Kurkumiin kaitseb sind fluoriidi neurotoksilise mõju eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. detsember 2020 kell 19:06Fluoriidi võib tänapäeval leida igalt poolt, alates hambapastast ja põhjakõrbemisvastase põhjaga pannidest kuni antibiootikumide ja mõnel pool ka joogiveeni. Selle vältimine on peaaegu võimatu ning seda enam tasub tähelepanu pöörata võimalustele, kuidas selle kemikaali mõju kehas leevendada. Kurkum on üks enim uuritud vürtse viimastel aastatel ning näib, et selle kasulikel omadustel ei ole piire. Hiljuti leiti ka, et see võib ennetada fluoriidi kahjustavat toimet kehale.

 

Fluoriidi neurotoksilisus on olnud akadeemilise debati teemaks juba aastakümneid ning viimastel aastatel on see vaidlus levinud aina enam ka laiema avalikkuse hulka. Mitmetes piirkondades on lõpetatud vee fluoriseerimine tänu inimeste aktiivsusele. Joogivee fluoriseerimise ümber on väga palju erinevaid lugusid – alates sellest, et seda kasutati esmakordselt Vene ja natside koonduslaagrites, et keemiliselt halvata kinnipeetavate mõtlemisvõime, kuni värskete uurimusteni, mis kinnitavad seda, et fluoriid alandab IQ-taset ning kaltsifitseerib käbinääret – uskumuste kohaselt “hinge trooni”.

Hiljutine uuring, mis avaldati teadusajakirjas Pharmacognosy Magazine pealkirjaga “Curcumin attenuates neurotoxicity induced by fluoride: An in vivo evidence” (Kurkumiin nõrgendab fluoriidi  tekitatud neurotoksilisust: in vivo tõendusmaterjal) lisab kaalu teadmistele, et fluoriid on tõepoolest aju kahjustav aine, kuid selle vastu on võimalik ennast kaitsta looduslikul moel.

Uuringu viisid läbi India teadlased M.L. Sukhadia ülikoolis

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt