Soomes suri 3-kuune laps vaktsineerimise tagajärjel?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2013 kell 12:30 

Iltalehti kirjutas 18. märtsil, et 2012. aasta märtsis leidis 3-kuuse Aleksi isa oma poja voodist elutuna. Lahkamisel leiti seoseid vaktsiiniga PCV, mille beebi oli saanud mõni päev enne oma surma. Soome tervishoiuamet on aga seisukohal, et vaktsiin surmapõhjustajana on väga ebatõenäoline, vahendas MTV3.

 

“Umbes aasta elasime teadmisega, et meie pisipoja surmapõhjuseks oli äkksurm. Ja mul ei olnud jaksu oma kahtlustega kusagile pöörduda ka,” ütles Aleksi ema väljaandele.

Aleksi jäi kolm päeva pärast vaktsiini saamist 39-kraadisesse palavikku ja järgmiseks päevaks oli laps surnud.

Iltalehti korraldas oma lugejate seas ka küsitluse, uurides, kas inimesed usuvad vaktsiinide turvalisusesse. 6739 vastajast 68% ütles “ei” ja 32% “jah”.

 

Tervishoiuamet: PCV-vaktsiin ei saanud olla beebi surma põhjuseks

MTV3 võttis ühendust Soome tervishoiuametiga, kelle arvates on äärmiselt ebatõenäoline, et beebi surma põhjustas PCV. Ameti esindaja Arto Palmu kommenteeris, et surma põhjuseks oli üldine infektsioon, mille kutsus esile tõenäoliselt pneumokoki bakter – aga kuna PCV ei ole elusvaktsiin, siis kõnealust bakterit seal olla ei tohiks.

PCV vaktsiin lisati Soomes riiklikusse vaktsiiniprogrammi 2010. aastal, see kaitseb last kopsupõletiku, veremürgituse, kõrvapõletiku ja meningiidi eest.

Palmu sõnul on Aleksi juhtum väga haruldane: “Minu teada ei ole Soomes teada veel ühtegi juhtumit, kus keegi oleks pneumokoki nakkuse tagajärjel surnud.”

Palmu ütles, et kuni ta ei ole ise näinud poisi surmaga seotud dokumente, ei oska ta kommenteerida, kas vaktsiin võis selles oma osa mängida. Samas tõdes ta, et ei ole mujalt maailmast ühestki sellisest juhtumist kuulnud. “Loomulikult hakkame sellele võimalusele nüüd rohkem tähelepanu pöörama ja püüame teha kindlaks, kas mujalt on selliseid signaale tulnud,” sõnas Palmu.

 

Allikad: Iltalehti, MTV3

Pneumokoki nakkuse kohta loe lähemalt kliinik.ee lehelt.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt