Looduslike vahenditega depressiooni vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. jaanuar 2023 kell 11:28Depressioon on väga sageli esinev terviseprobleem, mis mõjutab miljoneid inimesi üle maailma. Seda peetakse sageduselt teiseks töövõimetuse põhjustajaks. Valdavalt ravitakse depressiooni ravimite abil ning hinnanguliselt võtab iga kümnes ameeriklane antidepressante. See on väga suur hulk inimesi, kes loodavad farmaatsiafirmade abile olukorras, kus on palju tõhusaid looduslikumaid meetodeid raviks. Depressiooni saab leevendad ja isegi ravida elustiili ja toitumise muutmisega. Aina enam uuringuid näitavad, et suurendades kehalist aktiivsust, saades rohkem päikest (ja sellest sünteesitavat D-vitamiini) ning muutes oma toitumist, on võimalik mõjutada meeleseisundit ja isegi depressioonist ilma ravimiteta jagu saada.

 

Paljud  inimesed lähevad depressiooni sümptomitega oma arsti jutule, lootes abi saada. Valdavale enamusele kirjutatakse välja antidepressandid. Kui sa läheksid tänavanurgale halva kuulsusega linnaosas ja sulle öeldaks, et kindel tablett aitab su meeleolu parandada, kuidas sa ennast tunneksid? Kuid arsti juures kordub sisuliselt see sama stsenaarium. Kuigi tänavanurga diileril ja arstil on mõttes väga erinev tablett, pakuvad nad sisuliselt sedasama lahendust – vähendada depressiooni süptomeid, mõjutades su meeleseisundit tableti abil.

Arstid, meedia ja ühiskond on võtnud omaks idee, et depressiooni põhjustab ajukeemia tasakaalu puudumine. Kuid mõned eksperdid on võtnud julgelt vastupidise seisukoha, öeldes seda, et ajukeemia tasakaalu muutust ei ole olemas.

Kas ajukeemia tasakaalu puudumine on tegelik depressiooni põhjus?

Londoni ülikooli vaimse tervise osakonna spetsialist dr. Joanna Moncrieff on üks neist, kelle suhtumine antidepressantidesse ja teistesse vaimset tervist mõjutavatesse ravimitesse on nö poliitiliselt ebakorrektne – tema sõnul on tegemist lihtsalt järjekordsete sõltuvusainetega. Kuigi idee ajukeemia tasakaalu puudumisest on laialt levinud, ei ole tegelikult piisavalt põhjalikku

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt