kui magama minnes kirjutab arst välja tabletid. Unerohtude liigne tarbimine tapab aastas 10 000 inimest. See on arstide viis meie eest hoolitseda… Kas mäletate, kui George Bush reisis Jaapanisse? Ta võttis ajavööndite erinevuse tõttu unerohtu. Üks kõrvalmõjudest on halb enesetunne ja oksendamine. Ma ei tea, mida öeldi Jaapanis, kuid meie nägime unerohtude kõrvalmõju tu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt