NHF president: USA toidupoliitika kaitseb suurettevõtete huve

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2013 kell 12:059. juulil andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu Californias elav advokaat ja kolumnist Scott Tips. Ta on ühtlasi ka alternatiivmeditsiini propageeriva USA Riikliku Tervise Föderatsiooni (National Health Federation – NHF) president, kes on nõustajana spetsialiseerunud toidu- ja ravimiõigustele ning kaubamärgiõigusele.

 

Miks tahavad ÜRO ja suurettevõtted kontrollida toiduimpeeriumit?

Nad teavad, et suudavad meid selle kaudu kontrollida ja parim vahend on “erastada õhku”. On ilmselge, et toiduga varustamine on saanud valitsuste, korporatsioonide, põllumajandusettevõtete ja meditsiinitööstuse tööriistaks, millega manipuleeritakse inimesi ja valitsetakse maailma. Meid mürgitatakse toksiinidega toidus, vähendatakse füüsilist võimekust kergelt näljas hoides ja nõrgendatakse immuunsüsteemi vitamiinide vähendamisega toidus.

 

Mis on Codex Alimentarius?

Codex Alimentarius ehk toiduraamat on kogumik rahvusvaheliselt tunnustatud standarditest, tegevusjuhistest, toidu tootmisest ja toiduohutusest. Selle teksti töötas välja komisjon, mis loodi 1961. aasta novembris ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) poolt ja millega aasta hiljem ühines Maailma Terviseorganisatsioon (WHO). Selle põhieesmärk on kaitsta tarbijate tervist ja tagada õiglane rahvusvaheline toidukaubandus. Kahjuks aga surutakse peale poliitikat, millega vähendatakse päevaste vitamiinikoguste norme ja kontrollitakse või piiratakse tervislike toidulisandite kasutust. Toidu- ja ravimiameti esindajad, kes võtavad osa Codexi koosolekutest, ei esinda kodanikke, vaid suurettevõtteid nagu Monsanto ning see mõjutab meid erinevate kaubanduslepingute kaudu.

Miks suurettevõtted kardavad toidulisandeid?

Nad kardavad, et inimesed saavad vähem raha kulutades tervemaks ning korporatsioonid kaotavad oma turuosa, mille juurde kuuluvad vaktsiinid, ravimid ja BMW-d garaažis. Tänapäeval on tööstuses kaks võimalust, esimene on vastu võidelda ja teine on valitsusega manipuleerida, et soovitud tulemust saada. Obamacare on hea näide kasumi eesmärgist ja sellest, kuidas meile sunnitakse peale valitsuse tervisesüsteemi, mis ei tööta, viies riiki ainult pankroti poole. Prantsusmaal maksab haigekassa vajadusel kinni D-vitamiini toidulisandid, et tugevdada tervist, võitlemaks viiruste ja vähi vastu, ning see maksaks 40 eurot, kuid USA-s on valikus ainult odavad alternatiivid, mis ravivad vaid kõrvalnähte.

 

Milliseid ravimeid loomadele antakse?

Peamist neist kutsutakse Arnold Schwarzeneggeri rohuks, kuna see kasvatab lihasmassi ja vähendab pekki, muutes aga liha hinda kallimaks. Osa sigasid näiteks ei talu seda ja oksendavad pärast selle manustamist ning tihti lõpeb see neile surmaga. Kui sööd Kanadas või USA-s peekonit, siis võid kindel olla, et manustad dopamiinidega kasvatatud sealiha, mis on keelatud 160 riigis. Kui Codexi standardeid muudetakse suurettevõtete surve tõttu, siis ei jää Euroopa riikidel muud üle, kui lahkuda sellest liidust või hakata kauplema ebatervisliku lihaga.

 

Helistaja Leo, New Mexicost:

Kas meil on võimalik hoida tervis korras, kui toitume vähem, et vältida geneetiliselt muundatud ja toksilisi toite, asendades osa oma söögist toidulisanditega?

See ei ole üldse halb idee, kuna sel juhul peab su keha vähem toksiine töötlema, aga samas saad piisavalt vitamiine ja mineraale, et tervis hea oleks.

Kuula saadet siit (algab 1:16.35).

 

Allikas: Coast to Coast AM

Fotod: intellihub.com, thenhf.com, southweb.org, farm5.staticflickr.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt