Järjejutt: Dr Wallachi loeng “Surnud arstid ei valeta”, 2. osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. jaanuar 2018 kell 15:08wallachJoel D. Wallach on USA-s väga populaarne arst, kelle teooriad toitumisest ja tervisest selgitavad, et nn loomulikku surma põhjustab enamasti vale toitumine. Avaldame järjejutuna kokkuvõtte Wallachi loengust “Surnud arstid ei valeta”. Teises osas jõutakse konkreetsete haiguste põhjuste juurde, milleks enamjaolt on ühe või teise aine puudus organismis. Wallachi loengu esimest osa saad lugeda siit.

Arstid ignoreerivad teadusuuringuid

Olen veendunud, et kuna me ise soodustame arstide rikastumist kindlustuse ja riiklike rahaliste toetuste abil, on ka nemad meile üht-teist võlgu. Nad peaksid meiega jagama vähemalt informatsiooni uusimate meditsiiniliste uuringute tulemuste kohta. Kas keegi teist on saanud oma arstilt sellist informatsiooni? Ei. Huvitav, kas pole? Minul on suur hulk infot, mida tahan teiega jagada.

 

Maohaavandid

Kas keegi teist on kuulnud, et maohaavandite tekke põhjuseks on stress? Juba 50 aastat tagasi teadsime veterinaarias, et sigade haavandtõve põhjustajaks on helikobakter. Seale ei saanud kallist maooperatsiooni lubada – ja kui olekski saanud, maksaks seakarbonaad 275 dollarit 0,5 kg. Saime teada, et on olemas selline mikromineraal nagu vismut, mille abil on võimalik sigadel ära hoida ja välja ravida maohaavandit ilma igasuguse kirurgilise vahelesegamiseta. Nii tegimegi. Ravi läks maksma keskmiselt viis dollarit sea kohta. Ravisime vismuti, teiste mineraalide ja tetratsükliini (antibiootikum) abil.

Riiklik terviseinstituut esines alles 1994. aasta veebruaris avaldusega, et maohaavandeid põhjustavad bakterid, mitte stress, ja et seda on võimalik välja ravida. Niisiis, tarvitades ülalnimetatud mineraali, võib maohaavandi välja ravida, vismut on saadaval apteegis Pepto-pismooli https://en.wikipedia.org/wiki/Bismuth_subsalicylate (Eesti Ravimiameti register ei anna ühtegi vastet vismutiga – toim.) nime all. Jälle on teie ees valik: ravida end terveks viie dollariga või lasta ennast lõhki lõigata. Valik on teie.

 

Vähk

Mis on teiseks peamiseks surma põhjuseks ameeriklaste hulgas? Jah, see on vähk. 1993. aasta septembris tegi riiklik onkoloogianstituut peale vähihaigete jälgimist avalduse, et leiti vähivastane dieet. Järeldused tehti uuringute põhjal, mis toimusid Hiinas. Uuringute läbiviimise kohaks valiti Hiina provints Hinai, kuna seal oli registreeritud kõige rohkem vähihaigeid. Viie aasta jooksul võttis uuringutest osa 29 000 inimest. Neile anti vitamiine ja mineraale kaks korda rohkem, kui soovitatakse ameeriklastele, see tähendab, et kui C-vitamiini päevane norm on 60 mg, siis haiged said 120 mg.

Lynus Pauling, mees, keda on autasustatud kahe Nobeli preemiaga, rääkis, et kui te tahate ära hoida vähki C-vitamiini abil, peate seda tarbima vähemalt 1000 mg päevas. Siin on tulemus – arstid, kes temaga sel teemal ennastunustavalt vaidlesid, on kõik surnud (olgu taevas neile armuline!), aga Lynus Pauling on terve ja elab õnnelikult. Ta on 94-aastane, töötab 14 tundi päevas ja 7 päeva nädalas, elab Californias rantšos ja peab loenguid California ülikoolis San Franciscos. Ainult teie ise peate tegema valiku: kas kuulata igavesele unele läinud arstide nõu või pooldada doktor Paulingi arvamust.

Niisiis, on täiesti normaalne tarvitada kahekordne norm nii C-vitamiini kui A-vitamiini. Midagi halba ei juhtu. Vähem tähtis ei ole ka tarvitada tsinki, riboflaviini (vitamiin B2), molübdeeni jne. Üks grupp on aga eriti tähtis. Sinna kuuluvad kolm komponenti: E-vitamiin, karotiin ja seleen. Neid komponente tuleb tarvitada kahekordse päevanormi jagu. Kui saate sealjuures 50% kasu, on juba hea. Patsientide grupil, kes said E-vitamiini, karotiini ja seleeni viie aasta jooksul, vähenes suremus kõigil juhtudel 9%, see tähendab, et üks igast sajast haigest, kes olid määratud surema, jäid ellu. Aga vähihaigetest, kes olid määratud surmale, jäid ellu sajast 13. Hinai provintsis domineerisid maovähk ja söögitoruvähk. Niisiis, nendest haigetest, kes osalesid eksperimendis, jäi ellu 21%, 21 inimest sajast.

Teie raviarst oleks pidanud saatma teile selle informatsiooni, kui põete vähki. Kui arst ei oleks soovinud võtta endale vastutust, oleks ta pidanud teid vähemalt informeerima, et oleksite saanud ise valiku teha. Selline suhtumine patsienti tundub mulle lihtsalt naljakas, aga teisest küljest on see taas kinnitus arstide ükskõiksusest.

 

Artriit

Alates 1993. aasta septembrist raviti Harvardi meditsiiniülikoolis Bostoni haiglas haigeid, kellel olid liigeste artriidi tulemusena tekkinud tursed, kanavalguga. Valiti välja need haiged, kelle seisund medikamentoosse raviga ei paranenud. Neid haigeid prooviti alguses ravida aspiriini, metotreksaadi, prednisolooni ja kortisooniga ning kasutati mitmesuguseid füsioteraapia meetodeid. Ainus asi, mis veel teha jäi, oli liigeste opereerimine.

Haigetele tehti pakkumine osaleda katses: kui nad oleksid nõus kannatama veel 90 päeva, kõigest kolm kuud ja saavad siis terveks. Vabatahtlikke oli 29 ja nad allutati järgnevale ravile: igal hommikul anti kuhjaga teelusikatäis peenestatud kanakõhreluud, mis oli lahustatud apelsinimahlas. Kõik patsiendid viibisid Harvardi meditsiiniülikoolis vaatluse all. Kümne päeva pärast olid kõik valulikud põletikud ja valuaistingud kadunud, 30 päeva pärast said nad paremini liikuda, aga kolme kuu pärast olid liigeste funktsioonid täielikult taastunud.

Naljakas osa on seotud arstiga, kes neid uuringuid Harvardis teostas. Ta kuulutas kanakõhreluu ravimiks, sest kui miski aitab haigusest jagu saada, võib seda nimetada ravimiks ja väljastada retseptiga. Palja silmaga on näha, kuidas tema ajud hakkavad palavikuliselt kokku arvutama: “…300 dollarit kapsel, kõigest 25 patsienti…,” jne. Kuna see töötas, sai kanakõhrest retseptiravim! See tähendab, et kui ostad kana, sööd liha ära ja pressid kondid katki ja kuivatad saadud puru ära, võid vangi minna, sest valmistad ebaseaduslikult ravimit! Kui aga kõige sellega ei ole tahtmist tegelda, võib minna toidupoodi ja osta Knoxi želatiini. Naised teavad seda vahendit, seda kasutatakse küünte ja juuste tugevdamiseks. Põhikomponendiks on selles veise kõhreluu, mis omakorda aitab tugevdada teie kõhreluid. Knoxi želatiin on valmistatud veise kõhreluudest ja sidekudedest ning kui te hakkate seda tarvitama iga päev 0,5 teelusikatäit koos apelsinimahlaga, suhtes 28,35 g (1 unts) 453,6 g (100 naela) kolloidmineraalide kaalu kohta.

 

Alzheimeri tõbi

Praegu teavad Alzheimeri tõvest paljud, aga kui mina veel väike poiss olin, siis seda tõbe ei eksisteerinud. Nüüd on see üks laialt levinud rasketest haigustest, mis tabab kahest inimesest ühte, kes on jõudnud 70. eluaastani. Küllaltki ehmatavad andmed. Kuidas aga avastada ja ravida Alzheimeri tõbe loomadel varases staadiumis? Kujutage ette, milliseid kahjusid kannaksid farmerid, kui emis ei mäletaks, miks ta läks söödasõime juurde. Seepärast hakati selle probleemiga loomakasvatuses tegelema juba 50 aastat tagasi ja seda tehti suurte E-vitamiini annustega, mis olid segatud vähese taimeõliga. Te oleksite pidanud saama oma arstilt kirja 1992. aasta juulis, kuna San Diego California ülikool esines 1992. aastal avaldusega, kus väidetakse, et vitamiin E aeglustab mälu kaotust Alzheimeri haiguse korral. Selles on nad veterinaariast maha jäänud 50 aastat. Just sellepärast on teil võib-olla kindlam oma muredega minna veterinaari juurde.

Neerukivid (ka kukekannus, luude tihenemised ja -paksenemised) Millest eelkõige käsib arst hoiduda, kui olete saanud neerukivide diagnoosi? Kaltsiumist. Ja ei mingeid piimatooteid, mis sisaldavad kaltsiumi. Sellepärast, et valitseb arusaam: kaltsium satub neerudesse kaltsiumist, mida sisaldavad toiduks kasutatavad tooted. Tegelikult satub kaltsium neerudesse teie luudest, kui organismis on kaltsiumidefitsiit. Siis moodustuvadki neerudes kivid. Juba tuhat aastat tagasi teadsid inimesed: selleks, et ära hoida neerukivide tekkimist koduloomadel, tuli neile anda rohkem kaltsiumit, magneesiumit ja boori. Pullidel, lammastel ja lehmadel on selline anatoomia, et kui nad haigestuvad neerukividesse, siis nad surevad. Kui teil tekivad neerukivid, siis tahaksite ka valust surra. Me teame, kuidas vältida seda haigust. Te oleksite pidanud saama oma arstilt kirja juba 1993. aastal, kui Harvardi Meditsiinikool Bostonis sellest teatas, ja seal oleks pidanud olema kirjas, et kaltsium vähendab neerukivide moodustumise riski.

Harvardi Meditsiinikool Bostonis viis läbi uuringu, kus osales üle 45 000 patsiendi, kes olid jaotatud viide kategooriasse. Grupis, kus patsiendid said kõige suurema koguse kaltsiumit, ei olnud kellelgi neerukive. Niisiis kulus meditsiinil tuhat aastat, et omandada loomakasvatajate teadmised. Mäletate, ütlesin alguses, et arstid elavad 58-aastaseks, meie teiega 75,5-aastaseks. Seega grupp inimesi – professionaale, kes juhatavad teid, kuidas elada, ja kinnitavad, et ei tohi tarbida soola, kofeiini, et ei tohi süüa void, vaid margariini ja ei tohi teha igasuguseid rumalusi, surevad ise 58-aastaselt, samal ajal kui 120–140 aastaseks elavad inimesed panevad teetassi kivisoola ja joovad sellist segu 40 tassi päevas, see tähendavad, et tarvitavad 40 soolatükki päevas; kasutavad toiduvalmistamisel võid oliiviõli asemel ja elavad 120 aastat. Keda uskuda? Valik on teie.

 

Aordianeurüsm

Hoolimata sellest austan väga mõnda arsti. Üks selline on doktor Stewart Cartright. Ta oli 38-aastane perearst, kes suri päevapealt oma kodus aordianeurüsmi (tuiksoonelaiend kudede elastsuse kadumise) tagajärjel ja tema uriinproov näitas vasevaegust. Ka 57-aastane dr Martin Carter, kes oli oma kraadi omandanud Harvardi Meditsiinikoolis, suri sama haiguse tagajärjel, ka tema uriin oli “mittekallis”. Nüüd teame, et nad surid haigusesse, millesse isegi kalkunid ei sure. Nimelt 1957. aastal saime teada, et aneurüsmi põhjuseks on vasedefitsiit organismis. Töötasime siis projekti kallal, mille käigus jälgisime 250 000 kalkunit. Neile anti spetsiaalne toiduratsioon, mis sisaldas 90 toitainet. Esimese 13 nädalaga surid peaaegu pooled kalkunitest aneurüsmi tagajärjel. Laborilahangud näitasid, et kalkunitel oli vasepuudus. Suurendasime vasekogust poole võrra ja farmerid kasvatasid 500 000 kalkunit, ilma et ükski oleks enam aneurüsmi surnud.

Seda eksperimenti tehti hiirte, kasside, koerte ja igasuguste muude loomadega. Lõppkokkuvõttes tulime järeldusele, et just vasedefitsiit on selle ja mitmete teiste haiguste põhjuseks. Varajane hallinemine on esimene tundemärk, et organismis on vasedefitsiit. Muu hulgas muutub nahk kortsuliseks, kuna on rikutud kudede elastsus. Silmade alla ilmuvad rõngad, näole kortsud ja välimus hakkab sarnanema kuivanud ploomiga. Veel üks näide: Detroidi tuntud advokaat Ellen Joyce Alter suri 44-aastaselt. Ta külastas moodsat spordiklubi, kuna tänapäeval tahavad kõik naised terasest lihaseid. Ka tema suri aneurüsmi tagajärjel. Lahangu käigus selgus, et sümptomid olid sarnased halvatusele või sisemisele verejooksule ja selle põhjuseks oli samuti vasedefitsiit. Ka temal oli “mittekallis” uriin.

 

Veenilaiendid

Veenide varikoosse laienemise põhjuseks on kudede elastsuse puudulikkus. Nahk kogu kehal, kätel, rinnal, kõhul ja põskedel hakkab rippuma. Sellise probleemiga võib ju minna kosmeetiku juurde või otsida abi plastilisest operatsioonist. Tegelikult on palju praktilisem ja ohutum varustada organismi piisavalt vasega, et sellise probleemi tekkimist vältida.

 

Kardiomüopaatia

Stewart Berger kirjutas viis raamatut tervisest, dieedist ja toitumisest, ja need tekitasid palju kära. Ta sai meditsiinimagistri kraadi Tufti ülikooli meditsiinikoolist, olles Bostonis üks paremaid meditsiiniautoriteete. Tema raamatud olid kaalu vähendamiseks mõeldud dieedist. Ta kirjutas need raamatud 20-aastastele ja noorematele. Ise suri ta 40-aastaselt. Kas te tahaksite järgida selle mehe dieeti? Ta suri 40-aastaselt kardiomüopaatia tagajärjel, mida põhjustab seleeni defitsiit. Mõned farmerid lähevad lihtsalt poodi, kus müüakse sööta ja ostavad seleeni süstimiseks või tabletina, et oma loomadel seda haigust ära hoida. Dr. Berger, noormees, kes kirjutas viis raamatut toitainetest, suri 40 aasta vanuselt seleeni puudusest. Temal oli ka “mittekallis” uriin. Uskuge, meil on võimalus vältida kardiomüopaatiat, kulutades kõigest kümme senti päevas, see on üks neist “maamiinidest”, mida on võimalik vältida.

Kardiomüopaatia üheks ravivõimaluseks on uue südame siirdamine, see protseduur maksab 750 000 dolarit. Palun mõelge selle peale – südame saavad nad doonorilt tasuta, vere saavad ka doonorilt tasuta, haava kokkuõmblemise materjal maksab 2,50 dollarit ja kokku esitatakse arve 750 000 dollarile. Sellise arve esitamise eest tuleks need arstid vangi panna! Dr Gail Clark oli Saint Louise’i maakonna haiglate peakardioloog, ning arvake, millesse ta suri 47-aastaselt? Ta suri kardiomüopaatilise ataki tagajärjel.

Kuulus sportlane Reggie Lewis kukkus 1993. aasta aprillis keset korvpallimatši kokku, diagnoosiks kardiomüopaatia. Kuna ta oli sportlane ja heas vormis, elas ta esimese infarkti üle: Boston Celtis maksis tema haiglaravi 12 miljonit dollarit. Selle asemel, et oleks andnud meditsiiniüliõpilasele 20 dollarit bussiraha ja saatnud ta raamatukokku, kus ta oleks võinud välja uurida, mis aitab kardiomüopaatiat ravida. Selle asemel valiti kuulsuseihaluses südamesiirdamise operatsioon. Reggie Lewis suri 1993. aasta juulis vaatamata sellele, et tema ravi oli ühtekokku maksma läinud 65 miljonit dollarit. Kui sul on südamega probleem ja usud arste, siis võta aga järjekorda, kui aga tahad odavamalt läbi ajada, siis hoolitse, et sinu menüü sisaldaks piisavalt seleeni. Väike nõuanne: vaadake oma käsi ja nägu. Kui näete maksalaike, on see varane seleenidefitsiidi tunnus. Sellisel juhul tarvitage 4–6 kuud seleenipreparaate.

 

Vaata loengut siit.

 

Loe dr Wallachi teooriaid erinevate haiguste kohta.

Fotod: ageofautism.com, www.bennyhinn.org

 

Toimetas Kadri Vilba

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.