Ajatu: Rinnahoidja kandmine ei pruugi olla nii vajalik, kui seni arvatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2020 kell 19:48Mitmele põlvkonnale naistele on kinnitatud, et rinnahoidja kandmine aitab ennetada rindade väljavenimist ja seljavalusid ning parandada rühti. Kuid Prantsusmaal tehtud uuringu kohaselt võivad kõik need väited põhjendamatud olla. Spordimeditsiini spetsialisti Jean-Denis Rouilloni juhtimisel läbiviidud 15 aasta pikkune uuring näitas, et gravitatsiooni mõju vähendamine ei mõju rindade kujule hästi – pigem vastupidi, need vajuvad rinnahoidja kandmise tõttu veel enam vormist välja.

Tänane “Ajatu” ilmus algselt detsembris 2013.

 

Rouillon on alates 1997. aastast uurinud 330 vabatahtliku 18–35-aastase naise rindade kuju, mõõtes seda, kuidas rinnad vanusega muutuvad. Tema uuring näitas, et naistel, kes ei kandnud rinnahoidjat, võis aasta jooksul täheldada rinnanibu tõusmist 7 mm kõrgemale. Samuti olid nende rinnad üldiselt pringimad ning venitusarmid kadusid kergemini. See viitab, et rinnahoidja piirab rindade kuju toetavate kudede arengut, mille tõttu rinnad vajuvad rohkem rippuma. Rouillon on nimetanud rinnahoidjat tarbetuks esemeks, kuid ta hoiatas siiski, et kuna tema läbiviidud uuring keskendus noorematele naistele, siis ei saa selle tulemusi tingimata laiendada kõigile naistele.

Nooremate naiste puhul rinnahoidja kandmisest loobumine parandab rinnakoe üldist toonust, kuid üle 45-aastaste naiste puhul, kellel on mitu last, ei ole rinnahoidjast loobumisest olulist kasu loota.

Üks uuringus osaleja ise kommenteeris, et ilma rinnahoidjata elamisel on mitmeid eeliseid: “Ma saan kergemini hingata, mul on parem rüht ja vähem seljavalusid.“ Rouillon rõhutab, et tegemist on esmaste tulemustega ning selleks, et teha kindlamaid järeldu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt