Monsanto sai toiduauhinna enda rahastatavalt fondilt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2013 kell 14:31monsanto

Tänavuse maailma toiduauhinna (World Food Prize), mis tunnustab üksikisikute saavutusi “inimkonna arengule kaasaaitamisel“ võitjate seas on ka Monsanto tehnoloogiajuht. USA-s asuv The World Food Prize Foundation, mida rahastab suures osas biotehnoloogiatööstus, andis auhinnad kolmele biotehnoloogia pioneerile.

 

New York Timesi kohaselt on üks selle aasta auhinnavõitjatest biotehnoloogiagigandi Monsanto tehnoloogiadirektor Robert Fraley, kes on aidanud läbi suruda geenmuundatud viljade turustamist. Peale GMO esiisa Fraley astub pjedestaalile veel kaks Frankensteini – Mary-Dell Chilton Syngentast ja biotehnoloogia teadlane Marc Van Mantagu.

Maailma toiduauhinna seljataga seisab finantsiliselt biotehnoloogiatööstus, seega on selle jagamine rohkem turundustrikk kui aus tunnustus toidutehnoloogia arendajatele. Monsanto on auhinda väljaandva fondi üks rahadoonoritest, kes on sinna aastate jooksul matnud miljoneid dollareid. “Maailma toiduauhinda on kritiseeritud põllumajandustööstuse soosimise tõttu,“ kirjutab Andrew Pollack NYT-is. “Fond, mis juhib selle auhinna väljaandmist, on saanud annetusi mitmetelt suurettevõtetelt, Monsanto tegi fondile 2008. aastal 5 miljoni dollari suuruse rahasüsti.“

Teisisõnu, biotehnoloogiatööstus paigutab igal aastal miljoneid dollareid maailma toiduauhinna fondi ja see raha liigub auhinna näol igal aastal tagasi biotehnoloogiatööstusele. “Maailma toiduauhind on pettus,“ ütleb farmer ja USA riikliku perefarmide liidu (National Family Farm Coalition – NFFC) endine president George Naylor. “Maailma toiduauhind propageerib ideed, et maailma suurim toiduprobleem on selles, et toitu on vähe ning me peame tootma rohkem toitu näljahäda vähendamiseks, aga selles valdkonnas on eelistatud GMO-de ja väetiste tootjad ning suurtööstused, aga see pole õige lähenemine.“

 

 

Allikad: New York Times, David Icke’i kodulehekülg, Natural News, World Food Prize

Loe ka: Food World Order

Foto: Food World Order

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt