Nagu deemonite küüsis: noori naisi kimbutab müstiline haigus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 9:50 

Seoses aina laieneva diskussiooniga vaktsiinikahjustuste teemal on esile kerkinud järjekordne ebamäärase tekkepõhjusega harvaesinev tõsine haigus. Aina tihemini diagnoositakse noortel naistel autoimmuunset haigust, mida nimetatakse anti-NMDA retseptori entsefaliidiks ja mille sümptomid imiteerivad deemoni valduses olemist.

 

Haiguse ohvrid võivad käituda enamjaolt täiesti normaalselt, aga samas võib neil mõne hetkega tekkida raskekujuline paranoia ja suutmatus oma jäsemeid kontrollida. Haigushoogude põhjuseks on ekspertide sõnul immuunsüsteemi antikehade rünnak ajule, mis tekitab ajuturset ja põletikku.

Haiguse käigus areneb nii tõsine ajupõletik, et arstid on seda kirjeldanud, nagu “aju põlema süttimist”. Põletik põhjustab väga tõsiseid ja veidraid sümptomeid nagu tugevad kontrollimatud krambid, suured meeleolumuutused, paranoiline käitumine ja suutmatus adekvaatselt käituda ning suhelda.

Haiguse läbi põdenud ja hiljem sellest raamatu kirjutanud ajakirjanik kirjeldas oma kogemust järgmiselt: “Ühel hetkel ma nuuksusin hüsteeriliselt ning järgmisel hetkel naersin. Mul olid veidrad tahtmatud liigutused, mistõttu mu käed olid ette välja sirutatud. Võisin olla hetkeks suhteliselt normaalne ning järgmisel hetkel olid mul hallutsinatsioonid ja ma väitsin, et isa on mind röövinud.”

 

Tõendusmaterjal viitab vaktsiinikahjustusele ja toitainete puudusele

Enamasti peetakse selle haiguse põhjuseks kõigepealt psühhiaatrilist seisundit. Kuid anti-NMDA entsefaliit on selgelt väliste faktorite poolt põhjustatud neuroloogiline seisund. Haigus sai korrektse nime alles 2007. aastal ja esialgu leiti, et seda põhjustab munasarjavähk. Hiljem aga tuvastati, et 40% selle entsefaliidi diagnoosiga patsientidel ei leidu vähkkasvajat. Samuti esineb see haigus vahel lastel ja meestel, kelle puhul ei saa põhjuseks olla munasarjavähk.

Kõige suurema tõenäosusega on haiguse põhjustena välja toodud toitainete puudus ja vaktsiinide põhjustatud autoimmuune reaktsioon. Teresa Conrick selgitab portaalis AgeOfAutism.com, millised on leitud seosed anti-NMDA entsefaliidi ning vaktsineerimise vahel, tuues välja ka seda tõestavad allikad teadusuuringute näol.

Lisaks on erinevat tüüpi entsefaliitide põhjusena välja toodud toitainete puudust, mida tänapäeva toitumisharjumuste tõttu esineb sagedasti. Entsefalopaatiaid (ajukahjustusi) on paljudes uuringutes seostatud toitainete – eeskätt B-grupi vitamiinide puudusega.

 

Allikad: Natural News, Age of Autism, NCBI, Wikipedia, NPR

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt